KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730
KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730

Świąteczna pomoc dla „Domu w Łodzi”

Cel: Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny
Zebraliśmy: 58 388

Rezultat

31.12.2014 nasza Fundacja przekazała kwotę 58 388 zł na zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla podopiecznych Fundacji „Dom w Łodzi”. Wśród sprzętów znalazły się: lampa bakteriobójcza (2 szt.), pulsoksymetr, ssaki medyczne, inhalator, statyw medyczny, czujniki saturacji SpO2, waga elektroniczna, zestaw do fototerapii i aromaterapii, zestaw do elektroterapii, orbitrek rehabilitacyjny, trener równowagi, platforma do balansowania, taśmy, półwałki i piłki rehabilitacyjne.

W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

Sprzęty medyczne i rehabilitacyjne

58 388 zł

Opis projektu

„Dom w Łodzi” to bardzo wyjątkowe i nietypowe miejsce, w którym ciężko chore i porzucone przez rodziców dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną i codzienną rehabilitację.

„Tworzymy bezpieczny i kochający dom, w którym dzieci pokonują swoje trudności, rozwijają pasje i spełniają marzenia. Nasz Dom powstał z myślą o Dawidku – porzuconym przez rodzinę chorym chłopcu, którzy przez rok mieszkał w szpitalu… Tradycyjne placówki nie były w stanie zapewnić Mu opieki. Okazało się, że dzieci w takiej sytuacji jest więcej – mieszkają w szpitalach, hospicjach, domach pomocy. Trzeba było działać. Dlatego powstała Fundacja „Dom w Łodzi” i powołała do życia pierwszy w Polsce dom dziecka dla dzieci chorych.” – mówi założycielka i Prezes Fundacji, Jolanta Bobińska.

Fundacja powstała w czerwcu 2007 roku, głównym celem było stworzenie domu dziecka dla ciężko chorych, osieroconych lub porzuconych przez swoje biologiczne rodziny dzieci. Dom Dziecka zapewnia bezpieczeństwo i wychowanie dzieciom cierpiącym na przewlekłe schorzenia, umożliwia im prawidłowy rozwój w małej, ciepłej,  rodzinnej, społeczności. Dotychczas nieuleczalnie chore dzieci zmuszone były mieszkać w szpitalach, hospicjach lub domach pomocy społecznej, gdyż większość placówek opiekuńczo-wychowawczych nie jest przygotowana do opieki nad dziećmi, które wymagają specjalistycznej aparatury medycznej, opieki pielęgniarskiej, intensywnej rehabilitacji i terapii. Z powodu izolacji od rówieśników i ograniczonych możliwości nauki, podopieczni „Domu w Łodzi” wymagają wzmożonej pracy i stymulacji rozwoju. Pobyt w sprzyjających i bezpiecznych warunkach umożliwia im prawidłowe dorastanie, a w przyszłości samodzielność społeczną.

W Domu mieszka obecnie 9 dzieci:

Duża Ola, Juleczka, Edytka, Przemek, Adaś, Dawid, Kuba, Sylwek, Marcinek. 

Wszystkie dzieci wymagają stałej opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, ale przede wszystkim potrzebują ciepła i zainteresowania. Odkąd mieszkają w Domu, zrobiły duże postępy w rozwoju i daje to nadzieję na doprowadzenie ich do samodzielności.

Jak mówi Prezes Fundacji: „Chcemy, żeby nasz Dom nie był kolejną placówką opiekuńczo-wychowawczą, lecz ciepłym, kolorowym, pełnym śmiechu domem z ogródkiem.”

Najpilniejsze potrzeby medyczne

Od p. Jolanty Bobińskiej dostaliśmy taką „Listę marzeń”:

1) Czujnik saturacji Sp 02                                        

2) Łóżka rehabilitacyjne dla dzieci          

3) Przenośny monitor oddechu SNUZA HERO

4) Urządzenie masujące CLATRONIC

5) Lampa bakteriobójcza

6) Urządzenie do elektroterapii

7) Aparat do terapii ultradźwiękowej

8) Rotor rehabilitacyjny

9) Półwałki i wałki rehabilitacyjne

10) Piłki sensoryczne

11) Platforma do balansowania

12) Taśmy Thera Band

Potrzeby podopiecznych są ogromne, bo dzieci chorują na bardzo wiele schorzeń – wspólnie pomóżmy im pokonać choć te podstawowe bariery!

Harmonogram projektu

październik 2014

Nawiązanie kontaktu z Domem w Łodzi, rozmowy na temat potrzeb podopiecznych; początek zbiórki.

listopad 2014

Spotkanie pracownika Fundacji z założycielką Domu w Łodzi, poznanie mieszkających tam dzieci.

grudzień 2014

31.12.2014 - przekazanie darowizny pieniężnej na zakup sprzętów medycznych i rehabilitacyjnych.

Beneficjent

Zapisz się do newslettera

125