Wiktoria chce lepiej zrozumieć świat

Wiktoria Musiał, 17 lat
Czas zbiórki: 20152018
Czas zbiórki: 2015 – 2018

Dzięki Wam zebraliśmy
12 580,91 PLN

Wiktoria Musiał dziękuje z całego serca
 • Dzięki pomocy stałych darczyńców Fundacja opłacała od października 2015 r. do 2018 r. leki oraz comiesięczną rehabilitację Wiktorii w wysokości 500 zł.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Rehabilitacja

  11 899 zł

  Leki

  681 zł
 • Wiktoria urodziła się 17 sierpnia 2004 roku. Cierpi na autyzm dziecięcy, upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym, opóźniony rozwój mowy, nadpobudliwość psychoruchową oraz uogólnione obniżenie napięcia mięśniowego.

  Wiktoria widzi świat inaczej

  Choroba dziewczynki objawia się zaburzeniami sensorycznymi, znaczną nadpobudliwością, słabą koncentracją, zaburzeniami rytmu snu, problemami w komunikowaniu się z otoczeniem i wyrażaniem swoich potrzeb. Pomimo, że jej świat znacznie różni się od naszego, pozostaje niezwykle pogodną, radosną i energiczną dziewczynką. Aby pomóc zrozumieć jej rzeczywistość i zapewnić jak najlepszy rozwój, Wiktoria musi spędzić wiele intensywnych godzin pracy pod okiem różnych specjalistów.

  Terapia ku “normalności”

  Pierwszym krokiem jest terapia integracji sensorycznej. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ pomoże zoptymalizować funkcjonowanie systemu nerwowego Wiktorii. Dziewczynka ma zaburzone poczucie własnego ciała, ze względu na brak odpowiednich bodźców sensorycznych, nie potrafi się skoncentrować. Ma też problemy z właściwym sterowaniem swoimi kończynami, co skutkuje ogromnymi trudnościami z pisaniem. Występuje u niej również nadwrażliwość w obrębie różnych zmysłów. Drugim etapem jest rehabilitacja ruchowa, niezbędna w przypadku skoliozy, koślawości kolan i stóp, obniżonego napięcia mięśniowego oraz wady postawy, z którymi zmaga się dziewczynka.

  Leczenie musi trwać cały czas

  Wiktoria jest największą radością życia dla swojej mamy, która wychowuje ją samotnie. Konieczność stałej opieki zmusiła ją do utrzymywania się tylko z zasiłku. Miesięczny koszt leczenia dziewczynki to 500 zł. Brak pomocy finansowej spowoduje zastój w leczeniu, co w konsekwencji pogłębi ciężki stan Wiktorii – powstrzyma możliwość normalnego życia w społeczeństwie, kontaktu z innymi ludźmi, nasili zachowania stereotypowe i prowokacyjne oraz problemy z zaburzeniami sensorycznymi i percepcyjnymi.

  Pomóżmy Wiktorii, dajmy jej możliwość lepszego rozwoju i leczenia. To pozwoli tej radosnej, pełnej życia dziewczynce, ustatkować się w naszym społeczeństwie.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
12 580,91 PLN

Wiktoria Musiał dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *