Tylko operacja uratuje Stasia przed wózkiem, pomóż!

Staś Sułkowski, 11 lat
Czas zbiórki: 20162021
Czas zbiórki: 2016 – 2021

Dzięki Wam zebraliśmy
141 038,51 PLN

Staś Sułkowski dziękuje z całego serca
 • Wspólnymi siłami udało się zakończyć zbiórkę na operację nóg Stasia kwotą 70 264,51 zł. 14.05.2021 r. chłopiec został zabrany na blok operacyjny. Następnego dnia dostaliśmy informację od rodziców, że operacja przebiegła pomyślnie, a on sam jest pod znakomitą opieką. Już następnego dnia mógł rozpocząć rehabilitację w łóżku:)

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Wydłużenie kości udowych w Paley European Institute w Warszawie (2021)

  70 165 zł

  Rekonstrukcja stawów kolanowych w Paley European Institute w Warszawie (2019)

  49 409 zł

  Operacja wydłużenia kości ud w Klinice w Aschau (Niemcy) (2016)

  21 365 zł
 • Sepsa – słowo tabu. Przeraża, choć mało kto ją widział. Rzeczywiście, nie zdarza się często. Ale kiedy już się zdarzy, nie bierze jeńców. Stawia twarde warunki pacjentowi i lekarzom – diagnoza, którą usłyszeliśmy zabrała nam oddech! Powiedzieć, że zagraża życiu, to nic nie powiedzieć. Z sepsą jest tak, że każda minuta to morderczy wyścig ze śmiercią.

  Walka od pierwszych dni

  Staś zachorował zaraz po urodzeniu. Przez pierwszy miesiąc choroba dokonała ogromnych zniszczeń w maleńkim organizmie naszego synka. Walkę o życie wygraliśmy, teraz zaczęła się niezwykle trudna i bolesna walka o zdrowie, która trwa do dziś!

  Choroba, na którą cierpi Staś, nazywa się zwyrodnieniem wielostawowym. W jej wyniku synek ma uszkodzone wszystkie główne stawy i zniszczone nasady kości udowych, które są przyczyną trwałych przykurczy kolan i bioder. Lekarze w Polsce stawiali kolejne fatalne diagnozy, skazujące go dożywotnio na wózek inwalidzki.

  Nie mogliśmy pozwolić na zamknięcie naszego dziecka w czterech ścianach, skazanie go na życie bez dzieciństwa. Zaczęliśmy szukać pomocy u zagranicznych lekarzy, którzy jako jedyni dawali szansę Stasiowi na godne życie, życie na własnych nogach, a nie na dwóch kółkach. Spełnili swoje obietnice. Syn jest obecnie po kilku bardzo skomplikowanych operacjach. Jedna z nich, która odbyła się w klinice w Aschau (Niemcy), pozwoliła pierwszy raz wyprostować Stasiowi nogi i wydłużyła kości ud. Druga, przeprowadzona przez specjalistów z Paley European Institute w Warszawie, pozwoliła na rekonstrukcję stawów kolanowych. Operacje, zwłaszcza ostatnia, dały niesamowite efekty! Od tego czasu Staś jest cały czas rehabilitowany, by nie zaprzepaścić tego, co zrobili lekarze.

  By mógł stawiać krok za krokiem

  Nasz bohater ma dziś 11 lat, cały czas rośnie, a wraz z nim rosną problemy. Jego kości udowe są zdeformowane i za krótkie o 30%, powodując dysproporcje ciała i ogromne trudności z chodzeniem. Skrócone są też mięśnie, które nie pracują wystarczająco dobrze, szybko się męczą, a ich funkcje przejmują inne. To powoduje wadę postawy i przede wszystkim ogromny ból… Już w czerwcu Stasia czeka kolejna operacja w Paley European Institute, podczas której kości udowe zostaną wydłużone aż o 5 cm. Lekarze dokonają też korekty kolanka. To wszystko będzie kosztować ponad 350 tys. zł, na szczęście udało nam się już zgromadzić część tych środków, niestety nadal brakuje nam 60 tys. zł.

  Prosimy otwórz swoje serce na los naszego synka

  Już teraz syn nie może uklęknąć, by zawiązać sznurowadło, nie potrafi biegać, ciężko mu wchodzić po schodach, ma kłopoty z równowagą, często się potyka. Nogi Stasia już dłużej nie będą w stanie unieść jego ciężaru ciała i przykują go do wózka na resztę życia! Nie chcemy, nie możemy do tego dopuścić! Nasz syn mimo tego, co do tej pory przeżył, ma ogromną wolę walki i całe życie przed sobą. Dzielnie znosi ból, cierpienie i trudy codzienności. Nadzieja w nim nie gaśnie. My jako rodzice zrobimy wszystko, żeby nasze dziecko mogło być samodzielnym nastolatkiem i dojrzałym człowiekiem, który będzie mógł cieszyć się pełnią życia. Właśnie dlatego prosimy o wsparcie, bez którego straci swoją szansę. Stanęliśmy w obliczu wyzwania, któremu musimy sprostać, a pomoc ludzi pełnych empatii to nasza jedyna nadzieja na to, że nasze dziecko będzie miało przed sobą szczęśliwą przyszłość.

  Justyna i Bartek, rodzice


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Operacja wydłużenia kości ud w Klinice w Aschau (Niemcy) (2016).

  27.06.2016 r. odbyła się operacja, wszystko poszło zgodnie z planem.

  2. Rekonstrukcja stawów kolanowych w Paley European Institute w Warszawie (2019).

  Kolejna operacja Stasia odbyła się 4.09.2019 r. Na drugi dzień rodzice napisali do nas: “Staś już jest po operacji. Lekarze są bardzo zadowoleni z jej efektów. Mnóstwo rzeczy udało się poprawić, nóżki są proste i stabilne. Przed Stasiem i nami ciężki czas i dużo pracy, ale damy radę. Staś już rozpoczął rehabilitację, aby uzyskać jak najlepsze efekty”.


  Staś w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
141 038,51 PLN

Staś Sułkowski dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *