Pomóżmy Marcelince w trudnej chorobie

Marcelina Głodowska, 4 lata
Czas zbiórki: 21.12.2018trwa
Cel: Rehabilitacja
Koszt: 2 500 zł/mies.
Czas zbiórki: 21.12.2018 – trwa
Koszt: 2 500 zł/mies.

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Marcelina Głodowska
 • PRZEKAŻ 1,5% NA REHABILITACJĘ I SPRZĘTY DLA MARCELINY! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Marcelina Głodowska

  Marcelinka jest opóźniona w rozwoju psychoruchowym, nadal nie chodzi i nie siedzi. Wymaga opieki i wszechstronnej stymulacji poprzez zróżnicowaną rehabilitację (jej miesięczny koszt wynosi ok. 2 500 zł), turnusy rehabilitacyjne (ich koszt to ok. 5 000 zł) oraz zakup kosztownych sprzętów medycznych.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA DZIEWCZYNKI

  Marcelinka urodziła się 28.03.2018 r. jako jedno z bliźniąt, niestety… jej siostra bliźniaczka zmarła w 21. tygodniu ciąży, a ona sama na świecie pojawiła się w 33. tygodniu z wieloma poważnymi powikłaniami. Prawdopodobną przyczyną dramatu obu sióstr było zawinięcie i pęknięcie sznura pępowiny, w wyniku czego u jednej z nich doszło do trwałego zatrzymania krążenia, u drugiej – prawdopodobnie do zawału obu półkul mózgowych.

  Ciężka, niespotykana choroba

  Polimikrogyria może przybierać różne formy i występować w różnym nasileniu, u Marcelinki oznacza nieodwracalne upośledzenie umysłowe, wzmożone napięcie mięśniowe, obniżenie aktywności ruchowej, apatię do otoczenia i do zabawy.

  Nie tylko nabyta jeszcze w życiu płodowym wada rozwojowa wpływa na funkcjonowanie dziewczynki, również fakt, że jest wcześniakiem, determinuje jej rozwój. Zdiagnozowany u niej zez zbieżny i rozrzedzony obwód siatkówki powodują poważne problemy ze wzrokiem. Tak naprawdę nie wiadomo, czy i na ile dziewczynka w ogóle widzi, czy rozpoznaje twarze najbliższych. Rzadko się uśmiecha, trudno u niej o jakąkolwiek reakcję społeczną – tu lekarze też nie potrafią dać odpowiedzi, na ile wynika to ze złego widzenia, na ile z innych zaburzeń.

  Marcelinka potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej

  Marcelinka wymaga wszechstronnej, nieustającej stymulacji rozwoju psychoruchowego oraz specjalistycznej rehabilitacji. Dziewczynka jest pod nadzorem wielu specjalistów, korzysta z zajęć fizjoterapeutycznych, logopedycznych, jest także pod stałą opieką psychologa i terapeuty wzroku. Rodziców wspiera ośrodek wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju oraz hospicjum domowe. Wszystko po to, aby Marcelinka mogła w przyszłości jak najlepiej funkcjonować.

  Wada Marcelinki, która jest właściwie nie do wykrycia w życiu płodowym, zaskoczyła rodziców dziewczynki. Nie mieli szans, żeby się jakkolwiek przygotować: psychicznie, emocjonalnie, finansowo. Opieka nad córką wymaga niezwykłej siły, determinacji oraz pieniędzy. Roczny koszt opłacenia zajęć z fizjoterapeutą to ok. 12 000 zł. Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny to cena między 3 500 zł a 5 000 zł. Do tych kosztów dochodzą kolejne, dziewczynka potrzebuje specjalistycznego siedziska oraz sprzętu rehabilitacyjnego do ćwiczeń w domu.

  Rodzina dziewczynki bardzo prosi Państwa o wsparcie, ponieważ pozostaje w trudnej sytuacji finansowej. Mama dziewczynki na co dzień zajmuje się córeczką, a rodzinę utrzymuje wyłącznie ojciec. Dlatego tak ważna jest każda pomoc!


  Marcelina w mediach

  Kosztorys leczenia
 • Dzięki zebranym środkom Marcelinka ma zapewnioną comiesięczną intensywną rehabilitację ruchową, wzrokową, terapię połykania oraz turnusy rehabilitacyjne.

  Dziewczynka ćwiczy też w domu, aby jej to umożliwić, w latach 2019-2020 sfinansowaliśmy zakup potrzebnego sprzętu, m.in. stołu do masażu, specjalistycznego siedziska, pionizatora, a także wózka dostosowanego do jej potrzeb.

Słowa wsparcia

 1. Joanna Chlebiej Zweryfikowany

  Dla wspaniałej Marcelinki

 2. Bartosz Zweryfikowany

  Dużo zdrówka dla Marcelinki

 3. Judyta Zweryfikowany

  Dla ciebie malutka🥰🥰

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Marcelina Głodowska

Słowa wsparcia

 1. Joanna Chlebiej Zweryfikowany

  Dla wspaniałej Marcelinki

 2. Bartosz Zweryfikowany

  Dużo zdrówka dla Marcelinki

 3. Judyta Zweryfikowany

  Dla ciebie malutka🥰🥰

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *