Misja: Uratować życie Tosi

Tosia Dołyk, 4 lata
Czas zbiórki: 20172017
Czas zbiórki: 2017 – 2017

Dzięki Wam zebraliśmy
143 310 PLN

Tosia Dołyk dziękuje z całego serca
 • Operacja serca Tosi odbyła się 22.08.2017 r. Przez kilka pierwszych dni Tosia była w śpiączce, podłączona do respiratora, na szczęście udało się przywrócić jej własny oddech i po 9 dniach dziewczynka opuściła szpital. Mimo małych problemów ze zbierającymi się płynami i trudno gojącą się raną, już po miesiącu Tosia mogła wrócić do domu.

  Dzięki naszym Darczyńcom oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej i Fundacji Dobrych Działań mogliśmy sfinansować operację Tosi w klinice w Rzymie.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Szpitalu Pediatrycznym Bambino Gesù w Rzymie (2017)

  143 310 zł
 • Tosia urodziła się 2 października 2016 r. Oceniona na 10 punktów w skali Apgar szybko trafiła z rodzicami do domu. Nic nie zapowiadało, że ich świat zostanie przewrócony do góry nogami. W drugim tygodniu życia, w trakcie rutynowej wizyty kontrolnej, lekarz zaobserwował szmery w sercu dziecka. Po kolejnym, tym razem już kardiologicznym badaniu, okazało się, że dziewczynka musi zostać zbadana w specjalistycznym szpitalu w celu postawienia dokładnej diagnozy.

  Diagnoza jak wyrok

  Konsultacje lekarskie trwały wiele dni. To, co rodzice Tosi usłyszeli, brzmiało jak wyrok – ciężka wada serca. Oprócz Tetralogii Fallota lekarze zdiagnozowali u niej atrezję tętnicy płucnej i pnia płucnego, a także MAPCA (przetoki krążenia obocznego) oraz VSD (ubytek przegrody międzykomorowej). Najgorszą informacją było jednak to, że według polskich lekarzy wada serca u Tosi jest tak bardzo rozwinięta, że nie podejmą się operacji.

  Ostatnia nadzieja

  Gdy wydawało się, że dla dziewczynki nie ma już ratunku, rodzice dowiedzieli się o Szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie i o operującym tam wspaniałym kardiochirurgu prof. Carottim. To światowej klasy specjalista, który ma najlepsze wyniki w korekcji podobnych wad serca. To właśnie on daje dzieciom takim jak Tosia jedyną szansę na normalne życie. Ku ogromnej radości rodziców dziewczynka pomyślnie przeszła ryzykowane cewnikowanie serca, po czym została zakwalifikowana do operacji.

  Zostało 6 miesięcy – potrzebna natychmiastowa pomoc!

  Żeby przeprowadzić operację serca, potrzebne jest ok. 150 tys. zł. Zabieg musi się odbyć, zanim dziewczynka skończy 12 miesięcy, w przeciwnym razie ryzyko nadciśnienia wykluczy możliwość korekty wady u Tosi. Niestety, zebranie takiej kwoty w tak krótkim czasie znacznie przekracza możliwości finansowe jej rodziców. Dlatego prosimy o pomoc – każda wpłacona złotówka przybliża nas do wypełnienia naszej misji – uratowania życia półrocznej dziewczynki!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
143 310 PLN

Tosia Dołyk dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *