AVATAR AV1 – OCZY, USZY I GŁOS chorych dzieci!

Avatar AV1,
Czas zbiórki: 01.08.2021trwa
Cel: Zakup 15 Avatarów
Koszt: 300 000
Czas zbiórki: 01.08.2021 – trwa
Koszt: 300 000
7%
7%
Mamy już 21 196,50
Potrzebujemy  300 000
 • Bruno cieszy się już swoim avatarem, Zuzia za chwilę dostanie swojego, ale Oliwka i Adrian nadal czekają na swoją szansę! Potrzebujemy 42 000 zł, by oboje mogli dostać swojego własnego AV1 na czas choroby!

  Czym jest AVATAR AV1?

  Wyglądem przypomina małego robota, ma wbudowaną kamerę, która jest oczami dziecka i mikrofon – jego głos. Mierzy tylko 30 cm wzrostu, waży 1 kg. Avatar AV1 – urządzenie, dzięki któremu przewlekle chore dzieci i młodzież podczas długotrwałego leczenia nie muszą być dłużej izolowane od swoich przyjaciół i swojego środowiska, mogą „na żywo” uczestniczyć w życiu szkolnym. Ten mały robot zastępuje im oczy, uszy i głos (mówi ich własnym głosem!), jest cyfrowym łącznikiem między łóżkiem szpitalnym a ich poprzednim życiem, dzięki niemu mogą być wszędzie obecne – w klasie, w domu, na wycieczce szkolnej.

  Jak działa Avatar AV1?

  Do obsługi tego niewielkiego urządzenia wystarczy zwykły tablet lub smartfon i dedykowana mu aplikacja AV1. Z jej pomocą możemy obracać avatara o 360 stopni, poruszać jego głową w górę i w dół oraz w prawo i lewo. Jego ruch sterowany jest poprzez przesuwanie palcem po ekranie.

  Dzięki wbudowanym różnym poziomom dźwięku uczeń może nawet szeptać do siedzącej obok koleżanki z ławki tak, żeby nauczyciel nie usłyszał. Jeśli chce zgłosić się do odpowiedzi – naciska przycisk, a na głowie AV1 zapala się białe światełko. Kiedy ma słabszy dzień – sygnalizuje niebieskim światełkiem, że dziś woli pozostać jedynie obserwatorem zajęć, wtedy może w spokoju słuchać lekcji i robić notatki. Dzięki temu korzysta z nauki w sposób, na jaki pozwala mu jego stan zdrowia i czuje się z tym komfortowo. Po szkole zaś może z koleżankami i kolegami pójść na lody, pośmiać się i porozmawiać – AV1 waży tylko kilogram i ma wbudowaną kartę SIM, więc znajomi mogą wszędzie zabrać go ze sobą.

  Dzięki AV1 dziecko może nie tylko płynnie komunikować się z innymi, może także wyrażać swoje emocje czy samopoczucie za pomocą oczu avatara, które zmieniają się w zależności od wybranej emotikonki w aplikacji: neutralnej, szczęśliwej, zagubionej, smutnej.

  Każdego AV1 można personalizować – nadawać mu imię, oklejać, dodawać elementy garderoby (np. apaszkę lub czapkę), które będą przypominały jego właściciela 😊

  Dla kogo Avatar?

  W samej Europie są setki tysięcy uczniów, którzy z powodu długotrwałej choroby nie są w stanie uczęszczać do szkoły, przebywają w izolacji – w szpitalu lub domu. Z dnia na dzień z ich życia znika poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, w jego miejsce zaś wkracza lęk i samotność. Ciężko chore dziecko jest niemal całkowicie odcięte od rodziny, nie może uczestniczyć w jej codziennym życiu, nie ma kontaktu z kolegami i koleżankami. To wszystko powoduje, że spada jego samoocena, traci dawną pewność siebie, staje się zalęknione, przygnębione, bez motywacji, obawia się powrotu do szkoły i braku akceptacji. Z badań wynika, że to wszystko prowadzi nie tylko do zaburzeń w funkcjonowaniu dziecka, ale także do bardzo poważnych chorób psychicznych, takich jak depresja czy urojenia. I co najgorsze, osłabia układ odpornościowy, co ma negatywny wpływ na walkę z nowotworem czy inną chorobą, z którą dziecko się zmaga.

  Rozwiązanie przyszło z Norwegii

  Mając to wszystko na uwadze w Norwegii narodził się pomysł stworzenia robota, który miałby się stać OCZAMI, USZAMI I GŁOSEM dziecka niemogącego fizycznie uczęszczać do szkoły. Szczegółowa koncepcja Avatara AV1 została opracowana przez firmę No Isolation, po wielu miesiącach konsultacji z nauczycielami, rodzicami, dziećmi i lekarzami. Wyszli oni z założenia, że przewlekle chore dziecko powinno być fizycznie reprezentowane w klasie za pośrednictwem łatwego w obsłudze urządzenia, z którym będzie się mogło łączyć z każdego miejsca. Tak powstał pomysł na Avatara AV1.

  Kolej na Polskę!

  Z Avatara AV1 korzystają już chore dzieci w Niemczech, Austrii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Belgii, Luxemburgu, Danii, Finlandii, Rumunii.

  Chcemy, aby polskie dzieci także miały taką szansę – pragniemy jako pierwsi w Polsce podarować avatary przewlekle chorym uczniom. Wierzymy, że zmniejszy to ich samotność, poczucie lęku, wniesie w ich życie radość i nadzieję oraz przyspieszy powrót do zdrowia!

  Oni czekają na swojego avatara

  Zuzia to 10-letnia dziewczynka, u której pod koniec maja 2021 roku rozpoznano ostrą białaczkę szpikową. Od razu rozpoczęła się chemioterapia, która trwa do chwili obecnej. Obecnie jest już po trzecim cyklu chemioterapii. Znosi to bardzo dzielnie, nie poddaje się, po ciężkich chwilach, które niestety przychodzą, na jej buzię wraca uśmiech, znowu zaczyna śpiewać i malować i oczywiście mówić wszystkim, że ‘’będzie dobrze’’.

  Zuzia dotychczas była bardzo aktywna, rozwijała swoje muzyczne zdolności. Często brała udział w akcjach charytatywnych i koncertach na rzecz innych. Teraz sama potrzebuje pomocy i wsparcia. Lekarze mówią, że pozytywne nastawienie to 50–70% sukcesu w procesie zdrowienia. Avatar, który zapewni Zuzi kontakt ze znanym, ukochanym, bezpiecznym światem doda jej sił w tej trudnej bitwie!

  Szczegóły projektu

  W pierwszym etapie projektu pragniemy zakupić 5 Avatarów AV1, które z początkiem roku szkolnego (od września 2021 r.) będziemy wypożyczać konkretnym dzieciom na czas choroby, po powrocie do zdrowia będą przekazywane kolejnym potrzebującym. Na stronie zbiórki na bieżąco będziemy pokazywać, w czyich rękach są obecnie avatary i co słychać u ich właścicieli, jak ten mały robot wpływa na ich życie.

  Kolejnym etapem będzie większa zbiórka, kiedy pierwsze avatary będą w użyciu i będzie można już na konkretnych przykładach pokazać, jak ważna jest ich rola. Z zebranych środków, do końca roku 2021, planujemy zakupić dodatkowe 10 avatarów.

  Zmieniamy jakość życia chorych dzieci!

  To, jak dziecko przyjmie swoją chorobę i jak będzie sobie z nią radziło, jak będzie funkcjonowało w klasie czy grupie, w dużej mierze zależy od nas dorosłych, od rodziców, nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz lekarzy. Naszym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz dzieci, stwarzanie im takich warunków do nauki i pracy szkolnej, by mogły nie tylko przetrwać chorobę, ale także w miarę możliwości, na równi z dziećmi zdrowymi, rozwijać swoje pasje, zainteresowania i realizować marzenia! By poczuły, że mimo ograniczeń, MOGĄ WSZYSTKO!

  Planowane wydatki

  100 000 zł

  5 szt. Avatarów AV1

  5 000 zł

  5 szt. tabletów

  5 000 zł

  roczne ubezpieczenie


 • 29.09.2021. Dzisiaj nasz pierwszy avatar trafił do rąk Bruna!

  23.08.2021 zakupiliśmy pierwszego avatara AV1 (koszt pokryliśmy z naszych środków fundacyjnych). W pierwszym etapie miał nam posłużyć do celów prezentacyjnych i promocyjnych (m.in. był bohaterem naszych filmików), a już niebawem zostanie przekazany pierwszemu dziecku 🙂

Komentarze

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  świetny pomysł!

 2. Robert

  powodzenia

 3. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  trzymam kciuki !!!

 4. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  wierzę że Bóg pomoże uzbierać potrzebną kwotę!:*

 5. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wszystkiego Dobrego

 6. WojteKwiecień

  DZIELMY SIĘ CHLEBEM, DZIELMY SIĘ NIEBEM,
  NIECH SIĘ ODMIENI, OBLICZE TEJ ZIEMI !!! 🙂

 7. marek

  BÓG CIE KOCHA

 8. Anonimowy Darczyńca

  Pozdrawiam Cię Cudawna Istoto

 9. Zbigniew

  Wszystkiego dobrego

 10. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Masz w sobie moc. Zaufaj jej. Dasz radę wszystkiemu.

 11. Mirek Zweryfikowany

  Powodzenia:)

 12. Kazimierz

  Wierzę że będzie dobrze.

 13. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Powodzenia!

 14. Jan

  Trzymaj się ………i nie p[oddawaj a wygrasz !

 15. Przemek Zweryfikowany

  Dużo zdrowia!

 16. Maciej

  3 v się

 17. Maciej Zweryfikowany

  3 V się

 18. Rafał

  Niech Cię Bóg błogosławi. On pragnie Twojego pełnego zdrowia.

 19. Robert Zweryfikowany

  Powodzenia.

 20. Rafał

  Niech Cię Bóg błogosławi. On pragnie Twojego pełnego zdrowia. Trzymaj się!

 21. Michał Zweryfikowany

  Wszystkiego dobrego!

 22. Rafał Zweryfikowany

  Niech Cię Bóg błogosławi. On gorąco pragnie Twojego pełnego uzdrowienia.

 23. Eliza Zweryfikowany

  💓💓💓

 24. Robert Zweryfikowany

  Nie poddawaj się:)

 25. Siostry Klaryski Zweryfikowany

  z modlitwą

 26. Zbyszek Zweryfikowany

  Powodzenia !!!

 27. Andrzej Zweryfikowany

  Kochanie.

 28. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Dużo wytrwałości 🙂

 29. Mariola

  Jestem z Tobą!!!

 30. Tomasz

  Pozdrawiam

 31. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Powrotu do zdrowia i powodzenie w realiazacji projektu

 32. Kasia

  Zuziu, niech Twój świat nabiera kolorów, bo nie jesteś sama. Ściskam Cię mocno Kochana, jesteś bardzo, bardzo dzielna.

 33. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Ciepło pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki.

 34. Jola Zweryfikowany

  Do przodu Zuziu, Nie jesteś sama, Będzie dobrze a potem coraz lepiej i lepiej i lepiej.

 35. Arek

  :)))

 36. Krzysztof Zweryfikowany

  Uda się!!!!

 37. Ilona Zweryfikowany

  Kochana Zuziu! jesteśmy z Tobą, Bóg jest z Tobą. Bądź dzielna. Będę modlić się za Ciebie. Jesteś taka piękna!

 38. Sławomir Zweryfikowany

  Jeszcze będzie dobrze, trzeba w to wierzyć.

 39. Tomasz Zweryfikowany

  Wszystko będzie dobrze

 40. tomasz Zweryfikowany

  Wytrwalosci zycze

 41. Przemek Zweryfikowany

  Dużo zdrowia!

 42. Irina

  Trzymaj się kochanie 🙂

 43. bs

  3mam kciuki!

 44. Tomasz Zweryfikowany

  Dużo zdrowia

 45. Bożena

  Dokładam swoją cegiełkę i życzę Zuzi szybkiego powrotu do zdrowia.

 46. Bartosz Zweryfikowany

  Niech służy

 47. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wszystko będzie OK. Głowa do góry ! 🙂

 48. Tomasz Zweryfikowany

  Życzę zdrówka.

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7%
7%
Mamy już 21 196,50
Potrzebujemy  300 000

Harmonogram projektu

lipiec-sierpień 2021

Rozmowy z norweską firmą No Isolation. Przygotowanie kampanii promocyjnej.

sierpień/wrzesień 2021

Rozpoczęcie I etapu zbiórki.

wrzesień-październik 2021

Zakup i przekazanie pierwszych 5 Avatarów AV1.

październik-grudzień 2021

II etap zbiórki. Zakup kolejnych 10 Avatarów AV1.

Partner Strategiczny

Partnerzy medialni

Sponsorzy

Wpłaty: 289

Anonimowy Darczyńca 07.12.2021 09:56
20
Basia 06.12.2021 14:46
50
Anonimowy Darczyńca 06.12.2021 08:23
10
Krzysztof 05.12.2021 20:55
50
Tomasz 05.12.2021 20:40
10

Słowa wsparcia

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  świetny pomysł!

 2. Robert

  powodzenia

 3. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  trzymam kciuki !!!

 4. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  wierzę że Bóg pomoże uzbierać potrzebną kwotę!:*

 5. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wszystkiego Dobrego

 6. WojteKwiecień

  DZIELMY SIĘ CHLEBEM, DZIELMY SIĘ NIEBEM,
  NIECH SIĘ ODMIENI, OBLICZE TEJ ZIEMI !!! 🙂

 7. marek

  BÓG CIE KOCHA

 8. Anonimowy Darczyńca

  Pozdrawiam Cię Cudawna Istoto

 9. Zbigniew

  Wszystkiego dobrego

 10. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Masz w sobie moc. Zaufaj jej. Dasz radę wszystkiemu.

 11. Mirek Zweryfikowany

  Powodzenia:)

 12. Kazimierz

  Wierzę że będzie dobrze.

 13. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Powodzenia!

 14. Jan

  Trzymaj się ………i nie p[oddawaj a wygrasz !

 15. Przemek Zweryfikowany

  Dużo zdrowia!

 16. Maciej

  3 v się

 17. Maciej Zweryfikowany

  3 V się

 18. Rafał

  Niech Cię Bóg błogosławi. On pragnie Twojego pełnego zdrowia.

 19. Robert Zweryfikowany

  Powodzenia.

 20. Rafał

  Niech Cię Bóg błogosławi. On pragnie Twojego pełnego zdrowia. Trzymaj się!

 21. Michał Zweryfikowany

  Wszystkiego dobrego!

 22. Rafał Zweryfikowany

  Niech Cię Bóg błogosławi. On gorąco pragnie Twojego pełnego uzdrowienia.

 23. Eliza Zweryfikowany

  💓💓💓

 24. Robert Zweryfikowany

  Nie poddawaj się:)

 25. Siostry Klaryski Zweryfikowany

  z modlitwą

 26. Zbyszek Zweryfikowany

  Powodzenia !!!

 27. Andrzej Zweryfikowany

  Kochanie.

 28. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Dużo wytrwałości 🙂

 29. Mariola

  Jestem z Tobą!!!

 30. Tomasz

  Pozdrawiam

 31. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Powrotu do zdrowia i powodzenie w realiazacji projektu

 32. Kasia

  Zuziu, niech Twój świat nabiera kolorów, bo nie jesteś sama. Ściskam Cię mocno Kochana, jesteś bardzo, bardzo dzielna.

 33. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Ciepło pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki.

 34. Jola Zweryfikowany

  Do przodu Zuziu, Nie jesteś sama, Będzie dobrze a potem coraz lepiej i lepiej i lepiej.

 35. Arek

  :)))

 36. Krzysztof Zweryfikowany

  Uda się!!!!

 37. Ilona Zweryfikowany

  Kochana Zuziu! jesteśmy z Tobą, Bóg jest z Tobą. Bądź dzielna. Będę modlić się za Ciebie. Jesteś taka piękna!

 38. Sławomir Zweryfikowany

  Jeszcze będzie dobrze, trzeba w to wierzyć.

 39. Tomasz Zweryfikowany

  Wszystko będzie dobrze

 40. tomasz Zweryfikowany

  Wytrwalosci zycze

 41. Przemek Zweryfikowany

  Dużo zdrowia!

 42. Irina

  Trzymaj się kochanie 🙂

 43. bs

  3mam kciuki!

 44. Tomasz Zweryfikowany

  Dużo zdrowia

 45. Bożena

  Dokładam swoją cegiełkę i życzę Zuzi szybkiego powrotu do zdrowia.

 46. Bartosz Zweryfikowany

  Niech służy

 47. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wszystko będzie OK. Głowa do góry ! 🙂

 48. Tomasz Zweryfikowany

  Życzę zdrówka.

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *