Wojna niesie śmierć. Ratujmy jej ofiary ze szpitala w Sarnach!

Pomoc dla szpitala, Sarny w Ukrainie
Czas zbiórki: 20222022
Czas zbiórki: 2022 – 2022

Dzięki Wam zebraliśmy
356 102,35 PLN

Pomoc dla szpitala dziękuje z całego serca
 • 11.05.2022 r., dzięki darowiźnie otrzymanej od Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, mogliśmy kupić trzecią karetkę – tym razem dla Obwodowego Szpitala Psychiatrycznego we wsi Orłówka z rejonu sarneńskiego. 13.05 karetka oraz bus z kolejną pomocą humanitarną (lekami i artykułami medycznymi, sprzętami rehabilitacyjnymi, środkami higienicznymi) dla sierocińca i szpitala wyjechały do Ukrainy. Dziękujemy Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, firmie E100 International Trade, która przekazała karty paliwowe dla naszego konwoju, pracownikom E100, którzy zorganizowali zbiórkę dla sierot z miejscowości Sarny, Romie Łojewskiej ze Stowarzyszenia Społeczników „Ariadna” oraz Burmistrzowi Podkowy Leśnej, Panu Arturowi Tusińskiemu, który po raz kolejny wsparł naszą zbiórkę. Wartość darowizny przekazanej do szpitala psychiatrycznego wyniosła 130 223 zł!

  11.04.2022 r. obie zakupione przez nas karetki wraz z wyposażeniem: respiratorami, defibrylatorami, resuscytatorami, noszami, deskami ortopedycznymi, ssakami medycznymi, pulsoksymetrami, ciśnieniomierzami dojechały bezpiecznie do Sarn w Ukrainie, gdzie zostały przekazane szpitalowi. 13.04.2022 wyjechał kolejny transport: z wózkami inwalidzkimi, stołami operacyjnymi, chodzikami, ortezami, kulami inwalidzkimi, artykułami medycznymi i higienicznymi, chemią, ubrankami oraz żywnością dla dzieci. Łącznie dla szpitala w Sarnach przekazaliśmy dary o wartości ponad 225 800 zł! Dziękujemy: Rodzicom Ignasia, Aptece Dr. Max, Fundacji To się uda, Fundacji „Mazowsze”, ParaMedice Polska, firmie Imprez Med Ela Dołowa, Urzędowi Miasta Podkowa Leśna, Dr. Witwickiemu – chirurgia, chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna, Romie Łojewskiej ze Stowarzyszenia Społeczników „Ariadna”, Rent-Med Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego, Sklepowi rehabilitacyjnemu – Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego z ul. Szaserów w Warszawie oraz Wam Kochani Darczyńcy!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  3 karetki

  88 065 zł

  Leki i artykuły medyczne

  101 204 zł

  Defibrylatory (2 szt.)

  11 000 zł

  Respiratory (2 szt.)

  9 870 zł

  Wyposażenie sali operacynej

  8 400 zł

  Sprzęty rehabilitacyjne

  8 060 zł

  Wózki inwalidzkie (15 szt.)

  5 400 zł

  Ssaki medyczne (2 szt.)

  3 800 zł

  Nosze z transporterem (2 szt.)

  2 400 zł

  Deski ortopedyczne (2 szt.)

  1 578 zł

  Worki ambu (resuscytatory) (10 szt.)

  890 zł

  Radiostacje, powerbanki

  8 200 zł

  Artykuły higieniczne, pampersy

  7 979 zł

  Żywność dla dzieci

  5 000 zł

  Ubrania dziecięce

  2 000 zł
 • AKTUALIZACJA

  04.05.2022

  Nasze zaangażowanie w pomoc w Ukrainie nie słabnie, tym razem z prośbą o zakup karetki zgłosił się do nas dyrektor Obwodowego Szpitala Psychiatrycznego we wsi Orłówka z rejonu sarneńskiego, Anatolij Kaleniuk. Sytuacja placówki jest bardzo trudna, gdyż oprócz stałych pacjentów (225 dorosłych oraz dzieci) schronienie i opiekę znalazło tu 133 chorych z rejonów objętych atakami wojennymi. Są to osoby niepełnosprawne, leżące, cierpiące na wiele schorzeń, potrzebujące stałej opieki. Karetkę będziemy mogli zakupić dzięki darowiźnie otrzymanej od Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, za co z całego serca dziękujemy!

  13.04.2022

  Kolejny transport pojechał dziś do Ukrainy, do szpitala w Sarnach: z wózkami inwalidzkimi, stołami operacyjnymi, chodzikami, ortezami, kulami inwalidzkimi, artykułami medycznymi i higienicznymi, żywnością dla dzieci, chemią oraz ubrankami dziecięcymi. Łącznie dla szpitala w Sarnach przekazaliśmy dary o wartości ponad 225 000 zł! Dziękujemy: Rodzicom Ignasia, Aptece Dr. Max, Fundacja To się uda, Fundacja „Mazowsze”, ParaMedica Polska, Imprez Med Ela Dołowa, Urząd Miasta Podkowa Leśna, Dr Witwicki – chirurgia, chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna, Romie Łojewskiej ze Stowarzyszenia Społeczników „Ariadna”, Rent-Med Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, Sklepowi rehabilitacyjnemu – Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego z ul. Szaserów w Warszawie oraz Wam Kochani Darczyńcy!
   
   

  12.04.2022

  Wszystko dobrze się skończyło 🙂 Karetki wraz ze sprzętem są już w Ukrainie, w miejscowości Sarny!

  7.04.2022

  W związku z nowym rozporządzeniem, które obowiązuje w Ukrainie, nasz konwój dzisiaj nie wyjedzie. Czekamy na specjalne pozwolenie, które umożliwi nam transport karetek wraz ze sprzętem do szpitala w Sarnach. Mamy nadzieję, że nastąpi to wkrótce.

  31.03.2022

  Dzisiaj kupiliśmy kolejną karetkę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności Fundacji To się uda. Wciąż zbieramy na sprzęty medyczne!

  28.03.2022

  W piątek 25.03.2022 udało nam się zakupić pierwszą karetkę 😊 Dzisiaj zamawiamy niezbędne wyposażenie – respirator, defibrylator, ssak medyczny, deskę ortopedyczną, pulsoksymetr.

  Druga karetka jest zarezerwowana do końca tego tygodnia, do tego czasu musimy wpłacić brakujące 15 tys. zł! Jeśli się uda zebrać więcej, dokupimy zestaw ratujący życie (m.in. respirator, defibrylator) również do drugiej karetki.

  17.03.2022

  Dziś dotarły do nas tragiczne wiadomości… w nocy na miasto Sarny spadły rosyjskie rakiety. Nieznana jest liczba ofiar, ale to oznacza, że szpital jeszcze pilniej będzie potrzebował naszego wsparcia. Każdego, kto może się przyłączyć do naszej zbiórki, prosimy o pomoc właśnie teraz!


  Nasza prośba o pomoc dla sierot z miejscowości Sarny w Ukrainie nie pozostała bez echa! Dzięki środkom ze zbiórki przekazaliśmy leki i artykuły medyczne, środki pielęgnacyjne i higieniczne oraz rzeczy do schronu. Tym razem zwrócił się do nas z pilną potrzebą dyrektor Centralnego Szpitala Wojewódzkiego z tego miasta. Ze względu na działania wojenne sytuacja staje się tam dramatyczna! Zaczyna brakować wszystkiego oprócz… pacjentów!


  Na zdj. Alexander Nesterenko, dyrektor Centralnego Szpitala Wojewódzkiego w Sarnach

  Do szpitala przyjmowani są ranni, cywile, żołnierze i dzieci, przenoszeni są tu także najmłodsi oraz kobiety w ciąży ze zburzonych szpitali  w innych częściach kraju. Sarny stało się ostatnio centrum pomocy dla uciekających przed wojną. Każdego dnia przybywa tu 20 wagonów wypełnionych potrzebującymi! Szpital w obecnej chwili pełni bardzo ważną rolę w ratowaniu życia ofiarom wojny.

  W placówce znajduje się 12 oddziałów, w tym: intensywna terapia dziecięca, pediatria, neonatologia i odział położniczy. Oprócz oddziałów szpitalnych i dwóch poliklinik działa tam centrum transfuzji krwi, laboratorium serologiczne, Centrum Ratownictwa Medycznego i Medycyny Katastrof.


  Fot. Efrem Lukatsky  AP Photo

  Ze względu na ciągłe zagrożenie bombardowaniami, syreny wyją co kilka godzin w ciągu dnia i nocy (14.03 zaatakowano wieżę telewizyjną pod Równym – 30 km od  Sarny). Część pacjentów została ewakuowana do prywatnych mieszkań, do których dochodzą lekarze. Najciężej chorzy przebywają cały czas w piwnicach szpitala, natomiast ci, którzy pozostali na oddziałach, są przenoszeni na dół podczas każdego alarmu przeciwlotniczego. Codziennie toczy się tu heroiczna walka o życie.


  Fot. APAssociated PressEast News  East News

  Lekarze pracują bez ustanku, ale brakuje sprzętu ratującego życie i leków. Wśród najpilniejszych potrzeb są: karetki oraz ich wyposażenie: zestawy do intubacji, worki ambulatoryjne dla dzieci i dorosłych, zestawy rurek intubacyjnych, ssaki elektryczne. Dodatkowo na oddziale pediatrii brakuje: koncentratorów tlenu, pomp infuzyjnych, glukometrów, pulsoksymetrów, termometrów i ciśnieniomierzy. Dramatyczna sytuacja jest także spowodowana brakiem wielu leków, w tym: tamujących krwawienia i zapobiegającym krwawieniom podczas zabiegów chirurgicznych, preparatów do znieczulania miejscowego, leków zapobiegających odrzutom przeszczepów, przeciwnowotworowych, antybiotyków, insuliny, preparatów przeciwpadaczkowych oraz leków uspokajających.

  Chcemy zebrać 200 tys. zł. Część kwoty (46 tys. zł) przekazujemy na ten cel z poprzedniej zbiórki.

  W żadnym wypadku nie możemy pozostawić pacjentów i dzielnych lekarzy szpitala bez pomocy! Wiemy, że mamy Wasze wsparcie. Walczmy o Ukrainę na wszystkich możliwych frontach!

Słowa wsparcia

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  BÓG WAS KOCHA

 2. Maria Zweryfikowany

  Kocham Was całym sercem i gdybym mogła przytulić zrobiłabym to!!! Chwała UKRAINIE!!!

 3. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Jesteśmy z Wami_UKRAIŃCY!!

 4. Andrzej Zweryfikowany

  wsparcie dla Ukrainy

 5. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Boże ,zmiłuj się!!!

 6. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  slava heroyam

 7. Agnieszka Zweryfikowany

  Slava Ukraini!

 8. teresa Zweryfikowany

  Wspieramy Was nie tylko finansowo, lecz głównie modlitwą.Dobro zwycięży. Bóg z nami.

 9. Joanna Zweryfikowany

  stop war

 10. AdA Zweryfikowany

  ❤️

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
356 102,35 PLN

Pomoc dla szpitala dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  BÓG WAS KOCHA

 2. Maria Zweryfikowany

  Kocham Was całym sercem i gdybym mogła przytulić zrobiłabym to!!! Chwała UKRAINIE!!!

 3. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Jesteśmy z Wami_UKRAIŃCY!!

 4. Andrzej Zweryfikowany

  wsparcie dla Ukrainy

 5. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Boże ,zmiłuj się!!!

 6. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  slava heroyam

 7. Agnieszka Zweryfikowany

  Slava Ukraini!

 8. teresa Zweryfikowany

  Wspieramy Was nie tylko finansowo, lecz głównie modlitwą.Dobro zwycięży. Bóg z nami.

 9. Joanna Zweryfikowany

  stop war

 10. AdA Zweryfikowany

  ❤️

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *