KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730
KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730

Zostań Mikołajem dla dzieci z placówki w Gliwicach

Cel: Sprzęty medyczne i edukacyjne
Zebraliśmy: 20 000

Rezultat

Wsparcie dla maluchów z Gliwic przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Dzięki Darczyńcom jeszcze przed Mikołajkami zaopatrzyliśmy placówkę w Gliwicach w niezbędne sprzęty, na co przeznaczyliśmy 20 tys. zł, nadwyżkę kierujemy do innej, nie mniej potrzebującej placówki i jej podopiecznych – zbiórka na Ośrodek w Kraszewie-Czubakach.
Z kolei Stowarzyszenie Lux Cordis, które współtworzyło ten projekt, przekazało do Ośrodka: zabawki terapeutyczne, sensoryczne place zabaw, moduły, maty i plansze edukacyjne, podświetlany ekran led, piłki i maty rehabilitacyjne oraz paczki indywidualne dla dzieci.

Zgłosiło się również do nas wiele firm, przedszkole i osoby prywatne, które dodatkowo przekazały do Gliwic: mleko, materace, ubranka, zabawki edukacyjne, książeczki, pluszaki oraz ręcznie wykonane czapeczki dla każdego podopiecznego 😊

W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

Lampa bakteriobójcza

6 210 zł

Fotelik rehabilitacyjny

4 378 zł

Koncentrator tlenu

3 240 zł

Zestaw edukacyjny multimedialny

4 305 zł

Wałki rehabilitacyjne (4 szt.)

862 zł

Produkty apteczne, pampersy

1 007 zł

Galeria

Opis projektu

Dołącz do drużyny Mikołajów o Wielkich Sercach!

Tymi dziećmi rodzice nie chcieli, nie umieli, bądź nie mogli się zająć. To dzieci chore, porzucone, zaniedbane pod względem zdrowotnym, emocjonalnym i rozwojowym. Obecnie pod opieką ośrodka w Gliwicach znajduje się 89 podopiecznych. Wśród nich są dzieci z wadami serca, zespołem Downa, Aperta, mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, alkoholowym zespołem płodowym FAS i innymi ciężkimi wadami. Maluchy wymagają stałej pomocy medycznej, rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu.

Placówka

Dzieci w Ośrodku w Gliwicach znalazły wspaniałych opiekunów i nauczycieli. Placówka jest dla nich domem i szkołą. Tutaj uczą się samodzielności, wzajemnego szacunku, współpracy w grupie, dbania o siebie i innych. Tutaj kształcą się i bawią. Ośrodek robi bardzo wiele, aby zadbać o ich rehabilitację i zapewnić im opiekę medyczną.

Wiemy jednak, jak duże są potrzeby dzieci niepełnosprawnych, jak wiele trudu i nakładów finansowych wymaga opieka nad nimi. Mimo największych starań placówka nigdy nie będzie w stanie zapewnić dzieciom takiej troski, jaką znalazłyby w domach rodzinnych. Opieka nad jednym chorym dzieckiem to ogrom pracy i poświęceń, a tutaj jest ich prawie 100! Szczególnie w obecnym czasie zagrożenia COVID-19 potrzeby medyczne stają się wyjątkowo ważne. Chcielibyśmy wspomóc działania Ośrodka poprzez zakup potrzebnego sprzętu medycznego oraz pomocy edukacyjnych dla podopiecznych.

Nie ma jak w domu!

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Lux Cordis stworzyliśmy Mikołajkowy Projekt Pomocy, który ma zapewnić Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gliwicach najpilniej potrzebne sprzęty takie jak: koncentrator tlenu, lampy bakteriobójcze, foteliki rehabilitacyjne, maty i sprzęty do ćwiczeń. Chcielibyśmy także zrobić podopiecznym mikołajkową niespodziankę w postaci zabawek edukacyjnych. Chcemy, aby dzieci poczuły się w Ośrodku jak we własnym domu! Dołącz do drużyny Mikołajów o Wielkich Sercach. Powalczmy o uśmiech na twarzach dzieci z Placówki w Gliwicach!

Planowane wydatki

10 000 zł

Sprzęty rehabilitacyjne

5 000 zł

Sprzęty medyczne

5 000 zł

Pomoce edukacyjne

Harmonogram projektu

listopad 2020

Rozpoczęcie zbiórki.

grudzień 2020

4.12.2021. Zakup i przekazanie sprzętów do placówki w Gliwicach.

Beneficjent

Partner projektu

Zapisz się do newslettera