Zbiórka na kolejne operacje i ortezy dla Kasi!

Kasia jest już po kilku kolejnych operacjach (nóżek i kręgosłupa) i po najnowszych badaniach w Aschau. Niestety to nie koniec leczenia i wydatków z nim związanych.

31.01 i 19.03.2019 r. dziewczynka przeszła operacje obu kości udowych, na które przekazaliśmy 64 442 zł.

W wyniku kwietniowej konsultacji u dr Feldmana (w Paley European Institute w Warszawie) okazało się, że Kasię czekają w lutym 2020 r. dwie operacje nóg, 293 545 zł każda.

W listopadzie 2019 r. Kasia jedzie do Pohlig po nowe ortezy, ich koszt to ok. 14 000 EUR. Niedługo czeka ją również operacja kręgosłupa.

Przed dziewczynką jeszcze długa droga do zdrowia. By mogła kiedyś stanąć na własnych nóżkach, potrzebne są ogromne nakłady finansowe, ale nie poddajemy się i prosimy Was o dalsze wsparcie.


Kasia (ur. 20.10.2014) cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – dysplazję diastroficzną (skrócenie kończyn, łokciowe ustawienie rąk z odstającymi kciukami, przykurcze w stawach, obrzęk chrząstek małżowin usznych). Choroba zaburza rozwój chrząstki i kości, co powoduje zniekształcenia stawów, które utrudniają poruszanie się. Aby Kasia mogła chodzić i bawić się z innymi dziećmi, musi przejść kilka bardzo ciężkich i skomplikowanych operacji rekonstrukcji stawów oraz mieć zapewnioną ciągłą rehabilitację. Dziewczynka od 2. tygodnia życia musi też nosić specjalne ortezy, które wymagają częstej i kosztownej wymiany, w zależności od aktualnego wzrostu.

Kasi rączki wyglądają jak skrzydełka, a nóżki są bardzo krótkie

Palce Kasi są prawie nieruchome, bardzo trudno jest jej chwycić zabawkę czy butelkę z piciem. Nie może się też podeprzeć przy siadaniu, ma problem z raczkowaniem. Jak każde dziecko znajduje swój sposób na zabawę, choć zdarza się, że z tej bezradności płacze tak, że nie można jej uspokoić. Przeszła już dwie operacje i kilka zabiegów w naszym kraju, niestety, nie przyniosły one znaczącej poprawy.

Nie mogę sobie pozwolić na bezsilność

W Polsce nie ma szpitala specjalizującego się w leczeniu dysplazji diastroficznej. Po długich poszukiwaniach rodzice trafili do niemieckiej Kliniki Ortopedycznej w Aschau, która ma w tym duże doświadczenie. Tamtejsi lekarze przedstawili następujący plan leczenia: 5 bardzo skomplikowanych operacji chirurgicznych i intensywna rehabilitacja. “Początkowo popłakałam się z przerażenia, że moja maleńka córeczka będzie musiała przejść tyle operacji, teraz jednak wiem, że nie ma innej drogi. W kwietniu 2016 r. musimy wyjechać do Kliniki, gdzie Kasia będzie miała założone ortezy, których zadaniem będzie postawić ją na nogi. Następnie przejdzie 4 operacje: biodra, dwóch kolan i obu stóp, w kilkumiesięcznych odstępach czasu. Koszt leczenia przedoperacyjnego to 20 tys. euro, koszt każdej kolejnej operacji to średnio 15-20 tys. euro, co daje sumę ponad 350 000 zł. Po ok. 3-4 latach Kasia będzie musiała jeszcze przejść operację kręgosłupa, ale o tym na razie nie myślę, skupiam się na tym najtrudniejszym – zebraniu ogromnej kwoty na te wszystkie cztery operacje. Wiem, że będzie dużo płaczu, bólu i cierpienia, ale jest to jedyna właściwa droga.” – mówi mama Kasi.

Błagam o pomoc, nie mam wyjścia!

“Wszystkie oszczędności, jakie do tej pory mieliśmy, przeznaczyliśmy na leczenie Kasi. Wydawało nam się, że jakoś sobie poradzimy, jednak w obliczu tak dużych kwot, jesteśmy bezradni… Nie jest łatwo prosić Was o pomoc, ale nie mamy wyjścia – choć nie znacie naszej Kasi, prosimy pomóżcie nam w walce o jej normalność! Rozpoczęcie i kontynuowanie leczenia mojej córeczki przez tamtejszych specjalistów jest jedyną nadzieją na to, że będzie ona mogła w miarę normalnie funkcjonować, skończyć edukację, pracować, nie być osobą niepełnosprawną, skazaną na innych ludzi i aparaturę. Za wszystko z góry dziękujemy!”
Zdzisława i Andrzej Kośmider, rodzice Kasi

Możesz pomóc Kasi, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Kasia Kośmider

Płatność online

kalendarz2020

Na początku roku Kasia po raz kolejny pojechała z rodzicami do kliniki w Pohlig po nowe, specjalistyczne ortezy. Pokryliśmy koszty wymiany w wysokości 22 286 zł.

kalendarz2015- 2019

W latach 2016-2019 Kasia przeszła siedem operacji ortopedycznych, które współfinansowaliśmy, przeznaczając na nie łącznie 175 050 zł.

Dzięki pomocy naszych Darczyńców mogliśmy pokryć zakup sprzętu ortopedycznego (m.in. ortez, specjalistycznego obuwia, fotelika) oraz sprzętu rehabilitacyjnego za kwotę 162 800 zł.

Dziewczynka cały czas pracuje z rehabilitantami, dotychczas przeznaczyliśmy na ten cel 102 073 zł.

 

 

 

 

 

Przekazaliśmy:

462 209 PLN

CEL:

Operacje

CEL:

Leczenie

CEL:

Rehabilitacja

CEL:

Sprzęt medyczny

*Licznik jest aktualizowany 2 x dziennieLubisz pomagać?

Zróbmy to wspólnie! Zapisz się do naszego newslettera, powiadomimy Cię o losach dzieci, które wsparłeś oraz opowiemy o naszych kolejnych inicjatywach. Podziękujemy Ci oraz powiadomimy, które dzieci aktualnie potrzebują pomocy.