Serce Tosi chce dalej bić, pomóż!

Antosia Polańska, 2 lata
Czas zbiórki: 20192020
Czas zbiórki: 2019 – 2020

Dzięki Wam zebraliśmy
58 563 PLN

Antosia Polańska dziękuje z całego serca
 • 3 kwietnia 2020 r. odbyła się druga operacja serduszka Tosi – dwukierunkowego zespolenia Glenna. Trwała ona dłużej niż przewidywali lekarze ze względu na specyficzną budowę jej serduszka – posiada ono dodatkową żyłę główną górną. Na szczęście wszystko się udało, kilka godzin po operacji oddychała już samodzielnie. A po ponad trzech tygodniach wróciła do domu!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster (2020)

  12 347 zł

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster (2019)

  46 216 zł
 • 8.12.2019. Stan Tosi nagle się pogorszył i rodzice musieli pilnie wrócić do szpitala w Münster! 6 grudnia 2019 r. dziewczynka przeszła cewnikowanie serca. Zabieg potwierdził obawy lekarzy, że Tosia nie może już długo czekać do następnej operacji i musi się ona odbyć znacznie szybciej, niż pierwotnie planowano.


  Antosia miała nie przeżyć, lekarze mówili, że umrze kilka dni po przyjściu na świat… Ale, jakby wbrew nim, Tosia żyje, jest cudowną, silną dziewczynką! Mając zaledwie 2 tygodnie przeszła jedną z najcięższych operacji na otwartym sercu. Teraz walczymy o pieniądze na kolejną, bo bez niej nasza córeczka przeżyje najwyżej kilka lat.

  HLHS – zespół hipoplazji lewego serca

  Krytyczna wada serca HLHS (zespół niedorozwoju lewej części serca), z jaką zmaga się Tosia, wymaga trzech korekcji – pierwszą z nich wykonuje się zaraz po urodzeniu, kolejne w wieku 6 miesięcy i 2–3 lat. Jesteśmy przerażeni wizją kilku tak ciężkich operacji, ale wiemy, że to jedyne i najlepsze wyjście. Zaufaliśmy kardiochirurgom z kliniki w Münster (Niemcy) i dziś możemy powiedzieć, że to tylko dzięki nim Tosia żyje i ma szansę na normalne dzieciństwo! Spędziliśmy w szpitalu bardzo długie i ciężkie 2 miesiące, ale gdyby nie tamtejsza opieka medyczna, to Tosi by już z nami nie było.

  Rachunek za życie naszego dziecka

  Każda walka o życie naszej córeczki  to jednocześnie walka o pieniądze. Jeszcze nie odpoczęliśmy po pierwszej zbiórce, a już musimy kolejny raz mobilizować wszystkie siły i organizować nową. Tym razem życie naszego dziecka zostało wycenione na 41 tys. euro, czyli ok. 180 tys. zł. Nie mamy jednak wyjścia, nie jesteśmy w stanie sami opłacić tak drogiej operacji, a na pomoc NFZ też nie możemy liczyć. Stajemy więc znów przed Wami i prosimy z całych sił o wsparcie, bo czujemy, że nasza kruszynka nie jest Wam obojętna! A my nie wyobrażamy sobie już życia bez niej, nie poddamy się w tej walce!

  Ewelina i Szymon, rodzice


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Poród i operacja serca w Universitätsklinikum Münster (2019).

  Tosia urodziła się 27.06.2019 r. Operacja serduszka odbyła się niecałe 2 tygodnie później, wszystko poszło zgodnie z planem lekarzy. Jej pobyt w UKM się przedłużył ze względu na konieczność dodatkowych badań, które potwierdziły u Tosi zespół Turnera.


  Antosia w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
58 563 PLN

Antosia Polańska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *