Szansa dla Piotrusia

Piotr Stawarz, 11 lat
Czas zbiórki: 20122012
Czas zbiórki: 2012 – 2012

Dzięki Wam zebraliśmy
86 500 PLN

Piotr Stawarz dziękuje z całego serca
 • 21 września 2012 r. odbyła się operacja Piotrusia. Wszystko się udało, a rok później – jako czterolatek – chodził do przedszkola, uczęszczał na rytmikę oraz tańce. Nikt by nie poznał, że to jest to samo dziecko co w zeszłym roku, kiedy rodzice zbierali pieniądze na trzecią operację serduszka. Po roku od operacji kontrola kardiologiczna wyszła ze świetnym wynikiem!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Klinice Grosshadern w Monachium

  86 500 zł
 • Piotruś urodził się 31.10.2009 roku w Wałbrzychu. W trzeciej dobie lekarze wykryli wadę serca, na tyle poważną, że wymagała korekcji chirurgicznej, jednak w późniejszym czasie.

  Dwa miesiące później Piotruś bardzo zsiniał i trafił do szpitala. Jeszcze tego samego dnia lekarze ze szpitala w Zabrzu wykonali zespolenie systemowo-płucne, ratując w ostatniej chwili chłopcu życie. Niestety powikłania pooperacyjne: zakażenie krwi gronkowcem, zapalenie płuc, problemy z karmieniem spowodowały, że pobyt Piotrusia w szpitalu przedłużył się do trzech miesięcy.

  Diagnoza lekarzy brzmiała: HLHS (niedorozwój lewego serca), dwuujściowa prawa komora, malpozycja dużych naczyń, zwężenie tętnicy płucnej, anomalia spływu żył płucnych i głównych, anomalia odejścia naczyń dogłowowych, izomeryzm prawostronny, przełożenie trzewi. Niedługo potem Piotruś przeszedł drugą operację – dwukierunkowego Glenna. Od tego czasu zaczął szybciej się rozwijać, chodzić, mówić pierwsze słowa.

  Obecnie Piotruś jest wesołym, ale już coraz słabszym dwulatkiem, wszystko go męczy, sinica narasta.

  “Piotruś to nasze największe szczęście i boimy się, że może nie doczekać kolejnej operacji, już dwa razy miał zabieg w ostatniej chwili. Kolejna, najpoważniejsza operacja jest w Polsce wykonywana w wieku ok. 4 lat, a w praktyce nawet później… Piotruś nie musi się tak czuć. Jest możliwość wykonania już teraz operacji w Monachium, niestety koszty przerastają nasze możliwości finansowe (ok. 22 tys. euro). Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej zbiórki” – apelują Izabela i Krzysztof Stawarz.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
86 500 PLN

Piotr Stawarz dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *