Zuzia czeka na złożoną operację serca

Zuzia Szyska, 7 lat
Czas zbiórki: 01.07.2015trwa
Cel: Leczenie, badania
Koszt: 1 000 zł/mies.
Czas zbiórki: 01.07.2015 – trwa
Koszt: 1 000 zł/mies.

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Zuzia Szyska
 • PRZEKAŻ 1,5% NA LECZENIE WADY SERCA ZUZI! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Zuzia Szyska

  Zuzia nadal potrzebuje środków finansowych na leczenie wady serca, na przyszłe reoperacje, zabiegi cewnikowania, kontrole kardiologiczne i badania.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DZIEWCZYNKI

  Cała ciąża przebiegała idealnie, książkowo. Rodzice czekali z niecierpliwością na narodziny ich upragnionej córeczki. Zuzia widocznie też nie mogła się doczekać tego wyjątkowego spotkania i urodziła się w 36 tygodniu ciąży (12.05.2015 r.). W drugiej dobie życia rodzice usłyszeli najbardziej przerażające i niezrozumiałe dla nich słowa: “Zuzia ma złożoną, siniczą wadę serca, a dokładnie wspólny pień tętniczy typ IV (TAC IV), czyli brak pnia płucnego i tętnic płucnych (głównych naczyń krwionośnych odpowiedzialnych za dotlenienie organizmu) oraz duży ubytek w przegrodzie międzykomorowej 9,9 mm (VSD)”. A potem jeszcze coś, co nie pozwalało spać po nocach i do dnia dzisiejszego wraca jak najgorsze demony: “Wada Państwa córki jest nieoperacyjna. Proszę cieszyć się każdą chwilą spędzoną razem.” Cały świat legł w gruzach. Hektolitry wylanych łez nie przynosiły żadnej ulgi.

  Podczas pobytu na oddziale kardiologii wykonano Zuzi szereg badań diagnostycznych i wypisano ją do domu z zastrzeżeniem, że stan jej zdrowia w najbliższych tygodniach na pewno ulegnie pogorszeniu. I tak się rzeczywiście stało. Po trzech tygodniach znowu trafiła na oddział kardiologiczny, gdzie lekarze nie mieli dobrych informacji… mieli tylko gorsze – niewydolność lewej komory serca. Niezwłocznie wykonano jej cewnikowanie serca, które tylko potwierdziło wcześniejszą diagnozę.

  “Byliśmy bezsilni… ale postanowiliśmy nie czekać z założonymi rękami. Całą naszą energię postanowiliśmy skupić na ratowaniu życia naszej córeczki. Szukaliśmy podobnych tragicznych historii, które zakończyły się szczęśliwie. I nagle okazało się, że jest jeden jedyny szpital w Europie, w którym dr Carottii wykonuje korekty tej wady. Operacje te kończą się sukcesami! Musimy zrobić wszystko, aby Zuzia też była zoperowana w Rzymie!”

  Nie mamy chwili do stracenia. Stan Zuzi cały czas się pogarsza. Liczy się każdy dzień. Operacja w Rzymie kosztuje 31 500 EURO, czyli ok. 132 000 PLN. Jest to kwota nieosiągalna dla “zwykłego zjadacza chleba”. Jednak wspólnymi siłami, małymi kwotami, nagłośnieniem sprawy Zuzi, możemy zebrać tę ogromną kwotę. Prosimy pomóżcie, każde Wasze 10, 30, 50 zł to ratunek dla tego maleńkiego życia! 

 • 2020

  28 października odbyła się operacja Zuzi. Trwała 10 godzin, profesor Carotti był bardzo zadowolony z jej przebiegu. Profesorowi udało się zamknąć ubytek miedzykomorowy, wymienić zastawkę płucną, zrobić plastykę tętnic płucnych oraz plastykę zastawki trójdzielnej. Niestety kilka dni po operacji na OIOM-ie lekarze mieli problem z ustabilizowaniem jej stanu. 1 listopada Zuzia znowu trafiła na stół operacyjny. Po wykonanym tomografie komputerowym kardiochirurdzy znaleźli w tętnicy piersiowej przeciek, przez który wypływała krew do klatki piersiowej. Musieli ponownie otworzyć ją, oczyścić to, co się nazbierało, zlokalizować tę tętnicę i ją zaszyć. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Po 7 dniach lekarze odstawili Zuzi tlen, a dziewczynka nabierała nowych sił! Od czasu operacji u dziewczynki występuje arytmia pod postacią bloków komorowo-przedsionkowych oraz dodatkowych pobudzeń komorowych. Cały czas pozostaje pod ścisłą kontrolą kardiologiczną. Być może będzie potrzeba wszczepienia rozrusznika serca w najbliższym czasie.

  2019

  Od operacji dającej nowe szanse na życie minęły prawie 2 lata. Przez ten czas Zuzia wielokrotnie przebywała w polskim szpitalu, gdzie znajdowała się pod najlepszą możliwą opieką, przechodząc szereg badań, a także dwa interwencyjne cewnikowania serca z balonoplastyką tętnic. Zabiegi te niestety nie dały oczekiwanego rezultatu, udało się poszerzyć tylko część tętnic. 11.01.2019 r. dziewczynka musiała przejść badania kontrolne w szpitalu Bambino Gesù w Rzymie, gdzie wdrożono dodatkowe leczenie farmakologiczne. 11.04.2019 r. stawiła się ponownie w Szpitalu w Rzymie, gdzie przeprowadzono kolejną kontrolę kardiologiczną i ustalono termin interwencyjnego cewnikowania serca. 12.07. odbył się zabieg cewnikowania we włoskim szpitalu Bambino Gesù, podczas którego lekarze poszerzyli znów część tętnic płucnych. Niestety pozostałe muszą być poszerzone operacyjnie.

  2018

  W 2018 r. sfinansowaliśmy konsultację kardiologiczną dziewczynki w Rzymie w kwocie 6 627 zł.

  2017

  Ponad 1,5 roku Zuzia czekała na swoją szansę na nowe życie! Operacja odbyła się 14 marca 2017 r., przebiegła pomyślnie. Po trzech tygodniach mogła wrócić z rodzicami do Polski. Wiemy już, że potrzebny będzie kolejny etap korekty wady jej serduszka, gdyż tętnice płucne nie podjęły „perfekcyjnej” pracy.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Szpitalu Bambino Gesù w Rzymie (2020)

  68 800 zł

  Operacja serca w Szpitalu Bambino Gesù w Rzymie (2017)

  125 610 zł

  Badania i konsultacje

  25 635 zł

  Sprzęt medyczny

  2 160 zł

  Leki

  1 450 zł

  Lot do kliniki we Włoszech (2019)

  479 zł

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Zuzia Szyska

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *