AVATAR AV1 – OCZY, USZY I GŁOS chorych dzieci!

Avatar AV1,
Czas zbiórki: 01.08.2021trwa
Cel: Zakup 15 Avatarów
Koszt: 300 000
Czas zbiórki: 01.08.2021 – trwa
Koszt: 300 000
70%
70%
Mamy już 209 162,00
Potrzebujemy  300 000
 • Zuzia, Adrian, Bartek, Tymon, Adam, druga Zuzia, Patryk, Anielka Maks DawidSzymon cieszą się już swoim avatarem,  ale kolejne dzieci nadal czekają na swojego robota! Potrzebujemy 42 000 zł, by mogli dostać swojego własnego AV1 na czas choroby!

  Czym jest AVATAR AV1?

  Wyglądem przypomina małego robota, ma wbudowaną kamerę, która jest oczami dziecka i mikrofon – jego głos.  Mierzy tylko 30 cm wzrostu, waży 1 kg. Avatar AV1 – urządzenie, dzięki któremu przewlekle chore dzieci i młodzież podczas długotrwałego leczenia nie muszą być dłużej izolowane od swoich przyjaciół i swojego środowiska, mogą „na żywo” uczestniczyć w życiu szkolnym. Ten mały robot zastępuje im oczy, uszy i głos (mówi ich własnym głosem!), jest cyfrowym łącznikiem między łóżkiem szpitalnym a ich poprzednim życiem, dzięki niemu mogą być wszędzie obecne – w klasie, w domu, na wycieczce szkolnej.

  Jak działa Avatar AV1?

  Do obsługi tego niewielkiego urządzenia wystarczy zwykły tablet lub smartfon i dedykowana mu aplikacja AV1. Z jej pomocą możemy obracać avatara o 360 stopni, poruszać jego głową w górę i w dół oraz w prawo i lewo. Jego ruch sterowany jest poprzez przesuwanie palcem po ekranie.

  Dzięki wbudowanym różnym poziomom dźwięku uczeń może nawet szeptać do siedzącej obok koleżanki z ławki tak, żeby nauczyciel nie usłyszał. Jeśli chce zgłosić się do odpowiedzi – naciska przycisk, a na głowie AV1 zapala się białe światełko. Kiedy ma słabszy dzień – sygnalizuje niebieskim światełkiem, że dziś woli pozostać jedynie obserwatorem zajęć, wtedy może w spokoju słuchać lekcji i robić notatki. Dzięki temu korzysta z nauki w sposób, na jaki pozwala mu jego stan zdrowia i czuje się z tym komfortowo. Po szkole zaś może z koleżankami i kolegami pójść na lody, pośmiać się i porozmawiać – AV1 waży tylko kilogram i ma wbudowaną kartę SIM, więc znajomi mogą wszędzie zabrać go ze sobą.

  Dzięki AV1 dziecko może nie tylko płynnie komunikować się z innymi, może także wyrażać swoje emocje czy samopoczucie za pomocą oczu avatara, które zmieniają się w zależności od wybranej emotikonki w aplikacji: neutralnej, szczęśliwej, zagubionej, smutnej.

  Każdego AV1 można personalizować – nadawać mu imię, oklejać, dodawać elementy garderoby (np. apaszkę lub czapkę), które będą przypominały jego właściciela 😊

  Dla kogo Avatar?

  W samej Europie są setki tysięcy uczniów, którzy z powodu długotrwałej choroby nie są w stanie uczęszczać do szkoły, przebywają w izolacji – w szpitalu lub domu. Z dnia na dzień z ich życia znika poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, w jego miejsce zaś wkracza lęk i samotność. Ciężko chore dziecko jest niemal całkowicie odcięte od rodziny, nie może uczestniczyć w jej codziennym życiu, nie ma kontaktu z kolegami i koleżankami. To wszystko powoduje, że spada jego samoocena, traci dawną pewność siebie, staje się zalęknione, przygnębione, bez motywacji, obawia się powrotu do szkoły i braku akceptacji. Z badań wynika, że to wszystko prowadzi nie tylko do zaburzeń w funkcjonowaniu dziecka, ale także do bardzo poważnych chorób psychicznych, takich jak depresja czy urojenia. I co najgorsze, osłabia układ odpornościowy, co ma negatywny wpływ na walkę z nowotworem czy inną chorobą, z którą dziecko się zmaga.

  Rozwiązanie przyszło z Norwegii

  Mając to wszystko na uwadze w Norwegii narodził się pomysł stworzenia robota, który miałby się stać OCZAMI, USZAMI I GŁOSEM dziecka niemogącego fizycznie uczęszczać do szkoły. Szczegółowa koncepcja Avatara AV1 została opracowana przez firmę No Isolation, po wielu miesiącach konsultacji z nauczycielami, rodzicami, dziećmi i lekarzami. Wyszli oni z założenia, że przewlekle chore dziecko powinno być fizycznie reprezentowane w klasie za pośrednictwem łatwego w obsłudze urządzenia, z którym będzie się mogło łączyć z każdego miejsca. Tak powstał pomysł na Avatara AV1.

  Kolej na Polskę!

   Z Avatara AV1 korzystają już chore dzieci w Niemczech, Austrii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Belgii, Luxemburgu, Danii, Finlandii, Rumunii.

  Chcemy, aby polskie dzieci także miały taką szansę – pragniemy jako pierwsi w Polsce podarować avatary przewlekle chorym uczniom. Wierzymy, że zmniejszy to ich samotność, poczucie lęku, wniesie w ich życie radość i nadzieję oraz przyspieszy powrót do zdrowia!

  Od września 2021 r. do września 2022 r. udało nam się zakupić sześć avatarów – Bruno, po zakończonym leczeniu już przekazał swojego avatara Bartkowi, Zuzia, Adrian nadal z niego korzystają, od września dołączył do nich Tymon, a od października Adam i druga Zuzia  oraz Maks i Dawid, którzy dołączyli w marcu 2023 r. 🙂 We wrześniu do projektu dołączył także  Szymon

  Oni czekają na swojego avatara

  Bruno ma 10 lat i właśnie rozpoczął naukę w piątej klasie. Naukę indywidualną/online, niestety 10 godzin tygodniowo, tylko tyle mu przysługuje… Nie może uczęszczać do szkoły, ponieważ 18.10.2022 usłyszeliśmy straszną diagnozę – białaczka limfoblastyczna typu T.
  Przeszedł długie i bardzo ciężkie leczenie w szpitalu, chemioterapią i radioterapią, które trwało 9 m-cy. Obecnie jest w trakcie leczenia podtrzymującego (chemioterapia doustna) w domu. Stan fizyczny jest stabilny i pod kontrolą, ale wciąż jest słaby i czasem źle się czuje,ale jest bardzo dzielny! Brakuje mu kontaktów z rówieśnikami,bardzo tęskni za swoją klasą, do której najwcześniej będzie mógł wrócić za 1.5 roku.

  Lekarze mówią, że pozytywne nastawienie to 50–70% sukcesu w procesie zdrowienia. Avatar, który zapewni Bruno i kolejnym dzieciom kontakt ze znanym, ukochanym, bezpiecznym światem doda im sił w tej trudnej bitwie!

  Szczegóły projektu

  W pierwszym etapie projektu pragniemy zakupić 5 Avatarów AV1, które z początkiem roku szkolnego (od września 2021 r.) będziemy wypożyczać konkretnym dzieciom na czas choroby, po powrocie do zdrowia będą przekazywane kolejnym potrzebującym. Na stronie zbiórki na bieżąco będziemy pokazywać, w czyich rękach są obecnie avatary i co słychać u ich właścicieli, jak ten mały robot wpływa na ich życie.

  Kolejnym etapem będzie większa zbiórka, kiedy pierwsze avatary będą w użyciu i będzie można już na konkretnych przykładach pokazać, jak ważna jest ich rola.  Z zebranych środków, do końca roku 2021, planujemy zakupić dodatkowe 10 avatarów.

  Zmieniamy jakość życia chorych dzieci!

  To, jak dziecko przyjmie swoją chorobę i jak będzie sobie z nią radziło, jak będzie funkcjonowało w klasie czy grupie, w dużej mierze zależy od nas dorosłych, od rodziców, nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz lekarzy. Naszym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz dzieci, stwarzanie im takich warunków do nauki i pracy szkolnej, by mogły nie tylko przetrwać chorobę, ale także w miarę możliwości, na równi z dziećmi zdrowymi, rozwijać swoje pasje, zainteresowania i realizować marzenia! By poczuły, że mimo ograniczeń, MOGĄ WSZYSTKO!

  Planowane wydatki

  300 000 zł

  15 szt. Avatarów AV1

  15 000 zł

  15 szt. tabletów

  22 500 zł

  roczne ubezpieczenie


 • 21.12.2021 przekazaliśmy naszego drugiego avatara AV1! Zuzia i jej urocza Rodzina odwiedzili nas, aby odebrać swojego małego robota.

  29.09.2021. Dzisiaj nasz pierwszy avatar trafił do rąk Bruna!

  23.08.2021 zakupiliśmy pierwszego avatara AV1 (koszt pokryliśmy z naszych środków fundacyjnych). W pierwszym etapie miał nam posłużyć do celów prezentacyjnych i promocyjnych (m.in. był bohaterem naszych filmików), a już niebawem zostanie przekazany pierwszemu dziecku 🙂

Komentarze

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Masz w sobie moc. Zaufaj jej. Dasz radę wszystkiemu.

 2. Zbigniew

  Wszystkiego dobrego

 3. Anonimowy Darczyńca

  Pozdrawiam Cię Cudawna Istoto

 4. marek

  BÓG CIE KOCHA

 5. WojteKwiecień

  DZIELMY SIĘ CHLEBEM, DZIELMY SIĘ NIEBEM,
  NIECH SIĘ ODMIENI, OBLICZE TEJ ZIEMI !!! 🙂

 6. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wszystkiego Dobrego

 7. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  wierzę że Bóg pomoże uzbierać potrzebną kwotę!:*

 8. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  trzymam kciuki !!!

 9. Robert

  powodzenia

 10. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  świetny pomysł!

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

70%
70%
Mamy już 209 162,00
Potrzebujemy  300 000

Harmonogram projektu

lipiec-sierpień 2021

Rozmowy z norweską firmą No Isolation. Przygotowanie kampanii promocyjnej.

sierpień/wrzesień 2021

Rozpoczęcie I etapu zbiórki.

wrzesień-grudzień 2021

Zakup i przekazanie pierwszych Avatarów AV1.

styczeń-grudzień 2022

II etap zbiórki. Zakup kolejnych Avatarów AV1.

Partner Strategiczny

Partnerzy medialni

Sponsorzy

Wpłaty: 1066

Marek Wiśniewski 30.12.2023 09:52
100
Wojtek 28.12.2023 02:52
10
Sponsor First Byte właściciel Wizlink 11.12.2023 15:01
3 000
Luiza 29.09.2023 19:55
100
Anonimowy Darczyńca 19.09.2023 20:12
200

Słowa wsparcia

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Masz w sobie moc. Zaufaj jej. Dasz radę wszystkiemu.

 2. Zbigniew

  Wszystkiego dobrego

 3. Anonimowy Darczyńca

  Pozdrawiam Cię Cudawna Istoto

 4. marek

  BÓG CIE KOCHA

 5. WojteKwiecień

  DZIELMY SIĘ CHLEBEM, DZIELMY SIĘ NIEBEM,
  NIECH SIĘ ODMIENI, OBLICZE TEJ ZIEMI !!! 🙂

 6. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wszystkiego Dobrego

 7. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  wierzę że Bóg pomoże uzbierać potrzebną kwotę!:*

 8. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  trzymam kciuki !!!

 9. Robert

  powodzenia

 10. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  świetny pomysł!

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *