KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730
KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730

By wkłucia nie bolały – skaner żył dla małych pacjentów

Cel: Iluminator AccuVein
Zebraliśmy: 21 492

Rezultat

16 maja 2017 r. przekazaliśmy iluminator naczyniowy (skaner żył) dla Centrum Medycznego Karpacz. Sprzęt posłuży dzieciom chorym na mukowiscydozę. Dzięki niemu wkłucia, będące nieodzownym elementem leczenia, będą łatwiejsze i mniej bolesne.

W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

Iluminator żył

21 492 zł

Opis projektu

Bolesne badania dzieci chorujących na mukowiscydozę

Mali pacjenci chorzy na mukowiscydozę zmagają się ze swoją chorobą każdego dnia. Nie można jej wyleczyć, czy choćby zatrzymać jej postępu, można jedynie zmniejszać uciążliwe dolegliwości i łagodzić jej objawy. Choroba powoduje nadmierną produkcję i zagęszczenie śluzu w organizmie, co zaburza pracę wszystkich narządów mających gruczoły śluzowe. W przypadku układu oddechowego utrudnia oddychanie, prowadzi do nawracających zakażeń oskrzeli i przewlekłego stanu zapalnego. Z powodu zaostrzeń choroby pacjenci wymagają częstego leczenia dożylnego, ponieważ antybiotykoterapia doustna w ich przypadku jest nieskuteczna lub niemożliwa. Niejednokrotnie takie leczenie dożylne trwa minimum 14 dni, a cykliczne pobyty szpitalne powtarzają się średnio kilka a nawet kilkanaście razy w roku. Podczas każdego pobytu chorzy są podłączeni do kilku kroplówek dziennie. Kruchość żył spowodowana nieustannymi wkłuciami, częstymi zrostami oraz samą chorobą sprawia, że konieczne jest przekłuwanie wenflonu w inne miejsce nawet kilka razy dziennie. Dochodzi do sytuacji, że personel medyczny nie ma już miejsca na dodatkowe wkłucie, a mały pacjent cierpi przy kolejnych nieudanych próbach znalezienia odpowiedniego naczynia krwionośnego. Ogromny ból spowodowany próbami założenia wenflonu lub pobrania krwi do badań jest przeżyciem traumatycznym nie tylko dla dzieci, ale również dla nastolatków chorujących na mukowiscydozę.

Skaner naczyń krwionośnych

Szansą na zaoszczędzenie niewyobrażalnego bólu, jaki przechodzą już najmłodsze (i te starsze) dzieci jest zastosowanie iluminatora (skanera) naczyniowego, który poprzez prześwietlanie żył przy użyciu światła podczerwonego i lasera powoduje wyświetlanie ich na powierzchni skóry, umożliwiając ich precyzyjne zlokalizowanie przed wkłuciem.

Chcielibyśmy pomóc chorym i zaoszczędzić olbrzymiego bólu i stresu podczas leczenia szpitalnego, zakupując dla Oddziału Pulmonologicznego w Karpaczu iluminator AccuVein AV400. Koszt urządzenia to 21 500 zł.

Harmonogram projektu

maj 2017

Rozpoczęcie zbiórki.

maj 2017

16 maja 2017 - oficjalne przekazanie iluminatora żył na oddział Centrum Medycznego Karpacz, prezentacja sprzętu przez producenta oraz przeszkolenie personelu medycznego z obsługi.

Beneficjent

Zapisz się do newslettera