Wyleczyć chore serduszko

Michalina Walerczuk, 10 lat
Czas zbiórki: 20112014
Czas zbiórki: 2011 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
239 642 PLN

Michalina Walerczuk dziękuje z całego serca
 • 13 listopada 2013 roku Michalinka miała cewnikowanie serca, a następnego dnia ostatnią z planowanych operacji serca. Wszystko się udało, serduszko zostało naprawione! 5 dni po operacji dziewczynka została przeniesiona na kardiologię, a 4 grudnia dostała wypis ze szpitala 😊

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2013)

  145 171 zł

  Sprzęty medyczne

  1 960 zł

  Operacja serca w Klinice Grosshadern w Monachium (2011)

  92 510 zł
 • Michalinka jest pogodną, 2-letnią dziewczynką. Jest czuła i wrażliwa na czyjś ból, gdy jej młodszy braciszek płacze, Misia płacze razem z nim. Zasługuje na to, by żyć i cieszyć się światem, którego jest tak bardzo ciekawa. By tak było, musi przejść – kolejną już – operację chorego serduszka.

  Ta dzielna dziewczynka urodziła się 11.01.2011r. Jeszcze prenatalnie zdiagnozowano u niej poważną wadę serca HLHS (niedorozwój lewej komory serca). Wada jest na tyle złożona, że wymaga 3-etapowego leczenia operacyjnego, dającego szansę przeżycia.

  Pierwszą operację Michalinka przeszła dwa tygodnie po urodzeniu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Ze względu na długi czas oczekiwania w Polsce i związane z nim ryzyko, rodzice Michalinki zdecydowali, że drugi etap operacji odbędzie się w Monachium u światowej sławy kardiochirurga dziecięcego prof. Edwarda Malca.

  Dzięki pomocy darczyńców Michalinka w listopadzie 2011 roku przeszła operację serca z plastyką zastawki trójdzielnej w Monachium.

  W październiku 2012 roku stan dziewczynki się pogorszył. Nastąpiła niewydolność serca wraz z bardzo wysoką niedomykalnością zastawki trójdzielnej, która w bardzo dużym stopniu zagraża jej życiu.

  Michalinka spędziła w szpitalu 3 tygodnie, aż jej stan ustabilizowano na tyle, że można ją było wypisać do domu.

  W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie planowano przeszczep zastawki trójdzielnej na sztuczną, lecz ze względu na bardzo wysokie ryzyko niepowodzenia rodzice po konsultacji z prof. Malcem nie zgodzili się na operację. Podczas kolejnej konsultacji, Profesor podjął decyzję o zakwalifikowaniu Misi do trzeciego etapu, połączonego z plastyką zastawki trójdzielnej. Operacja powinna się odbyć jak najszybciej.

  Koszt 3. etapu operacji wady serca (HLHS) wynosi 36 000 EUR (150 000 PLN). Rodzice Michalinki nie są w stanie uzbierać tak dużej kwoty, dlatego proszą o pomoc ludzi dobrej woli i wielkiego serca.

  “Nie wyobrażamy sobie życia bez Michalinki. Jest naszym ukochanym Promyczkiem, jej uśmiech zawsze działa na nas kojąco. Dlatego błagamy, pomóżcie! Michalinka jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym”!


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Operacja serca z plastyką zastawki trójdzielnej w Klinice Grosshadern w Monachium (2011).

  Operacja Michalinki odbyła się 30 listopada 2011 roku i zakończyła się sukcesem. Tuż po operacji dziewczynka czuła się dobrze, a jej stan był stabilny. Nie udało się wprawdzie zlikwidować niedomykalności zastawki trójdzielnej, co przejawiało się sinieniem końcówek paluszków, ust i noska.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
239 642 PLN

Michalina Walerczuk dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *