Stwórzmy lepszy świat dla Martynki

Martyna Białek, 16 lat
Czas zbiórki: 20112016
Czas zbiórki: 2011 – 2016

Dzięki Wam zebraliśmy
86 011 PLN

Martyna Białek dziękuje z całego serca
 • Martynka zmarła 11.02.2016 r. z powodu zaostrzenia niewydolności oddechowej z zapaleniem płuc. Dziewczynka już na zawsze pozostanie w naszych sercach.

  W latach 2011-2016 nasza fundacja opłacała rehabilitację i leki dla Martynki, zakupiliśmy wózek inwalidzki, kamizelkę oscylacyjną, urządzenie wspomagające oddychanie, fotelik, leżak kąpielowy, ciśnieniomierz, nawilżacz powietrza, okulary korekcyjne oraz drobny sprzęt medyczny.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Rehabilitacja

  36 800 zł

  Leki

  19 602 zł

  Sprzęty rehabilitacyjne

  24 725 zł

  Sprzęty medyczne

  4 884 zł
 • Martynka jest już dużą, 14-letnią dziewczynką. Uwielbia bliskość, a całą poświęconą jej uwagę wynagradza uśmiechem. Dwa razy w tygodniu ćwiczy w domu z rehabilitantem, codziennie jest też usprawniana przez mamę. Wszyscy wspólnie walczą o każdy centymetr ruchomości w stawach i dobre samopoczucie dziewczynki.

  Obecnie największym problemem w funkcjonowaniu dziewczynki jest pogłębiająca się skolioza, która zniekształca ciało Martynki i uciska na płuca. Znaczne skrzywienia powodują również przemieszczenie narządów i dużych naczyń krwionośnych oraz zmniejszoną pojemność jamy brzusznej. W wyniku tego dziewczynka bardzo często choruje. Nawet przy małych infekcjach dochodzi u niej do zapalenia płuc i konieczne są pobyty w szpitalu.

  Aby tego uniknąć potrzebna jest jej kamizelka oscylacyjna, która wspomaga usuwanie wydzieliny i oczyszcza drogi oddechowe.

  Martyna od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe, niedowład czterokończynowy, skoliozę i padaczkę lekooporną.

  Dziewczynka nie potrafi samodzielnie siedzieć, nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, jest pod stałą opieką specjalistyczną: neurologa, ortopedy i okulisty. Dodatkowo występuje u niej wzmożone napięcie mięśniowe i ma trudności z utrzymaniem głowy. Wymaga 24-godzinnej opieki, a także intensywnej, regularnej rehabilitacji.­­

  Miesięczny koszt leczenia niepełnosprawnej dziewczynki to 1000 zł (rehabilitacja w warunkach domowych) + ok. 250 zł (leki). Są to sumy, które znacznie przekraczają możliwości finansowe samotnie wychowującej ją mamy, żyjącej jedynie z zasiłku.

  Poza rehabilitacją i lekami Martynka potrzebuje kamizelki oscylacyjnej, która wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych poprzez imitowanie odruchu kaszlu. Koszt takiej kamizelki to 20 000 zł. Dodatkowo potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego, bo ten, który ma obecnie, pogłębia tylko jej wadę kręgosłupa. Koszt takiego wózka to ok. 6000-7000 zł.

  W imieniu Martynki i jej mamy prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty, które dla dziewczynki będą nieocenioną pomocą.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
86 011 PLN

Martyna Białek dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *