Niebezpieczna wada

Piotr Kosowski, 13 lat
Czas zbiórki: 20132014
Czas zbiórki: 2013 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
14 512 PLN

Piotr Kosowski dziękuje z całego serca
 • 23.05.2014. Minął rok od operacji Piotrusia. Regularne kontrole potwierdzają, że wszystko jest w porządku. Chłopiec ma już za sobą pierwszy szczyt górski Śnieżnik, na który wszedł bez problemu 🙂

  22 maja 2013 r. odbyła się operacja Piotrusia. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, chłopiec już w 2. dobie wrócił z intensywnej terapii na oddział kardiologiczny, a 3 dni później jeździł na rowerku po szpitalnym korytarzu:) 31.05.2013 r. Piotruś wrócił dziś szczęśliwie do Polski!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2013)

  14 512 zł
 • Piotruś urodził się z bardzo rzadką wadą serca – dwudzielną prawą komorą serca i podzastawkowym zwężeniem tętnicy płucnej. Wada na początku nie wydawała się niebezpieczna. Kardiolodzy, którzy przez cztery lata opiekowali się Piotrusiem, zapewniali, że chłopiec musi podrosnąć i może w późniejszym okresie będzie potrzebna operacja serca.

  Rodzice cały czas żyli tą nadzieją, aż do spotkania z kardiochirurgiem prof. Edwardem Malcem, w listopadzie 2012 roku. Profesor uznał, że zabieg operacyjny jest konieczny i że nie można już dłużej zwlekać.

  Ta wiadomość wstrząsnęła rodzicami, którzy dowiedzieli się również, że wada Piotrusia działa bardzo podstępnie. Do pewnego momentu przebiega ona zupełnie bezobjawowo, ale gdy się nagle ujawnia, robi „spustoszenie” w sercu i stanowi ogromne zagrożenie życia.

  Piotruś musi przejść operację najpóźniej w maju 2013 roku, ponieważ później ryzyko związane z takim zabiegiem będzie coraz większe. Koszt takiej operacji w klinice w Münster w Niemczech wynosi około 20 500 EUR. Dla rodziny to ogromna kwota, nieosiągalna do zdobycia we własnym zakresie.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
14 512 PLN

Piotr Kosowski dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *