Emilka potrzebuje kamizelki do oscylacji płuc

Emilka Kaszyca, 9 lat
Czas zbiórki: 20152015
Czas zbiórki: 2015 – 2015

Dzięki Wam zebraliśmy
11 700 PLN

Emilka Kaszyca dziękuje z całego serca
 • Z ogromną przykrością informujemy, iż 11.04.2016 r. Emilka od nas odeszła.

  W 2015 r. dzięki wsparciu naszych Darczyńców dofinansowaliśmy zakup kamizelki THE VEST dla Emilki.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty medyczne (kamizelka oscylacyjna)

  11 700 zł
 • Emilka urodziła się 22.11.2007 r. z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego, czterokończynowym porażeniem mózgowym, małogłowiem, wodogłowiem, wrodzoną cytomegalią, neuropatią nerwu wzrokowego oraz wadą słuchu. W ósmym miesiącu życia okazało się, że cierpi jeszcze na padaczkę – napady występowały przy każdym wybudzeniu i trwają do dziś. Nie ma żadnego lekarstwa na tę chorobę, jedyną drogą walki z nią jest intensywna, codzienna rehabilitacja.

  Rozwój psychoruchowy dziewczynki jest znacznie opóźniony. Emilka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi i nie potrafi samodzielnie przewracać się na boki. Potrzebuje systematycznej rehabilitacji, niestety walkę ze swoją niepełnosprawnością często przegrywa, bowiem z powodu małej aktywności jej organizmu nieustannie jest narażona na infekcje. Zwykle z powodu nieumiejętności odkaszlania i samooczyszczania dróg oddechowych z wydzielin choruje na zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli. Częsta pozycja leżąca, obniżone napięcie mięśniowe i zapadnięta klatka piersiowa dodatkowo to utrudniają. Niedawno przebywała przez ponad miesiąc na oddziale intensywnej terapii i oddziale pulmonologicznym po kolejnym ciężkim zapaleniu płuc oraz niewydolności oddechowej. Rodzice starają się zrobić wszystko, aby uchronić Emilkę przed tak częstymi infekcjami, poprawić jej odporność i systematyczność w rehabilitacji.

  Aby zapobiec ciągłym zapaleniom płuc i oskrzeli, Emilka potrzebuje kamizelki do oscylacji płuc THE VEST. Jest to system oczyszczania dróg oddechowych, który składa się z nadmuchiwanej kamizelki połączonej przewodami powietrznymi z generatorem impulsów powietrza. Generator szybko nadmuchuje i wypuszcza powietrze z kamizelki, delikatnie uciskając i rozluźniając ścianę klatki piersiowej. Proces ten zwiększa przepływ powietrza w drogach oddechowych wywołując tym samym tzw. „mikrokaszel”, który wypiera śluz ze ścian oskrzeli, rozrzedza go i przesuwa w kierunku centralnych dróg oddechowych, skąd w łatwy sposób można go usunąć poprzez kaszel lub odessanie. Koszt kamizelki to 31 996 zł i niestety nie jest on refundowany przez NFZ.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
11 700 PLN

Emilka Kaszyca dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *