W lipcu 2013 r. zdiagnozowano u Kornelii guza móżdżku. Niezwłocznie przyjęto dziewczynkę na oddział neurochirurgii w Szczecinie, gdzie przeszła operację usunięcia guza. Niestety po operacji z powodu martwicy tkanek i płynotoku lekarze musieli wykonać kolejne zabiegi. W listopadzie Kornelię operowano po raz drugi z powodu wznowy guza, natomiast w styczniu tego roku dodatkowo wstawiono jej zastawkę, która pomaga pompować płyn mózgowo-rdzeniowy.

Po tylu zabiegach, a w szczególności po drugiej operacji, pełna życia i energii Kornelia przestała chodzić, zaczęła niewyraźnie mówić i nie odczuwała potrzeb fizjologicznych. Specjaliści orzekli, iż cierpi ona na ataksję móżdżkową (zaburzenia koordynacji ruchowej) i niedowład lewostronny. Wymaga codziennej, intensywnej rehabilitacji i pracy z logopedą.

Wyniki histopatologiczne guza różnią się od siebie – jedne mówią o gwiaździaku włosowatokomórkowym I stopnia, drugie natomiast o gwiaździaku rozlanym II stopnia (włókienkowym). Rozróżnianie tych nowotworów ma istotne znaczenie diagnostyczne i kliniczne – ten pierwszy jest nowotworem w zdecydowanej większości łagodnym, podczas gdy ten drugi ma o wiele gorsze rokowania. Niestety lekarze w Polsce nie są w stanie prawidłowo rozpoznać nowotworu. Rodzice nie chcą, aby kolejny raz operowano ich dziecko z powodu nietrafnej diagnozy. Dlatego chcą skonsultować wyniki badań z niemieckim patologiem, specjalistą od gwiaździaków, prof. Ivo Leuschnerem. Koszt konsultacji to ok. 800-900 EURO.

“Nigdy bym nie przypuszczała, że nas to spotka... Kiedyś patrząc na dzieci chore mówiłam, że na szczęście moje dzieci są zdrowe. A jednak dołączyliśmy do grona tych rodziców, których dzieci potrzebują ogromnego wsparcia i wytrwałości w walce z codziennością. Pragniemy pomóc naszej córeczce powrócić do dzieciństwa, jakie miała przed chorobą”…
Rodzice Kornelii

Możesz pomóc Kornelii, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Kornelia Górniak

Płatność online

kalendarz2014-2017

W czerwcu 2014 r. nasza Fundacja zapłaciła 1 270 EUR ( 5 436 zł ) za badanie Kornelii, które odbyło się w Instytucie Neuropatologii Uniwersyteckiego Szpitala w Bonn (Niemcy).

Ze środków pozostałych ze zbiórki opłaciliśmy rehabilitację dziewczynki (6 185 zł).

Przekazaliśmy:

11 621 PLN

CEL:

Konsultacja neurologiczna

CEL:

Rehabilitacja