Rzadka choroba chce zabić Mateusza, pomóż!

Mateusz Politański, 16 lat
Czas zbiórki: 20202020
Czas zbiórki: 2020 – 2020

Dzięki Wam zebraliśmy
7 120 PLN

Mateusz Politański dziękuje z całego serca
 • Dzięki wsparciu naszych Darczyńców i uprzejmości firmy, która dotychczas wypożyczała sprzęt dla Mateusza, odkupiliśmy koncentrator tlenu za połowę ceny. Rodzina chłopca nie będzie musiała ponosić comiesięcznych kosztów wynajmu urządzenia.

  Darczyńca, który chce pozostać anonimowy, zapłacił za koflator dla Mateusza, z całego serca dziękujemy!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty medyczne

  7 120 zł
 • Kolejne zapalenie płuc prawdopodobnie go zabije… Kilka pobytów w szpitalu, w tym dwa na OIOM-ie nie pozostawiają złudzeń – bez pomocy chłopiec będzie skazany na umieranie w męczarniach.

  Rzadka choroba mózgu

  15-letni Mateusz urodził się z pachygyrią – wadą wrodzoną ośrodkowego układu nerwowego. Już w okresie płodowym nie wykształciła mu się prawidłowo kora mózgowa – jest ona zdeformowana, charakterystyczne na niej fałdy i zakręty są zbyt szerokie. Niestety skutki tej choroby są nieodwracalne, leczy się jedynie objawy. Dzieci z pachygyrią do końca życia są uzależnione od pomocy innych. W wyniku choroby Mateusz cierpi jeszcze na padaczkę lekooporną oraz czterokończynowy niedowład spastyczny. Jego rozwój zatrzymał się na etapie 5-miesięcznego dziecka.

  Choroba zmienia życie całej rodziny

  Wszystko musi być podporządkowane leżącemu, zupełnie niesamodzielnemu dziecku. Mama Mateusza poświęciła mu się totalnie, niestety została z nim i z córką w tym sama. Zrezygnowała z pracy, by być jego opiekunką 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Karmienie przez PEG-a (dojelitowo), ubieranie, mycie, zmienianie pampersów, to tylko część jej listy obowiązków. Poza opieką musi być także jego pielęgniarką, a nawet, jak trzeba – ratownikiem medycznym.

  Najbardziej okrutne w chorobie Mateusza jest to, iż w pewnym momencie zatracił on również odruch samodzielnego odkasływania. Każda, nawet drobna infekcja jest dla niego zabójcza. Wydzielina, której nie potrafi odkrztusić zalewa mu płuca, a to nieuchronnie doprowadza do zapalenia płuc i oskrzeli. Z tego powodu przez dwa tygodnie leżał na OIOM-ie pod respiratorem, a ostatnio z powodu ostrej niewydolności płuc, musiał być zaintubowany i wentylowany mechanicznie.

  Pomóż!

  Płuca Mateusza są coraz mniej wydolne i jeśli dziś czegoś nie zrobimy, jutro go już nie będzie… Ratunek jest jeden – chłopiec potrzebuje koncentratora tlenu (16 000 zł) oraz koflatora, zwanego także asystorem kaszlu (24 000 zł), który będzie mu mechanicznie usuwać wydzielinę z płuc. Niestety tylko dla nas jest oczywiste, że dziecko z takimi problemami, leżące, musi mieć możliwość korzystania ze specjalistycznego sprzętu w warunkach domowych. Dla NFZ i PCPR brak środków na tego typu cele jest wystarczającym wyjaśnieniem – to jakby napisać mamie: „skazujemy Twoje dziecko na śmierć”…

  Pokażmy, że nie jesteśmy w tej sytuacji tak samo bezduszni! Pomóżmy samotnej mamie zebrać tę ogromną sumę i kupić sprzęt, który uratuje życie jej dziecka!

  GDYBYM umiał chodzić, pobiegłbym i uściskał wszystkich,
  którzy chcą i mogą mi pomóc.
  GDYBYM umiał mówić, powiedziałbym,
  że każda złotówka od WAS jest bardzo ważna,
  bo dzięki niej mogę dalej  ŻYĆ…

  Mateusz

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
7 120 PLN

Mateusz Politański dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *