Dołącz do drużyny Mikołajów o Wielkich Sercach!

Tymi dziećmi rodzice nie chcieli, nie umieli, bądź nie mogli się zająć. To dzieci chore, porzucone, zaniedbane pod względem zdrowotnym, emocjonalnym i rozwojowym. Obecnie pod opieką ośrodka w Gliwicach znajduje się 89 podopiecznych. Wśród nich dzieci z wadami serca, zespołem Downa, Aperta, mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, alkoholowym zespołem płodowym FAS i innymi ciężkimi wadami. Maluchy wymagają stałej pomocy medycznej, rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu.

Placówka

Dzieci w Ośrodku w Gliwicach znalazły wspaniałych opiekunów i nauczycieli. Placówka jest dla nich domem i szkołą. Tutaj uczą się samodzielności, wzajemnego szacunku, współpracy w grupie, dbania o siebie i innych. Tutaj kształcą się i bawią. Ośrodek robi bardzo wiele, aby zadbać o ich rehabilitację i zapewnić im opiekę medyczną.

Wiemy jednak, jak duże są potrzeby dzieci niepełnosprawnych, jak wiele trudu i nakładów finansowych wymaga opieka nad nimi. Mimo największych starań placówka nigdy nie będzie w stanie zapewnić dzieciom takiej troski, jaką znalazłyby w domach rodzinnych. Opieka nad jednym chorym dzieckiem to ogrom pracy i poświęceń, a tutaj jest ich prawie 100! Szczególnie w obecnym czasie zagrożenia COVID-19 potrzeby medyczne stają się wyjątkowo ważne. Chcielibyśmy wspomóc działania Ośrodka poprzez zakup potrzebnego sprzętu medycznego oraz pomocy edukacyjnych dla podopiecznych.

Dzieci z placówki w Gliwicach

Nie ma jak w domu!

Wspólnie z Fundacją Lux Cordis stworzyliśmy Mikołajkowy Projekt Pomocy, który ma zapewnić Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gliwicach najpilniej potrzebne sprzęty takie jak: koncentrator tlenu, lampy bakteriobójcze, foteliki rehabilitacyjne, maty i sprzęty do ćwiczeń. Chcielibyśmy także zrobić podopiecznym mikołajkową niespodziankę w postaci zabawek edukacyjnych. Chcemy, aby dzieci poczuły się w Ośrodku jak we własnym domu! Dołącz do drużyny Mikołajów o Wielkich Sercach. Powalczmy o uśmiech na twarzach dzieci z Placówki w Gliwicach!

Mikołajkowy Projekt Pomocy trwa do 6.12.2020 r. – DO DZIEŁA!

 

Zbiórkę organizują:

LogoLogo świąteczne

kalendarz2020

Kochani! Wasze wsparcie dla maluchów z Gliwic przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Dzięki Wam jeszcze przed Mikołajkami zaopatrzyliśmy placówkę w Gliwicach w niezbędne sprzęty, na co przeznaczyliśmy 20 tys. zł, nadwyżkę kierujemy do innej, nie mniej potrzebującej placówki i jej podopiecznych – zbiórka na Ośrodek w Kraszewie-Czubakach.

Mikołajkowy Projekt Pomocy w liczbach:

Lampa bakteriobójcza – 1 szt. (6 210 zł)

Fotelik rehabilitacyjny – 1 szt. (4 378 zł)

Koncentrator tlenu – 1 szt. (3 240 zł)

Zestaw multimedialny – 1 szt. (4 305 zł)

Wałki rehabilitacyjne – 4 szt. (862 zł)

Produkty apteczne, pampersy (1 007 zł)

Z kolei Stowarzyszenie Lux Cordis, które współtworzyło ten projekt, przekazało do Ośrodka:

Zabawki terapeutyczne, sensoryczne place zabaw, moduły, maty i plansze edukacyjne, podświetlany ekran led, piłki i maty rehabilitacyjne oraz paczki indywidualne dla dzieci.

Zgłosiło się również do nas wiele firm, przedszkole i osoby prywatne, które dodatkowo przekazały do Gliwic: mleko, materace, ubranka, zabawki edukacyjne, książeczki, pluszaki oraz ręcznie wykonane czapeczki dla każdego podopiecznego😊

Ogromnie wszystkim dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i serca otwarte na krzywdę najmłodszych!

Przekazaliśmy:

20 000 PLN

CEL:

Sprzęt rehabilitacyjny