Skutki niedotlenienia

Oliwier Bożek, 14 lat
Czas zbiórki: 24.10.2011trwa
Cel: Rehabilitacja i leki
Koszt: 2 000 zł/mies.
Czas zbiórki: 24.10.2011 – trwa
Koszt: 2 000 zł/mies.

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Oliwier Bożek
 • PRZEKAŻ 1,5% NA LECZENIE I REHABILITACJĘ OLIWIERA! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Oliwier Bożek

  Oliwier pomimo ciężkiej choroby robi postępy i dąży do tego, aby siedzieć samodzielnie. Niestety, by to osiągnąć, potrzebna jest systematyczna rehabilitacja, która jest najlepszym lekarstwem. Jej comiesięczny koszt to ponad 1 500 zł. Do tego dochodzą leki na padaczkę, pampersy, środki pielęgnacyjne, itp.  łącznej wartości ok. 500 zł/miesiąc.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA CHŁOPCA

  Oliwier urodził się 10.12.2008 r. w zamartwicy, nie oddychał, nie poruszał się i był cały siny. Przyszedł na świat siłami natury z wagą 4550 gramy dostał 2 punkty. Długi czas spędził pod respiratorem, od którego był kilkakrotnie odłączany. Skutki niedotlenienia u Oliwiera spowodowały ogromne spustoszenie  w jego mózgu. Do tego doszło małogłowie, a wzmożone napięcie mięśniowe w rączkach i w nóżkach  potwierdziło mózgowe porażenie dziecięce. Przed 4 miesiącem życia Oliwier dostał ataków padaczki, porozsiewane ogniska padaczkowe w kilku miejscach. Diagnoza – padaczka lekooporna. Obecnie napady występują nawet do 70 razy dziennie.

  Chłopiec jest opóźniony psychoruchowo, nie mówi, nie siedzi, nie potrafi utrzymać zabawki w ręku, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. Ma również problemy ze wzrokiem i komunikowaniem się. „Oliwier pomimo swojej choroby jest wesołym chłopcem, który swoim uśmiechem rozkochuje w sobie wszystkich. Mam wspaniałego synka, którego kocham ponad wszystko na świecie i nigdy nie zwątpię w to, że miłość potrafi działać cuda”

  Oliwier pomimo ciężkiej postaci padaczki i porażenia robi postępy, ale potrzebna jest systematyczna rehabilitacja, która jest najlepszym lekarstwem. Jej koszt to ponad 1500 zł miesięcznie. Do tego dochodzą leki na padaczkę i inne produkty apteczne za ok. 500 zł miesięcznie.

  Choroba naszego synka to ogromne koszty których nie jesteśmy w stanie pokryć. Jak każda mama pragnę dla swojego dziecka lepszego życia , aby mógł poczuć się dobrze we własnym ciele , które tak bardzo go ogranicza. Pomóż mu proszę! – Justyna Bożek.

 • 20112022

  Korzystając ze środków ze zbiórki 1% od 2011 r. finansujemy zakup leków dla Oliwiera i jego rehabilitację.

  W 2014 r. nasza Fundacja dofinansowała zakup wózka inwalidzkiego.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Oliwier Bożek

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *