KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730
KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730

Mobilny inkubator dla ciężko chorych noworodków

Cel: Mobilny inkubator
Zebraliśmy: 150 000

Rezultat

W październiku 2017 przekazaliśmy 150 tys. zł na zakup inkubatora mobilnego ATOM V-808 przystosowanego do zamontowania w nowej karetce neonatologicznej stacjonującej w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Inkubator miały cechować:

  • kompaktowe rozmiary oraz waga głównej jednostki 34 kg – umożliwia to sprawniejsze, szybsze i bezpieczniejsze transportowanie najmłodszych pacjentów,
  • modułowe otwory pielęgnacyjne,
  • różne rodzaje zasilania dla różnych sytuacji transportowych (pojemne baterie),
  • duża moc ogrzewania przy jednoczesnej minimalizacji straty ciepła,
  • utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżania i natlenowania,
  • wbudowany pulsoksymetr,
  • jasne i naturalne światło zapewniające wystarczające natężenie światła do obserwacji i leczenia, ważne dla obserwacji koloru skóry noworodka,
  • filtr elektrostatyczny dla utrzymania czystego środowiska wewnątrz kopuły inkubatora,
  • kółka samonastawne,
  • pasy mocujące noworodka.

13 października uczestniczyliśmy w gali w Teatrze Dramatycznym w Płocku, którą przygotowano z okazji święta ratowników medycznych i 20-lecia istnienia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego. Wcześniej odbyło się poświęcenie nowych karetek i zakupionego przez nas inkubatora. Podczas uroczystości zostaliśmy odznaczeni statuetką z rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika 😊

W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

Inkubator mobilny ATOM V-808

150 000 zł

Galeria

Opis projektu

Wyścig po życie

Dziecko, które przedwcześnie przychodzi na świat lub rodzi się z wadą wrodzoną ma o 50% mniejsze szanse na przeżycie lub na całkowite dojście do zdrowia, jeśli rodzi się w szpitalu, gdzie brakuje specjalistycznej opieki i odpowiedniego sprzętu. Wymaga wówczas transportu do szpitala o wyższej referencyjności, oddalonego nawet o 300–400 km. Tutaj każda sekunda ma znaczenie i decyduje o jego dalszych losach. Karetka okazuje się czymś na wagę życia…

Transport chorych noworodków pomiędzy szpitalami możliwy jest tylko w karetce typu „N”. Od zwykłej karetki różni się ona przede wszystkim wyposażeniem (posiada inkubator transportowy, respirator, kardiomonitor) oraz załogą medyczną (jeździ w niej zespół złożony z lekarza neonatologa, pielęgniarki neonatologicznej oraz kierowcy ratownika). Szybkość i niezawodność transportu ma ogromne znaczenie – gdy się opóźni lub zawiedzie sprzęt, maluch może borykać się z konsekwencjami i wymagać rehabilitacji przez całe życie.

Mobilny inkubator dla maluchów z Mazowsza

Stacjonująca obecnie w Płocku „N-ka” jest jedną z zaledwie czterech na całym Mazowszu. Rocznie realizuje ponad 170 wyjazdów do najmłodszych pacjentów, z których większość jest w stanie zagrożenia życia, z ciężkimi schorzeniami oddechowo-krążeniowymi, wymagającymi natychmiastowego transportu.

W 2012 r. płocka „N-ka” brała udział w kolizji drogowej – na szczęście udało się naprawić zarówno sam ambulans, jak i znajdujący się w nim inkubator. Niestety po dziesięciu latach płocka karetka jest już w znacznym stopniu wyeksploatowana. Przebieg pojazdu, częste naprawy i serwisowanie sprawiły, że konieczny jest zakup nowej „N-ki”. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego planuje zakup karetki jeszcze w 2017, jednak nie jest w stanie pokryć kosztów zakupu nowoczesnego, mobilnego inkubatora, który jest niezbędny do transportowania noworodków. Obecny inkubator ma już 10 lat i waży ponad 200 kg. Do transportowania w nim pacjenta, czyli w sytuacjach, gdy liczy się każda minuta, potrzebne jest 6 osób, a jego gabaryty znacznie utrudniają poruszanie się w starszych budynkach szpitalnych. Jego waga i stan techniczny stanowią bezpośrednie zagrożenie dla dziecka i zespołu medycznego obsługującego go. W każdej chwili może dojść do awarii…

Chcemy to zmienić!

Dlatego zainicjowaliśmy akcję N-ka dla Płocka. Naszym celem jest zakup nowego, mobilnego inkubatora do przewozu chorych noworodków dla  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Nowoczesny inkubator ATOM V-808 da personelowi karetki możliwość roztoczenia kompletnej i bezpiecznej opieki medycznej nad transportowanymi noworodkami. Model ten spełnia współczesne normy bezpieczeństwa i wysokie standardy wyposażenia medycznego. Dzięki małej wadze i małym gabarytom oraz ruchomej lawecie transport dziecka na oddział będzie dużo łatwiejszy i bardziej komfortowy; wbudowane na każdej ścianie otwory pielęgnacyjne umożliwią dostęp do pacjenta z każdej strony. Nowy inkubator nie tylko znacząco poprawi szanse na przeżycie, ale również na szybkie i całkowite dojście do zdrowia.

Koszt samego inkubatora to aż 400 tys. zł. Bardzo chcemy zebrać chociaż połowę tej kwoty (200 tys. zł), dzięki czemu zakup będzie realny. Prosimy, nie bądź obojętny na los najmłodszych i najbardziej bezbronnych pacjentów, pomóż TERAZ.

Harmonogram projektu

czerwiec-lipiec 2017

Przetarg na zakup inkubatora mobilnego Atom V-808.

lipiec 2017

Nagranie materiałów i wywiadów z ratownikami medycznymi do filmu promującego zbiórkę.

lipiec-wrzesień 2017

Zbiórka na stronie mam-serce.org, kampania w mediach społecznościowych, wysyłki mailingowe; przygotowanie i złożenie wniosków o granty na zakup inkubatora.

wrzesień 2017

20.09.2017 r. - zakup i dostarczenie inkubatora do SP ZOZ WSPRiTS w Płocku z odroczonym terminem płatności (październik). 27.09.2017 - dotacja od Kulczyk Foundation.

październik 2017

11 października - przekazanie darowizny na konto płockiej Stacji Pogotowia na dofinansowanie inkubatora.

październik 2017

13 października - gala z okazji święta ratowników medycznych i 20-lecia istnienia WSPRiTS w Płocku, wręczenie statuetki dla Fundacji Mam serce.

Beneficjent

Partner medialny

Sponsor

Zapisz się do newslettera