Pilna operacja serca Adasia

Adaś Matuszewski, 1,5 roku
Czas zbiórki: 20132014
Czas zbiórki: 2013 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
571 570 PLN

Adaś Matuszewski dziękuje z całego serca
 • Rano 12 października 2014 roku Adaś dołączył do grona Aniołków… Razem z niesamowitymi lekarzami z Kliniki Uniwersyteckiej w Münster walczył dzielnie, do samego końca… Adasiu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach! Łączymy się w bólu z rodzicami i bliskimi chłopca.

  Operacja Adasia odbyła się 20.08.2014 r.– została przełożona ze względu na wcześniejszą infekcję oskrzelową. Była bardzo długa i niezwykle skomplikowana. Zaplanowany zakres korekt wady serca został przeprowadzony, wystąpiły natomiast trudności ze zbyt malutkimi tętniczkami i płucami chłopca. 

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014)

  404 960 zł

  Cewnikowanie serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014)

  31 834 zł

  Cewnikowanie i operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2013)

  134 776 zł
 • Adaś urodził się 23.04.2013 r. z rzadką wadą serca TAC – wspólnym pniem tętniczym, pogłębionym małymi średnicami tętnic płucnych oraz szczególną odmianą Tetralogii Fallota. Przeszedł już jedną operację i dwa cewnikowania, ale nadal jego serce nie funkcjonuje tak, jak trzeba. Jak najszybciej musi być ponownie operowany, aby jego serduszko mogło dalej bić!

  Adaś w wieku 4 miesięcy przeszedł bardzo skomplikowaną operację na otwartym sercu w niemieckiej Klinice Uniwersyteckiej w Münster. W czasie operacji lekarze wstawili shunt – tymczasowe sztuczne połączenie zastępujące obkurczający się przewód. Teraz chłopiec wymaga kolejnej, ostatecznej korekty wady serca, w czasie której lekarze zamkną przegrodę międzykomorową oraz wstawią główne, brakujące naczynie.

  Jak mówi tata chłopca: Ktoś kiedyś powiedział, że serduszko Adasia przypomina “dżunglę”, która nie wiadomo w jakim kierunku się rozwinie. Dziś wiem, że miał rację. Dobrze, że są lekarze – prof. Malec i dr Januszewska – którzy podjęli się niesłychanie trudnego i niebezpiecznego zadania przywrócenia szansy na życie dla mojego maleńkiego, ciągle radosnego, choć coraz trudniej oddychającego synka.

  Wada serca chłopca jest tak złożona, że lekarze w Polsce nie chcą się podjąć operacji. Rodzice zdecydowali oddać życie i zdrowie swojego synka w ręce jednego z najlepszych kardiochirurgów dziecięcych – profesora Edwarda Malca. Operacja odbędzie się już 13 maja 2014 r. w klinice w Münster (Niemcy). Jej koszt to 30 000 euro, czyli ok. 130 000 zł.

  Adaś już raz otarł się o śmierć – po pierwszej operacji serca doszło do chwilowego zatrzymania oddechu i musiał być reanimowany. Gdyby nie wspaniały profesor Malec… Wiem, że oddaję go w najlepsze ręce i zrobię wszystko, aby pieniądze nie były przeszkodą w ratowaniu życia mojego dziecka! – Tomasz Matuszewski, tata.


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Cewnikowanie i operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2013).

  23.08.2013 r. odbyło się cewnikowanie serca. Niestety przez nietypowy przewód tętniczy nie udało się umieścić stentu w lewej tętnicy płucnej i powstała konieczność operacji – założenie aorto-pulmonologicznej przetoki. Wszystko się udało, zabieg przeszedł bez komplikacji.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
571 570 PLN

Adaś Matuszewski dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *