Lenka walczy z bardzo rzadką chorobą genetyczną

Lena Jackiewicz, 7 lat
Czas zbiórki: 2017
Czas zbiórki: 2017 –

Dzięki Wam zebraliśmy
0 PLN

Lena Jackiewicz dziękuje z całego serca
 • 22.09.2023 r.  Dzisiaj odeszła Lenka… Została przeraźliwa pustka i ból… Nasza Bohatera walczyła do końca. Tak bardzo chciała żyć… Lenko, zostaniesz w naszych sercach i myślach na zawsze. Teraz już możesz odpocząć [*]

  2017-2022

  Dzięki pomocy naszych Darczyńców udało się nam przekazać Lenie wózek rehabilitacyjny, zakupić ciśnieniomierz i ssak oraz nowy wózek inwalidzki. Opłacamy również bieżące koszty związane z rehabilitacją i zakupem leków.

 • PRZEKAŻ 1,5% NA LECZENIE I REHABILITACJĘ LENY! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Lena Jackiewicz

  Lenka nie mówi, nie chodzi i nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. Karmiona jest przez gastrostomię. Choroba, na którą cierpi jest nieuleczalna, stosuje się jedynie terapie, które polegają na łagodzeniu objawów. Dziewczynka potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji oraz stosowania wielu innych metod terapeutycznych, wspomagających jej rozwój.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA DZIEWCZYNKI

  Lenka urodziła się 22 kwietnia 2015 roku. W pierwszym tygodniu życia lekarze zdiagnozowali u niej bardzo rzadką chorobę genetyczną – Zespół Wolfa-Hirschhorna. W wyniku choroby dziewczynka ma obniżone napięcie mięśniowe, jest bardzo opóźniona w rozwoju psychoruchowym, nie siedzi, nie raczkuje, nie mówi. Ma też wadę nerek i oczka. Nie posiada odruchu ssania, dlatego od pierwszego miesiąca życia jest karmiona przez sondę.

  Rehabilitacja i odpowiedni sprzęt drogą do samodzielności

  Lenka jest pod stałą opieką wielu specjalistów: neurologa, nefrologa, okulisty, logopedy, gastrologa. Najgorsze jest to, że praktycznie nie posiada ona odporności, dlatego też bardzo często zapada na infekcje dróg oddechowych i zapalenie ucha środkowego, które wymagają leczenia szpitalnego. Musi też być systematycznie rehabilitowana, by w przyszłości być w miarę samodzielna. Do tego dziewczynka potrzebuje odpowiednich sprzętów  siedziska i pionizatora. Niestety, wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych, przewyższających możliwości finansowe rodziny.

  Prośba o pomoc

  W imieniu rodziców Lenki, prosimy ludzi wrażliwych o udzielenie wsparcia w zebraniu pieniędzy na leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego, które w pewnym stopniu pomogą jej przywrócić sprawność psychoruchową. Rodzice bardzo pragną, żeby ich jedyna córeczka w przyszłości była samodzielna!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
0 PLN

Lena Jackiewicz dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *