Wózek rehabilitacyjny oknem na świat

Oliwia Paśko, 10 lat
Czas zbiórki: 20182018
Czas zbiórki: 2018 – 2018

Dzięki Wam zebraliśmy
5 000 PLN

Oliwia Paśko dziękuje z całego serca
 • Dzięki wsparciu naszych wspaniałych Darczyńców udało się zakupić dla Oliwki większy, bardziej dostosowany do jej potrzeb wózek inwalidzki, który ma ułatwić  jej codzienne funkcjonowanie.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty rehabilitacyjne

  5 000 zł
 • Oliwka urodziła się 12.05.2011 r. Była w pełni sprawną, zdrową dziewczynką, a rodzice mogli spokojnie cieszyć się pierwszymi miesiącami spędzonymi ze swoim dzieckiem. Wszystko zmieniło się, gdy miała 8 miesięcy – uległa wypadkowi, w wyniku którego doszło do głębokiego uszkodzenia i niedotlenienia mózgu. Po długotrwałym pobycie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej i heroicznej walce o życie, Oliwka została przeniesiona na oddział neurologiczny.

  Później dziewczynka trafiła na długotrwałą rehabilitację do ośrodka rehabilitacyjnego w Rzeszowie. Okazało się jednak, że spowodowane wypadkiem niedotlenienie było tak duże, że u Oliwki stwierdzono niedowład 4-kończynowy i padaczkę.

  Obecnie Oliwia ma 6 lat pomimo długotrwałej rehabilitacji nie potrafi siedzieć, chodzić, mówić, ale jest radosna i cierpliwie znosi swój los. Od niedawna ma bardzo poważne problemy z połykaniem wydzieliny, jaka nagromadziła się w jej organizmie po przebytych chorobach i infekcjach. Dziewczynka nie jest w stanie jeść pokarmów, a w listopadzie 2017 roku został jej założony PEG, przez który jest systematycznie nawadniana i dokarmiana.

  Oliwka uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rzeszowie i jest tam bardzo szczęśliwa. Może uczestniczyć w wielu zajęciach, poznawać otaczający ją świat i przebywać wśród rówieśników. Oprócz tego dziewczynka jest pod stałą opieką neurologa , neurologopedy, psychologa i innych specjalistów. Oliwka wyrosła ze swojego dotychczasowego wózka, a rodzice starają się teraz o zakup większego, bardziej specjalistycznego wózka, w którym Oliwka będzie mogło prawidłowo siedzieć. Niestety, cena takiego wózka znacznie przekracza możliwości finansowe jej rodziców. Dlatego apelujemy do wszystkich o pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu – potrzebujemy 5 000 zł, aby 6 letnia Oliwka mogła chodzić do przedszkola i na rehabilitację, która jest jej oknem na świat.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
5 000 PLN

Oliwia Paśko dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *