Specjalistyczny komputer dla Szymona

Szymon Durman, 14 lat
Czas zbiórki: 20142014
Czas zbiórki: 2014 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
2 900 PLN

Szymon Durman dziękuje z całego serca
 • Fundacja dofinansowała zakup specjalistycznego sprzętu komputerowego dla Szymona.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Pomoce edukacyjne (komputer)

  2 900 zł
 • Szymon urodził się 25.04.2007 r. jako wcześniak. Przyszedł na świat w 27 tygodniu ciąży, ważył wówczas zaledwie 990g. Pomimo wcześnie rozpoczętej rehabilitacji zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce. Ponadto chłopiec cierpi na głęboki niedosłuch obustronny, dysplazję oskrzelowo płucną oraz refluks żołądkowo-przełykowy. Szymon przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego na ucho prawe, dzięki któremu zaczął mówić, jednak to nie rozwiązało jego wszystkich problemów…

  Chłopiec porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Na co dzień potrzebuje systematycznej rehabilitacji – rehabilitacja ruchowa, hipoterapia, zajęcia z logopedą i psychologiem to jego codzienność. Do tego dochodzą kosztowne turnusy rehabilitacyjne.

  Aby Szymon mógł się lepiej rozwijać, a także aktywnie uczestniczyć w zajęciach w szkole specjalnej, potrzebuje specjalistycznego komputera wraz z oprogramowaniem i ze specjalnym oprzyrządowaniem. Taki komputer da mu możliwość kompensowania trudności ruchowych, jest także doskonałym narzędziem do usprawniania psychomotorycznego oraz przygotowuje do obsługi wózka elektrycznego. Całkowity koszt komputera wraz z oprogramowaniem to ok. 11 000 zł z czego 8 900 zł dofinansuje MOPS.

  “Mój synek jest bardzo wesołym i bystrym dzieckiem, lubi zdobywać wiedzę, wszystko go interesuje. Nawet niewielka pomoc z Państwa strony może stać się dla niego szansą na normalne i samodzielne życie w przyszłości. Dziękuję za każdą pomoc!”.
  Agata, mama Szymonka

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
2 900 PLN

Szymon Durman dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *