Protezy i rehabilitacja jedyną szansą dla Michalinki

Michalina Helmchen, 9 lat
Czas zbiórki: 20172018
Czas zbiórki: 2017 – 2018

Dzięki Wam zebraliśmy
9 400 PLN

Michalina Helmchen dziękuje z całego serca
 • Wspaniała wiadomość! Dzięki darczyńcom indywidualnym oraz uczestnikom SemCamp-u udało się zebrać 10 tys. zł na wózek i kilkumiesięczną rehabilitację dla Michalinki! Serdecznie dziękujemy!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Rehabilitacja

  5 700 zł

  Sprzęt rehabilitacyjny (wózek)

  3 700 zł
 • Michalinka potrzebuje intensywnej i kompleksowej rehabilitacji.

  Możesz pomóc Michalince, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  Przekaż swój 1%
  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Michalina Helmchen


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA DZIEWCZYNKI

  Michalina przyszła na świat 4 czerwca 2012 roku. Po porodzie okazało się, iż dziewczynka urodziła się z zespołem bardzo wielu wad wrodzonych, m.in. wadą serca (hipoplazją łuku aorty, hipoplazją zastawki dwudzielnej i zastawki aorty, drożnym przewodem tętniczym, ubytkiem przegrody międzykomorowej oraz zwężonym łukiem aorty), rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego (dwukrotnie operowanym), niedorozwojem kończyn dolnych, płetwistością wielostawową, stopami końsko-szpotawymi, aplazją (niedorozwojem) kości krzyżowej, kifozą lędźwiową kręgosłupa, deformacją miednicy, pęcherzem neurogennym, nieprawidłową budową układu pokarmowego (zaburzona praca jelit), astmą oskrzelową i alergią. Te wszystkie schorzenia składają się na jeden, bardzo rzadki zespół – regresji kaudalnej.

  Ogrom nieszczęścia jak na tak małe dziecko

  Nóżki Michalinki nie wykształciły się prawidłowo, dziewczynka nigdy nie stanie na nich, nie będzie chodzić ani biegać. Jej nogi nigdy nie będą spełniać swojej funkcji, a z czasem mogą stać się przeszkodą w wykonywaniu podstawowych czynności. Polscy lekarze sugerowali nawet amputację obu na wysokości stawów kolanowych.

  Aby dziewczynka pewnego dnia mogła uzyskać przynajmniej częściową sprawność, niezbędne jest wykonanie specjalistycznych protez. Zwiększą one jej mobilność, pozwolą jej na bardziej samodzielne poruszanie się i dadzą szansę no normalne życie. Protezy będą dla niej przepustką do świata jej rówieśników i pozwolą w znacznym stopniu przezwyciężyć wrodzone wady.

  Michalina się nie poddaje!

  Nie marzy o tym, żeby biegać jak inne dzieci – niestety to już niemożliwe. Marzy o tym, aby móc się uczyć wśród rówieśników, poznawać świat i w przyszłości nie być zależna od innych osób. Jest zdeterminowana i ciągle stawia czoła przeciwnościom losu. Cieszy się z każdego osiągniętego sukcesu, z tego, co dla innych dzieci jest codziennością – z pokonania przeszkody, możliwości przemieszczania się, spacerów.

  Rehabilitacja – walka o najwyższą stawkę

  Ćwiczenia są jedyną szansą na uniknięcie operacji kręgosłupa, która przy tak rozległych wadach mogłaby mieć tragiczne skutki! Zapewnienie Michalinie profesjonalnej i kompleksowej rehabilitacji pozwoli na wzmocnienie układu wydolnościowego i oddechowego, a także usprawni ją funkcjonalnie i ruchowo. Dzięki systematycznym ćwiczeniom będzie mogła kiedyś samodzielnie egzystować.

  Początkowa rehabilitacja już daje efekty! Skrzywienie kręgosłupa zmniejszyło się o kilka stopni, organizm dziewczynki się wzmocnił. Terapeuci widzą ogromną poprawę w jej ruchliwości i funkcjonowaniu. Jednakże przed nią jeszcze bardzo długa droga. To praca na kilkanaście najbliższych lat, ale wierzymy w to, że wysiłek rodziców i rehabilitantów oraz samej Michalinki zaprocentuje w przyszłości.

  Potrzebna pomoc

  Niestety, rehabilitacja oraz zakup odpowiedniego sprzętu znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców dziewczynki. Dlatego też z Waszą pomocą chcemy zebrać środki na zakup wózka inwalidzkiego (4 000 zł), półroczną rehabilitację (6 000 zł) oraz zakup protez (30 000 zł).

  Wspólnie możemy sprawić, że Michalina będzie miała szansę w przyszłości samodzielnie żyć i uczyć się. Żeby to osiągnąć, konieczna jest jednak pomoc. Razem z rodzicami dziewczynki prosimy – pomóżcie nam zapewnić jej szansę na życie wśród rówieśników!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
9 400 PLN

Michalina Helmchen dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *