Zuzia czeka na złożoną operację serca

Zuzia Szyska, 6 lat
Czas zbiórki: 01.07.2015trwa
Cel: Leczenie, badania
Koszt: 1 000 zł/mies.
Czas zbiórki: 01.07.2015 – trwa
Koszt: 1 000 zł/mies.

Przekaż swój

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Zuzia Szyska
 • Zuzia nadal potrzebuje środków finansowych na leczenie wady serca, na przyszłe reoperacje, zabiegi cewnikowania, kontrole kardiologiczne i badania.

  Możesz pomóc Zuzi, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  Przekaż swój 1%
  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Zuzia Szyska


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DZIEWCZYNKI

  Cała ciąża przebiegała idealnie, książkowo. Rodzice czekali z niecierpliwością na narodziny ich upragnionej córeczki. Zuzia widocznie też nie mogła się doczekać tego wyjątkowego spotkania i urodziła się w 36 tygodniu ciąży (12.05.2015 r.). W drugiej dobie życia rodzice usłyszeli najbardziej przerażające i niezrozumiałe dla nich słowa: “Zuzia ma złożoną, siniczą wadę serca, a dokładnie wspólny pień tętniczy typ IV (TAC IV), czyli brak pnia płucnego i tętnic płucnych (głównych naczyń krwionośnych odpowiedzialnych za dotlenienie organizmu) oraz duży ubytek w przegrodzie międzykomorowej 9,9 mm (VSD)”. A potem jeszcze coś, co nie pozwalało spać po nocach i do dnia dzisiejszego wraca jak najgorsze demony: “Wada Państwa córki jest nieoperacyjna. Proszę cieszyć się każdą chwilą spędzoną razem.” Cały świat legł w gruzach. Hektolitry wylanych łez nie przynosiły żadnej ulgi.

  Podczas pobytu na oddziale kardiologii wykonano Zuzi szereg badań diagnostycznych i wypisano ją do domu z zastrzeżeniem, że stan jej zdrowia w najbliższych tygodniach na pewno ulegnie pogorszeniu. I tak się rzeczywiście stało. Po trzech tygodniach znowu trafiła na oddział kardiologiczny, gdzie lekarze nie mieli dobrych informacji… mieli tylko gorsze – niewydolność lewej komory serca. Niezwłocznie wykonano jej cewnikowanie serca, które tylko potwierdziło wcześniejszą diagnozę.

  “Byliśmy bezsilni… ale postanowiliśmy nie czekać z założonymi rękami. Całą naszą energię postanowiliśmy skupić na ratowaniu życia naszej córeczki. Szukaliśmy podobnych tragicznych historii, które zakończyły się szczęśliwie. I nagle okazało się, że jest jeden jedyny szpital w Europie, w którym dr Carottii wykonuje korekty tej wady. Operacje te kończą się sukcesami! Musimy zrobić wszystko, aby Zuzia też była zoperowana w Rzymie!”

  Nie mamy chwili do stracenia. Stan Zuzi cały czas się pogarsza. Liczy się każdy dzień. Operacja w Rzymie kosztuje 31 500 EURO, czyli ok. 132 000 PLN. Jest to kwota nieosiągalna dla “zwykłego zjadacza chleba”. Jednak wspólnymi siłami, małymi kwotami, nagłośnieniem sprawy Zuzi, możemy zebrać tę ogromną kwotę. Prosimy pomóżcie, każde Wasze 10, 30, 50 zł to ratunek dla tego maleńkiego życia! 

 • Od operacji dającej nowe szanse na życie minęło kilka lat. Przez ten czas Zuzia wielokrotnie przebywała w polskim szpitalu,  przechodząc szereg badań, a także dwa interwencyjne cewnikowania serca. Obecnie Zuzia pozostaje pod bardzo ścisłą kontrolą kardiologiczną w Polsce, a wszystkie wyniki badań są konsultowane z włoskimi lekarzami. Wasze wsparcie jest jej nadal bardzo potrzebne.  Środki rozliczone z 1% podatku dochodowego będą wykorzystane na kolejną operację oraz kontrole w szpitalu Bambino Gesù w Rzymie. „Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i prosimy, nie zostawiajcie nas samych w walce o jej zdrowie i życie” – rodzice, Sylwia i Mateusz.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swój

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Zuzia Szyska

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *