Serce Zuzi wymaga kilku operacji

Zuzia Kozioł, 2 lata
Czas zbiórki: 20152017
Czas zbiórki: 2015 – 2017

Dzięki Wam zebraliśmy
60 066 PLN

Zuzia Kozioł dziękuje z całego serca
 • Serduszko Zuzi zatrzymało się 22.01.2017 r.

  Zgodnie z decyzją rodziców środki zgromadzone w ramach zbiórki zostały przekazane na operację serca naszego podopiecznego Olka.

  W listopadzie 2016 r. stan zdrowia Zuzi uległ nagłemu pogorszeniu, dziewczynka trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie została przyjęta na Oddział Intensywnej Terapii. Funkcja pojedynczej komory serca Zuzi uległa pogorszeniu, komora nie kurczyła się tak jak powinna. Dziewczynka przeszła operację zastawki trójdzielnej, która była konieczna, aby wspomóc w pracy jej osłabione serce.

  W lipcu 2015 roku, odbył się drugi etap operacji serduszka Zuzi w klinice UKM. Wszystko poszło zgodnie z planem i szybko dziewczynka została wypisana do domu. Badania kontrolne po przeprowadzonej operacji były dobre, jednak dużym problemem okazała się niedomykalność zastawki trójdzielnej.

 • 20 tydzień ciąży. Szczęśliwi rodzice zgłaszają się na kolejne USG ze spokojem i wiarą, że ten maleńki człowiek w brzuchu mamy ma się dobrze. Bardzo ciężka wada serca – słowa brzmią jak wyrok bez odwołania. Sugerujemy aborcję… – tego rodzice już nawet nie chcą słuchać. Gdzieś tam intuicyjnie czują, że na pierwsze nie mają żadnego wpływu, ale na drugie – decyzję co do życia i zdrowia własnego dziecka – jak najbardziej tak!

  Zuzia przyszła na świat 30.01.2015 r. w Klinice Uniwersyteckiej w Münster w Niemczech z połową serca (zespół hipoplazji lewego serca HLHS, silne zwężenie ujścia żylnego lewego i zarośnięcie aorty). Dzięki temu od razu po narodzinach trafiła w ręce jednego z najwybitniejszych kardiochirurgów profesora Edwarda Malca i jego Zespołu. W 5 dobie życia przeszła pierwszą z trzech operacji ratujących jej życie, tzw. operację Norwooda. Po niej malutki organizm przez kilka tygodni musiał się przyzwyczajać do nowego krążenia krwi. Zuzia przeszła też niezbędną w takich sytuacjach rehabilitację. Spokojni o jej życie rodzice wrócili ze swoją piękną, maleńką córeczką do domu.

  Kolejny etap korekty wady jej serduszka miał się odbyć za kilka miesięcy. Niestety w czasie kontroli kardiologicznej okazało się, że doszło do przewężenia aorty. Rodzice niewiele myśląc, w obawie o życie swojej córeczki, skontaktowali się z profesorem Malcem. Zuzia w trybie pilnym została przewieziona do Klinki w Münster. Tam wykonano jej zabieg cewnikowania serca z balonikowaniem aorty. Udało się nie doprowadzić do sytuacji, kiedy na kolejny etap ratujący życie dzieci z HLHS byłoby za późno.

  Już na 9 lipca br. został wyznaczony termin korekty wady serduszka Zuzi. Będzie to druga, z trzech bardzo skomplikowanych operacji, dzięki którym Zuzia będzie mogła żyć z jedną komorą serca długo i szczęśliwie. Koszt to 36 500 EURO, czyli około 150 000 PLN.

  “Dalsze leczenie naszej córeczki nie tylko chcemy, ale musimy kontynuować w niemieckiej Klinice. Profesor Edward Malec uratował jej życie i nie wyobrażamy sobie, aby powierzyć je innemu lekarzowi. Każdego dnia my i cała nasza rodzina dajemy Zuzi ogromną miłość i wsparcie, ale tym nie naprawimy jej serduszka. Dlatego każda złotówka od zupełnie obcych nam ludzi, jest dla nas jak niewyobrażalnie wielki i niesamowity DAR ŻYCIA. Prosimy, nie pozwólmy na to, aby jej życie się skończyło, zanim na dobre się zaczęło…”
  Ania i Rafał Kozioł, rodzice Zuzi

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
60 066 PLN

Zuzia Kozioł dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *