Mikołaj może chodzić, pomóż mu!

Mikołaj Wysoczański, 7 lat
Czas zbiórki: 20182020
Czas zbiórki: 2018 – 2020

Dzięki Wam zebraliśmy
246 606,13 PLN

Mikołaj Wysoczański dziękuje z całego serca
 • 27 maja 2020 r. w Paley European Institut w Warszawie odbyła się kolejna operacja nóżki Mikołaja.

  2.04.2019. Mikołaj powoli dochodzi do siebie po operacji. Zabieg był bardzo trudny, lekarze wycięli ponad 5 cm kości i zrekonstruowali to co zostało “zepsute” podczas wcześniejszych operacji. Wg opinii dr Paleya to był ostatni moment na operację, gdyby Mikołaj czekał jeszcze dłużej, jedynym wyjściem byłaby amputacja. Dzięki Waszej pomocy udało się tego uniknąć!

  Z całego serca ogromnie dziękujemy Fundacji FutureNet, która zdecydowała się przekazać 290 000 zł na leczenie chłopca.

  Operacja Mikołaja pierwotnie miała odbyć się w St. Mary’s Medical Center, jednak okazało się, że dr Paley przyjeżdża do Polski i wykona ją na miejscu. Dzięki temu koszty leczenia będą niższe i będziemy w stanie sfinansować oba zabiegi – 1.04.2019 i we wrześniu 2019 r.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja nogi w Paley European Institute w Warszawie (2020)

  36 442 zł

  Operacja nogi w Paley European Institute w Warszawie (2019)

  195 163 zł
 • Tuż po urodzeniu Mikołaja (06.03.2014 r.) jego mama usłyszała od lekarza, że coś jest nie w porządku z nogą jej synka. Od tamtego momentu trwa ich wspólna walko o to, aby chłopiec mógł samodzielnie chodzić.

  Lewa nóżka chłopca jest zdecydowanie krótsza

  Brakuje w niej kości strzałkowej i piszczelowej, jego stopa również jest zdeformowana przez brak trzech paluszków oraz kości śródstopia. Chłopiec większość swojego dzieciństwa spędził w szpitalach i na salach rehabilitacyjnych. Mimo, że ma dopiero 3 lata, jest już po 4 operacjach i przetrwał bardzo bolesną, żmudną fizjoterapię, która miała powoli wydłużyć jego nogę. Niestety, Mikołaj ją złamał a komplikacje i brak rozwiązania, aby uratować stopę chłopca, zmusiły rodziców do poszukania pomocy za granicą. Polscy lekarze pozostawali bezradni – nie widząc dla niego ratunku, sugerowali amputację stópki.

  Mama Mikołaja nie dopuszcza do siebie takie myśli…

  Nadzieja na to, że jej syn kiedykolwiek stanie na własnych nóżkach gasła z dnia na dzień. Do chwili, gdy informacja o możliwej operacji ortopedycznej nadeszła ze Stanów Zjednoczonych. Dr Paley – lekarz, który chce wykonać tak bardzo skomplikowany zabieg, zapewnia rodziców, że po odpowiednim leczeniu pooperacyjnym Mikołaj ma 99 % szans na to, że zrobi swój wymarzony pierwszy krok.

  Pomóż!

  Operacja w USA, której termin wyznaczono na 10.01.2019 r., wraz z niezbędną rehabilitacją kosztuje 510 000 zł. Dla rodziny chłopca jest to suma niewyobrażalna do zebrania. 80 000 zł udało się zebrać dzięki hojności wspaniałych darczyńców, wciąż jednak brakuje 430 000 zł. Podarujmy Mikołajkowi dzieciństwo bez bólu i kalectwa!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
246 606,13 PLN

Mikołaj Wysoczański dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *