Ciągła walka
![Ciągła walka](https://mam-serce.org/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F01%2FDzioba-Laura.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%22%2C%2C%22%7D&hash=f3ccd5a7)
Wpłaty: 1
![](https://mam-serce.org/wp-content/uploads/2022/01/avatar_zbiorczy.png)
![](/wp-content/themes/yootheme/cache/43/logo-mam-serce-4303a4d7.png)
Każdą darowiznę przekazujemy w 100% na leczenie podopiecznego
Laura urodziła się w 36. tyg. ciąży jako wcześniak z zespołem wad wrodzonych: dysmorfią twarzy i małżowin usznych, całkowitym rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego, zarośniętym przełykiem i podejrzeniem zespołu Charge. Poza tym tuż po porodzie stwierdzono u niej dysfagię (zaburzone połykanie), niedorozwój żuchwy i niewydolność oddechową.
W pierwszej dobie życia konieczna była operacja przełyku, następnie po nieudanej próbie intubacji wykonano tracheotomię i gastrostomię. Po jakimś czasie trzeba było również zoperować refluks żołądkowo-przełykowy.
To niestety nie był koniec problemów Laury. W Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie dziewczynka przeszła dwie nieudane operacje rozszczepu podniebienia. Dalszą korektę chwilowo wykluczono.
Na skutek choroby i przebytych zabiegów u dziewczynki doszło do tracheomalacji (wiotkości tchawicy) i zarośnięcia tchawicy tuż nad wytworzoną tracheotomią, co wymagało kolejnej operacji.
Ze względu na słabe i pozarastane żyły, Laura ma wszczepione na stałe długie wkłucie Vascu-port.
Dziewczynka w swoim krótkim życiu miała wiele zabiegów przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym, m.in. wielokrotne usuwanie ziarniny zapalnej spod gastrostomii, tracheotomii i z tchawicy, a także kilkanaście gastroskopii, bronchoskopii, ezofagoskopię.
Rodzice konsultowali przypadek Laury w różnych, polskich i zagranicznych, klinikach. Lekarze podejrzewają u Laury zespół Goldenhara, charakteryzujący się niedorozwojem struktur twarzoczaszki. Na ostateczną diagnozę trzeba jednak poczekać.
Dziewczynka cierpi również na głęboki niedosłuch i, mimo skończonych 2 i pół lat, nie wydaje żadnych dźwięków. Dlatego poza systematyczną rehabilitacją ruchową wymaga wielu godzin ćwiczeń z logopedą.
Laura przeszła już bardzo wiele, a czeka ją jeszcze kolejna operacja antyrefluksowa, ostateczna korekta rozszczepu podniebienia, a w perspektywie kilku następnych lat operacja kanałów słuchowych i małżowin usznych. Przed nią długa walka o zdrowie, pomóżmy w niej tej małej bohaterce!
Opinie
Na razie nie ma słów wsparcia.