Walczymy z bezwzględną chorobą małej Zuzi

Zuzia Wyka, 12 lat
Czas zbiórki: 27.01.2015trwa
Cel: Rehabilitacja, leki
Koszt: 1 500 zł/mies.
Czas zbiórki: 27.01.2015 – trwa
Koszt: 1 500 zł/mies.

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Zuzia Wyka
 • PRZEKAŻ 1,5% NA LECZENIE I REHABILITACJĘ ZUZI! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Zuzia Wyka

  Rodzice Zuzi każdego dnia walczą o spowolnienie postępu choroby. Ogromną szansą na poprawienie jakości życia jest codzienna, specjalistyczna rehabilitacja i właściwa suplementacja diety. Koszt leczenia to ok. 1 500 zł na miesiąc.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA DZIEWCZYNKI

  W główce Zuzi (ur. 20.07.2010 r.) umiera coraz więcej komórek mózgowych. Dziewczynka nie chodzi, nie siedzi i wymawia zaledwie kilka słów. Rozumie jednak wszystko i potrafi dużo przekazać. Ma też problemy z przyjmowaniem pokarmów i musi być karmiona przez PEG – przezskórną endoskopową gastrostomię. Każdego dnia rodzice walczą o spowolnienie postępu okrutnej choroby, która zabija ich dziecko.

  Śmiertelna choroba

  Zuzia cierpi na niezwykle rzadką chorobę o podłożu genetycznym – Zespół Leigha (encefalopatia martwicza). Jest to nieuleczalna, postępująca i śmiertelna choroba, która powoduje zaburzenia procesów oddechowych oraz pozbawia mózg i mięśnie energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania, co prowadzi do szybko postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego. Uszkodzenia mózgu w dalszej perspektywie oznaczają utratę różnych umiejętności, również tak bardzo podstawowych jak widzenie, słyszenie czy ostatecznie umiejętność oddychania.

  Godne życie dla Zuzi

  Ogromną szansą na poprawienie jakości życia Zuzi jest codzienna, bardzo kosztowna, specjalistyczna rehabilitacja. Z powodu choroby nie tylko Zuzi, ale także choroby nowotworowej jej mamy, rodzina zmaga się z ogromnymi trudnościami finansowymi. Mama jest w trakcie leczenia, przez co na głowie taty jest opieka nad Zuzią. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłku rehabilitacyjnego i zasiłku opiekuńczego.

  Choroby nie da się zatrzymać, ale można opóźnić jej skutki… rodzice każdego dnia stają z nią twarzą w twarz i powoli już tracą siły. Jak wspólnie połączymy nasze siły, okaże się, że dla nas to naprawdę bardzo niewiele, a dla rodziców Zuzi WIELKA i NIEOCENIONA POMOC!!!


  Zuzia w mediach
 • W 2019 r. dofinansowaliśmy wózek dla Zuzi oraz zakupiliśmy schodołaz. Mamy nadzieję, że teraz każde wyjście z domu nie będzie już tak ogromną przeszkodą i życie Zuzi oraz jej rodziców będzie znacznie łatwiejsze.

  Od 2015 r. opłacamy rehabilitację Zuzi, suplementację lekami, konsultacje medyczne, turnusy rehabilitacyjne.
  W latach 2015-2017 zakupiliśmy dla dziewczynki wózek, sprzęt do światłoterapii, specjalistyczny fotelik samochodowy Lars.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Zuzia Wyka

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *