Główka Laury musi być zoperowana, a paluszki rozdzielone

Laura Matuszewska, 6 lat
Czas zbiórki: 20162017
Czas zbiórki: 2016 – 2017

Dzięki Wam zebraliśmy
414 905 PLN

Laura Matuszewska dziękuje z całego serca
 • 13.07.2016 r. Laura przeszła operację główki. Wszystko się udało, dr Fearon był zadowolony z efektów. W ciągu kilku następnych miesięcy rany po operacji główki pięknie się zagoiły i Laura mogła wyruszyć w kolejną podróż po nowe życie. 25.02.2017 r. odbyła się operacja rozdzielenia części palców u rączek i nóżek. Zabieg się powiódł, choć ból był dużo większy niż po operacji głowy. Laura musiała przez kilka tygodni nosić gipsy. Trzy miesiące później odbył się drugi etap rozdzielenia pozostałych paluszków. Były to najbardziej skomplikowane i najbardziej bolesne zabiegi, ale dzięki nim dziewczynka może normalnie funkcjonować – trzymać zabawki w rączkach, samodzielnie jeść i pić oraz przede wszystkim może chodzić i nie jest skazana na wózek inwalidzki.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacje czaszki oraz rozdzielenia palców w Klinice Craniofacial Center w Dallas, USA (2016-2017)

  414 905 zł
 • “Jedno dziecko z chorobą Aperta na około 200 tys. zdrowych urodzeń przydarzyło się nam i teraz musimy zdobyć prawie 200 tys. zł, by Laura mogła żyć i drugie 200 tys. zł, by to życie w niczym nie różniło się od innych.
  9. lipca 2015 rok. Cisza na sali porodowej była przerażająca. Nie do końca wiedziałam co się stało, bo lekarze bardzo szybko mi ją zabrali. Jednak widok taty Laury, zapłakanego i niepotrafiącego wydusić z siebie żadnego słowa, oznaczał tylko jedno – nasze jedyne dziecko jest ciężko chore. Paluszki u jej rączek i nóżek były zrośnięte, a jej główka nie była tak idealna, jak u innych noworodków. Diagnoza brzmiała – zespół Aperta, zrośnięcie szwów czaszkowych, palcozrost dłoni i stóp. Życie postanowiło wystawić nas na próbę, a my postanowiliśmy stawić temu czoła, bo nic w życiu nie ma znaczenia poza zdrowiem dziecka!

  Nasza Laura ma szansę na normalne życie, jednak wymaga wielu skomplikowanych operacji. W Polsce nie ma lekarzy specjalizujących się w leczeniu dzieci z chorobą Aperta. Największym autorytetem w tym zakresie jest dr Jeffrey Fearon, operujący w Klinice Craniofacial Center w Dallas (USA) dzieci z całego świata. Pracuje on metodą, dzięki której dziecko w pierwszym roku życia przechodzi tylko jedną operację czaszki i dwie operacje rozdzielenia paluszków (w Polsce lekarze proponują 2 operacje czaszki i ok. 10 operacji rozdzielnia paluszków!). Dzięki niej ryzyko związane z podaniem narkozy, samą operacją a także leczeniem pooperacyjnym jest kilkukrotnie mniejsze! W praktyce oznacza to, że Laura ma szansę rozwijać się tak, jak inne dzieci w jej wieku, uniknąć grożącej jej niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej. Niestety za leczenie poza granicami naszego kraju, nierefundowane przez NFZ, musimy zapłacić 94 000 USD.

  Na pierwszą operację rozcięcia szwów czaszki i rozdzielenia palców dłoni i stóp musimy zebrać ponad 370 tys. zł! Jest to ogrom pieniędzy, nie wiem, ile czasu musielibyśmy nic nie jeść, dwa razy więcej pracować, żeby przez kilka lat uzbierać taką sumę! Żaden bank przy naszych zarobkach też nam nie chce dać tak dużego kredytu. Mamy coraz mniej czasu, operacja powinna się odbyć do końca września 2016 r. i jedyne wyjście, to prosić o wsparcie, uwierzyć w to, że obcy ludzie pokochają Laurę tak jak my i na tyle, na ile mogą, pomogą nam. Nie możemy stracić nadziei…”

  Jola, mama Laury


  Laura w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
414 905 PLN

Laura Matuszewska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *