Uleczyć serduszko Poli

Pola Bielecka, 8 lat
Czas zbiórki: 20142017
Czas zbiórki: 2014 – 2017

Dzięki Wam zebraliśmy
93 158 PLN

Pola Bielecka dziękuje z całego serca
 • W 2017 r. opłaciliśmy konsultację medyczną w Münster oraz zakupiliśmy pulsoksymetr i paski INR.

  Operacja, która miała się odbyć 09.06.2016 r., nie doszła do skutku w planowanym terminie z powodu kilku infekcji, na które zapadała Pola. Dopiero pod koniec września 2016 r. mogła się ona odbyć. Zabieg przebiegł książkowo, dziewczynka czuła się dobrze, wymagała jedynie systematycznych kontroli oraz – czasem – zaopatrzenia w drobny sprzęt medyczny.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2016)

  69 616 zł

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014)

  15 606 zł

  Sprzęt medyczny

  6 194 zł

  Badania i konsultacje medyczne

  1 742 zł
 • Pola urodziła się z ciężką wadą serca: wspólną komorą serca z przełożeniem wielkich naczyń i zwężoną tętnicą płucną. Teraz potrzebuje pilnie pomocy!

  Dziewczynka wraz ze swoim braciszkiem Stasiem przyszła na świat 7 lutego 2014 r. Szczegółowe badania wykonane tuż po urodzeniu wykazały poważą wadę serca, która wymaga leczenia operacyjnego. Niestety żaden lekarz nie gwarantował powodzenia operacji.

  Zdezorientowani rodzice postanowili więc poszukać pomocy za granicą i powierzyć Polę prof. Edwardowi Malcowi, który ma ogromne doświadczenie w leczeniu tego typu wad. Profesor zapewnił rodziców, że serduszko dziewczynki będzie mogło pracować jak serce dwukomorowe, mimo, że Pola ma tylko jedną komorę. Dzięki pomocy naszych Darczyńców we wrześniu 2014 r. dziewczynka przeszła I etap korekcji wady serca. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, jednak jej serce wymaga jeszcze jednej operacji, tej najważniejszej. Jej celem jest przebudowanie serca w taki sposób, żeby jedna komora serca pełniła funkcje dwóch komór. Wówczas utlenowanie krwi dziewczynki wróci do normy, co sprawi, że będzie mogła rosnąć, prawidłowo się rozwijać i ŻYĆ.

  Operacja ma się odbyć na początku 2016 r. w Klinice Uniwersyteckiej w Münster, jej koszt to ok. 150 000 zł. Razem ze Stasiem bardzo prosimy o pomoc dla Poli!


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014).

  5.09.2014 r. odbyła się operacja Poli. Dziewczynka dzielnie ją zniosła, szybko zaczęła oddychać samodzielnie i domagać się butelki z mlekiem 😊 Nie pojawiły się żadne powikłania pooperacyjne, a Profesor Malec był bardzo zadowolony z przebiegu operacji.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
93 158 PLN

Pola Bielecka dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *