Kochani! Wasze wsparcie dla maluchów z Gliwic przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! 🎅 Nie chcemy więc kończyć tego “mikołajkowego poruszenia”, zwiększamy licznik, by móc pomóc większej ilości ciężko chorych dzieci! 🎁


Dołącz do drużyny Mikołajów o Wielkich Sercach!

Tymi dziećmi rodzice nie chcieli, nie umieli, bądź nie mogli się zająć. To dzieci chore, porzucone, zaniedbane pod względem zdrowotnym, emocjonalnym i rozwojowym. Obecnie pod opieką ośrodka w Gliwicach znajduje się 89 podopiecznych. Wśród nich dzieci z wadami serca, zespołem Downa, Aperta, mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, alkoholowym zespołem płodowym FAS i innymi ciężkimi wadami. Maluchy wymagają stałej pomocy medycznej, rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu.

Placówka

Dzieci w Ośrodku w Gliwicach znalazły wspaniałych opiekunów i nauczycieli. Placówka jest dla nich domem i szkołą. Tutaj uczą się samodzielności, wzajemnego szacunku, współpracy w grupie, dbania o siebie i innych. Tutaj kształcą się i bawią. Ośrodek robi bardzo wiele, aby zadbać o ich rehabilitację i zapewnić im opiekę medyczną.

Wiemy jednak, jak duże są potrzeby dzieci niepełnosprawnych, jak wiele trudu i nakładów finansowych wymaga opieka nad nimi. Mimo największych starań placówka nigdy nie będzie w stanie zapewnić dzieciom takiej troski, jaką znalazłyby w domach rodzinnych. Opieka nad jednym chorym dzieckiem to ogrom pracy i poświęceń, a tutaj jest ich prawie 100! Szczególnie w obecnym czasie zagrożenia COVID-19 potrzeby medyczne stają się wyjątkowo ważne. Chcielibyśmy wspomóc działania Ośrodka poprzez zakup potrzebnego sprzętu medycznego oraz pomocy edukacyjnych dla podopiecznych.

Dzieci z placówki w Gliwicach

Nie ma jak w domu!

Wspólnie z Fundacją Lux Cordis stworzyliśmy Mikołajkowy Projekt Pomocy, który ma zapewnić Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gliwicach najpilniej potrzebne sprzęty takie jak: koncentrator tlenu, lampy bakteriobójcze, foteliki rehabilitacyjne, maty i sprzęty do ćwiczeń. Chcielibyśmy także zrobić podopiecznym mikołajkową niespodziankę w postaci zabawek edukacyjnych. Chcemy, aby dzieci poczuły się w Ośrodku jak we własnym domu! Dołącz do drużyny Mikołajów o Wielkich Sercach. Powalczmy o uśmiech na twarzach dzieci z Placówki w Gliwicach!

Mikołajkowy Projekt Pomocy trwa do 6.12.2020 r. – DO DZIEŁA!

 

Zbiórkę organizują:

LogoLogo świąteczne

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Placówka Gliwice

Płatność online

*Licznik jest aktualizowany 2 x dziennie