KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730
KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730

Pomóż Szymonkowi przeżyć

Szymon Jędro, 3 lata
Czas zbiórki: 20182018
Czas zbiórki: 2018 – 2018

Dzięki Wam zebraliśmy
25 002 PLN

Szymon Jędro dziękuje z całego serca
 • 15.03.2018 r. urodził się Szymonek, z wagą 3100 g i 47 cm. Przyszedł na świat w bardzo dobrym stanie, dzięki czemu szybko mógł opuścić klinikę. Kilka miesięcy później – 15.09.2018 r. odbyła się jego pierwsza operacja. Wszystko przebiegło bez komplikacji 🙂

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2018)

  25 002 zł
 • Do dziewiątego tygodnia ciąży pani Marta czuła się bardzo dobrze – pracowała, cieszyła się ciążą i przygotowywała się na przyjście na świat dziecka. Marzyła tylko o tym, by urodziło się zdrowe. Niestety, ta radość została nagle przerwana w trakcie badania USG, które wykazało poszerzone NT (przezierność karkową), co sugerowało wadę genetyczną. Kolejna wizyta kontrolna potwierdziła tę diagnozę, a pani Marta została skierowana do wybitnego specjalisty od USG płodów.

  Badania specjalistyczne wykazały obrzęk płodu, NT- 3,4-4,2 mm, przepuklinę sznura pępowinowego, niewidoczną kość nosową. Ciąża została uznana za obarczoną wysokim ryzykiem występowania wad genetycznych.  Świat przyszłych rodziców legł w gruzach – nie spodziewali się komplikacji, zwłaszcza, że w obu rodzinach nigdy nie występowały tego typu wady. W 11. tygodniu ciąży wykonano kolejne badanie USG oraz biopsję  kosmówki.

  Po tygodniu czekania na wynik pani Marta dowiedziała się, że wynik jest połowiczny i należało powtórzyć inwazyjne badanie. Po wykonanej biopsji wystąpiły komplikacje – ze względu na odklejającą się kosmówkę konieczna była hospitalizacja ciężarnej, ciągłe leżenie i przyjmowanie leków podtrzymujących ciążę.

  Rodzice zdecydowali się na zmianę lekarza prowadzącego. W 13. tygodniu ciąży ponownie wykonano badanie USG, podczas którego dało się zaobserwować kość nosową dziecka, a obrzęk płodu zniknął. To był najpiękniejszy prezent, jaki rodzice mogli sobie wymarzyć z okazji przypadającej w tym okresie rocznicy ich ślubu.

  Kolejne zalecane badanie inwazyjne – amniopunkcja również wykazała, że dotychczasowe diagnozy były błędne i dziecko nie jest obarczone żadną wadą genetyczną.

  W 22. tygodniu ciąży rodzice udali się do Warszawy na kolejne badania, aby jeszcze raz potwierdzić, że wszystko jest z maluszkiem w porządku. Tym razem USG wykazało, że Szymon ma skomplikowaną wadę serca – zespół Fallota. Niestety tym razem wada została potwierdzona.

  Obecnie chłopiec jest bezpieczny, gdyż oddycha przez sznur pępowinowy, jednak po porodzie, gdy będzie musiał oddychać samodzielnie, wszystko może się zmienić. Najprawdopodobniej zaraz po narodzinach będzie konieczne wykonanie zespolenia naczyń systemowych, a później operacja.

  W Polsce procedura leczenia podobnej wady obejmuje kilka etapów – kilka operacji na otwartym sercu. Jednak rodzice chłopca byli zdeterminowani, aby zwiększyć szanse swojego dziecka na przeżycie, dlatego też rozpoczęli poszukiwania specjalisty, który podjąłby się naprawy serca jednoetapowo. Takiego zabiegu chce się podjąć prof. Edward Malec z niemieckiej kliniki w Münster. Koszt operacji w klinice w Niemczech jest jednak bardzo wysoki – wynosi 31 500 €, czyli 135 tys. zł i niestety nie jest refundowany. Cała kwota musi zostać zebrana do 14 lutego 2018 r.

  Razem z rodzicami nienarodzonego jeszcze Szymonka prosimy o pomoc! Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie sprawić cud, a chłopiec będzie mógł cieszyć się zdrowym i radosnym dzieciństwem.

  Nigdy nie prosiłam o żadną pomoc, ale życie mojego syna jest teraz dla mnie najważniejsze…  Każda Państwa złotówka umożliwi życie naszemu Synkowi. Proszę, pomóżcie nam, by Świat dla nas nie przestał istnieć, żeby serduszko Szymona biło dla nas, jak nasze dla Niego…

  Dziękujemy za okazane serce.

  Przyszli rodzice Szymonka – Marta i Marek Jędro


  Szymon w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
25 002 PLN

Szymon Jędro dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera

98