Serduszko Zuzi musi przejść jeszcze jeden zabieg, potrzebne są ogromne pieniądze!

Zuzia Bereza, 2,5 roku
Czas zbiórki: 20212022
Czas zbiórki: 2021 – 2022

Dzięki Wam zebraliśmy
1 354 432,66 PLN

Zuzia Bereza dziękuje z całego serca
 • 25.06.2022. Zuzia przeszła cewnikowanie serca w Boston Children’s Hospital. Lekarze byli bardzo zadowoleni z efektów. Tętnice płucne zostały poszerzone, w wyniku czego przepływ w niektórych tętnicach jest świetny, a w niektórych akceptowalny. Serce kurczy się prawidłowo. Według słów lekarzy jest duża szansa, że Zuzia nie będzie musiała już wracać do Bostonu na leczenie!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Cewnikowanie serca w Boston Children's Hospital w USA (2022)

  341 138 zł

  Operacja serca w Boston Children's Hospital w USA (2021)

  908 859 zł

  Lot do kliniki w USA (2021)

  26 250 zł
 • Początki nie zapowiadały tak wielu problemów

  2 czerwca 2019 r. urodziła się nasza córeczka. Był to najbardziej wyczekiwany dzień w naszym życiu. Wtedy jeszcze nie przeczuwaliśmy, że wkrótce szpital stanie się naszym drugim domem…

  Po porodzie okazało się, że nasza córka ma wadę serca. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, jak bardzo poważną. Sytuacja jest dramatyczna. Nigdy nie widzieliśmy tak poważnego przypadku zwężonych naczyń krwionośnych. Będziemy konsultować to z kardiochirurgami, ale może być tak, że nie podejmiemy żadnego działania. To były słowa, które usłyszeliśmy, kiedy Zuzia skończyła 5 miesięcy. Potem odbyła się operacja – niezwykle skomplikowana i zagrażająca jej życiu. Trwała aż 12 godzin, podczas których nasze maleństwo kilkukrotnie reanimowano! W czasie pierwszych dni jej serduszko nie dawało sobie rady z tymi zmianami i nie nadążało pompować krwi. Zuzia jednak postanowiła nam pokazać jak bardzo chce żyć, z dnia na dzień było coraz lepiej i po tygodniu od operacji lekarze mogli ją wybudzić.

  Coraz gorsze perspektywy

  Przy kolejnej wizycie kontrolnej okazało się, że Zuzia ma ogromne ciśnienie krwi w łuku aorty, bo w miejscu, gdzie kończyła się wszyta niedawno łata, zrobiło się przewężenie. Trzeba było znowu operować. Przerażeni poprzednimi komplikacjami spodziewaliśmy się równie trudnego zabiegu, ale nasza dzielna wojowniczka poradziła sobie wzorowo!

  Niestety nasz spokój nie trwał długo. Na wizycie pooperacyjnej w szpitalu okazało się, że Zuzia ma ogromnie wysokie ciśnienie tętnicze. Lekarze zdecydowali o natychmiastowym cewnikowaniu serca. Po zabiegu kardiolodzy od razu podjęli decyzję o następnym cewnikowaniu i wstawieniu stentu w aortę piersiową.

  Dowiedzieliśmy się też wtedy od lekarzy, że stenty u tak małych dzieci nie wystarczą jednak do końca życia, ale lekarze nie wiedzą co zrobić kiedy ten stent przestanie wystarczać. Przy tamtym pobycie dotarło do nas to, co od dawna mówili lekarze. Zuzi nie da się wyleczyć…

  Ile nieszczęść może unieść tak malutkie dziecko!

  5 lipca 2021 r. Zuzia przeszła planowane cewnikowanie serca. Byliśmy spokojni o jego przebieg, była w najlepszych kardiologicznych rękach, lekarze znali naszą córeczkę i wiedzieli, czego w jej serduszku mogą się spodziewać. Znowu los nam pokazał, jak bardzo się mylimy! W trakcie cewnikowania okazało się, że Zuzia ma tętniaka na aorcie o wielości około 2 cm!

  Następnego dnia usłyszeliśmy, że nasz szpital nie ma już pomysłów na ratowanie życia Zuzi i może wdrożyć jedynie leczenie paliatywne. Byliśmy przerażeni. Nasza córeczka ma tętniaka zagrażającego jej życiu, stent, który miał ją ratować zarasta, tętnice zaopatrujące mózg w tlen są zwężone, tętnice wieńcowe również są zbyt wąskie. Przez to wszystko serduszko naszej córki z coraz większą siłą musi pompować krew, więc przerasta, co może doprowadzić do jego niewydolności, a w konsekwencji do śmierci.

  Boston – jedyna szansa na życie

  Jedyną szansą była operacja w Boston Children’s Hospital. Teraz musimy tam wrócić, by kontynuować leczenie i ocenić, jak serce córki radzi sobie po tak poważnej ingerencji kardiochirurgicznej. Nie mamy wyjścia – musimy Was znowu prosić o pomoc!

  Natalia i Maciej, rodzice


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Zbiórka na operację serca w Boston Children’s Hospital w USA (2021).

  13.10. 2021 r. Zuzia wraz z rodzicami przyleciała do USA. Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy zakupić im bilety lotnicze.

  19.10.2021 r. odbyło się cewnikowanie serca Zuzi, podczas którego lekarzom udało się poszerzyć tętnice płucne. Dzień później Zuzia przeszła operację serca. Kardiochirurdzy wykonali koronkową robotę! Wymienili łaty na sercu, wycięli cały stent, poszerzyli tętnice płucne, pień płucny, tętnice dogłowowe, tętnice wieńcowe, tętnicę podobojczykową oraz usunęli śmiertelnie niebezpiecznego tętniaka. Dziewczynka po operacji bardzo szybko nabrała sił i dzięki temu została wcześniej wypisana ze szpitala, a już 18 listopada wróciła do Polski.


  Zuzia w mediach

Słowa wsparcia

 1. Agnieszka Kaczyńska Zweryfikowany

  Chlebek Agnieszki dla wsparcia Zuzi

 2. Wiola Mastalerz Zweryfikowany

  Zdrowia Zuziu

 3. Sklep sara Zweryfikowany

  Zdrowia dziecinko

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
1 354 432,66 PLN

Zuzia Bereza dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

 1. Agnieszka Kaczyńska Zweryfikowany

  Chlebek Agnieszki dla wsparcia Zuzi

 2. Wiola Mastalerz Zweryfikowany

  Zdrowia Zuziu

 3. Sklep sara Zweryfikowany

  Zdrowia dziecinko

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *