Wózek dla Mateusza

Mateusz Mielewczyk, 9 lat
Czas zbiórki: 20162016
Czas zbiórki: 2016 – 2016

Dzięki Wam zebraliśmy
5 000 PLN

Mateusz Mielewczyk dziękuje z całego serca
 • Dzięki wsparciu naszych stałych Darczyńców mogliśmy sfinansować zakup wózka.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęt rehabilitacyjny

  5 000 zł
 • Podczas badania USG w 19. tygodniu ciąży rodzice Mateusza dowiedzieli się, że ich synek urodzi się z rozszczepem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i wodogłowiem.

  Chłopiec przyszedł na świat 6 maja 2012 roku. Po porodzie miał wykonywane setki badań, które potwierdziły przepuklinę oponowo-rdzeniową i wrodzone wodogłowie. Ponadto okazało się, że Mateusz ma „dziurkę” na sercu (ubytek przegrody międzyprzedsionkowej) oraz problemy z nerkami. Już w pierwszej dobie życia przeszedł bardzo ciężką, trwającą 3 godziny operację, podczas której lekarze wstawili mu zastawkę oraz zszyli rany na plecach. Po kolejnych 10 dniach musiał przejść kolejną operację, ponieważ doszło do martwicy skóry, którą lekarze musieli wyciąć. W sumie Mateusz leżał w szpitalu prawie miesiąc – do momentu, aż się wszystko pogoiło i jego stan był na tyle stabilny, by móc wyjść do domu.

  Obecnie chłopiec ma zdiagnozowaną niepełnosprawność sprzężoną: upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym i niepełnosprawność ruchową. Funkcjonuje jak kilkumiesięczne dziecko: samodzielnie nie siedzi, nie chodzi, nie raczkuje.

  Chłopiec jest pod stałą opieką specjalistów: ortopedy, neurologa, neurochirurga, urologa, nefrologa, kardiologa, okulisty, laryngologa, gastrologa i dermatologa. Wymaga też systematycznej rehabilitacji, co wiąże się z dużymi kosztami (ok. 100 zł za 60 min). Niestety NFZ pokrywa tylko 1 godzinę zajęć tygodniowo. A Mateusz jak na razie potrzebuje rehabilitacji codziennie, bo to jest dla niego jedyna szansa, by w przyszłości samodzielnie postawił pierwszy krok.

  Walka o sprawność Mateusza wymaga także zakupu specjalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, na co brakuje rodzinie środków finansowych. Obecnie chłopiec najbardziej potrzebuje dziecięcego wózka inwalidzkiego, jego koszt to 5 000 zł.

  “Gdybyśmy mieli fortunę, to oboje z mężem zrobilibyśmy wszystko, żeby nasz synek był w przyszłości zupełnie samodzielnym, nie uzależnionym od dorosłych dzieckiem! Niestety jej nie mamy, więc musimy się zwrócić do obcych ludzi o pomoc. Za każdą jej formę będziemy ogromnie wdzięczni.”
  Agata i Karol Mielewczyk

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
5 000 PLN

Mateusz Mielewczyk dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *