Xawery znów walczy o życie

Xawery Śmiałowski, 10 lat
Czas zbiórki: 15.04.2013trwa
Cel: Operacja serca
Koszt: 173 000
Czas zbiórki: 15.04.2013 – trwa
Koszt: 173 000

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Xawery Śmiałowski
 • PRZEKAŻ 1,5% NA LECZENIE WADY SERCA XAWEREGO! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Xawery Śmiałowski

  Leczenie serca Xawerego wymaga systematycznych wizyt kontrolnych, regularnych badań i rehabilitacji.


  AKTUALIZACJA

  6.04.2022 r. Xawery przeszedł w niemieckiej klinice w Münster kolejną operację na otwartym sercu. Lekarze zrobili wszystko, co planowali.

  29.11.2017 r. chłopiec przeszedł cewnikowanie serca, podczas którego udało się poszerzyć obie tętnice. Lekarze, zadowoleni z efektu poszerzenia żył zdecydowali, że operacja, która była zaplanowana na 1 grudnia, nie jest na tę chwilę potrzebna i można odwlec ją w czasie. To bardzo dobra wiadomość – zabieg będzie w przyszłości konieczny, ale im później się go wykona, tym większe szanse na jego powodzenie.

  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA CHŁOPCA

  Xawery czeka na kolejną operację serca! Do tej pory przeszedł już dwie poważne operacje na otwartym sercu i kilka zabiegów kardiologicznych.

  Chłopiec urodził się 22.03.2012 r. ze złożoną wadą serca pod postacią zarośnięcia zastawki pnia płucnego, ubytku przegrody międzykomorowej, niewydolności serca i sinicy. Wadę tę wykryto podczas rutynowego badania USG w 20. tygodniu ciąży. Tuż po narodzinach został zabrany na oddział intensywnej terapii neonatologicznej, gdzie podłączono mu lek o nazwie Prostin, a w drugiej dobie życia został przewieziony do Kliniki Kardiologii CZD. Dla rodziców chłopca były to bardzo trudne chwile, nie wiedzieli, czy ich synek przeżyje.

  W 2. dobie życia Xawery przeszedł zabieg zespolenia Blalock-Taussing, a w kolejnym tygodniu implantację stentu do lewej tętnicy płucnej. Oba zabiegi przeszedł bez większych komplikacji. Po nich został zakwalifikowany do kilkuetapowej operacji korekty wady serca oraz regularnego diagnostycznego cewnikowania. Po ponad miesięcznym pobycie w szpitalu chłopiec mógł wreszcie wrócić do domu, a do szpitala wracał jedynie na regularne kontrole. Od tego czasu zaczął świetnie się rozwijać, rozpierała go radość i energia.

  Wszystko układało się książkowo aż do kontroli w styczniu 2013 r. Podczas rutynowego cewnikowania serca okazało się, że przeprowadzone dotychczasowe interwencje były doraźne i na tamtą chwilę niewystarczające. Po przeprowadzonych badaniach i nieskutecznej próbie poszerzenia stentu, Xawery został zakwalifikowany do pierwszej złożonej operacji korekcji wady z plastyką tętnic płucnych (była to operacja podwyższonego ryzyka).

  Xawery przeszedł operację w 2013 r., a następnie trzy zabiegi cewnikowania serca w 2014, 2015 i 2016 r.

  Kolejna walka o serce pięciolatka

  W ostatnim czasie Xawery mocno urósł i jego zastawka płucna nie jest już tak wydolna. Musi być pilnie wymieniona na nową. Chłopiec bardzo się męczy nawet przy najlżejszej czynności. Rodzice robią wszystko, aby zebrać pieniądze na kolejną operację. Lekarze w niemieckiej klinice podjęli się leczenia operacyjnego i wierzymy, że jest to szansa dla Xawerego na normalne, radosne życie.

  Niestety, koszty kolejnej już operacji serca małego Xawerego (która zaplanowana jest na wrzesień 2017 r.) przekraczają możliwości finansowe jego rodziców – potrzeba na to 140 tys. zł. Dlatego prosimy o wsparcie kolejnej zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca, liczy się każda pomoc!


  Xawery w mediach

  Kosztorys leczenia
 • Na początku 2022 r. lekarze uznali, że operacji nie można już odsuwać w czasie. 6.04.2022 r. Xawery przeszedł w niemieckiej klinice w Münster kolejną operację na otwartym sercu. Podczas zabiegu wymieniono mu contegrę i usunięto stent z lewej tętnicy. Operacja trwała kilka godzin, ale lekarze byli zadowoleni z jej efektów. Aktualnie Xawery już w domu wraca do sił. Przed nim rekonwalescencja i diagnozujące cewnikowania serca. Czas pokaże, jak przebiegnie dalsze leczenie.

  29.11.2017 r. chłopiec przeszedł cewnikowanie serca, podczas którego udało się poszerzyć obie tętnice. Lekarze, zadowoleni z efektu poszerzenia żył zdecydowali, że operacja, która była zaplanowana na 1 grudnia, nie jest na tę chwilę potrzebna i można odwlec ją w czasie. To bardzo dobra wiadomość – zabieg będzie w przyszłości konieczny, ale im później się go wykona, tym większe szanse na jego powodzenie. Przez kolejne lata Xawery przechodził raz w roku cewnikowania, by dokładnie zdiagnozować stan jego serduszka i tętnic, a także by je poszerzyć, zapewniając mu w miarę możliwości lepszą wydolność.

  W 2014 r. Xawery przeszedł cewnikowanie serca, podczas którego poszerzono mu tętnice, które były nadal zbyt wąskie i powodowały zbyt duże ciśnienie, szczególnie w prawej komorze. W planach są kolejne cewnikowania i operacja na otwartym sercu. 

  27.05.2013 r. odbyła się operacja serduszka Xawerego. Jej celem była pełna korekta wady z usunięciem stentu. Operacja trwała 8 godzin, po ciężkich i niezwykle skomplikowanych działaniach, prof. Malcowi udało się dokonać pełnej korekty wady oraz usunąć stent. Jak się okazało, Xawery zamiast stentu z goretexu miał wprowadzony stent wieńcowy, który bardzo już zarósł – gdyby nie został usunięty, chłopcu pozostałoby tylko kilka miesięcy życia…

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster (2021)

  35 529 zł

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster (2017)

  161 998 zł

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster (2013)

  11 000 zł

  Badania i konsultacje

  10 544 zł

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Xawery Śmiałowski

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *