Potrzebna operacja

Marta Pachucka, 13 lat
Czas zbiórki: 20122014
Czas zbiórki: 2012 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
16 385,65 PLN

Marta Pachucka dziękuje z całego serca
 • 4.12.2014 r. Marta przeszła ostatnią planowaną operację. Wszystko się udało, serduszko zostało naprawione, a już tydzień po operacji wypisano ją do domu 🙂

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014)

  16 385 zł
 • Życie Marty Pachuckiej uratowała operacja w piętnastym dniu życia. Dziewczynka urodziła się z pojedynczą komorą serca, zrośniętą zastawką mitralną i wadą naczyń wspomagających pracę serca. Dziś Marta ma cztery lata i za sobą serię skomplikowanych operacji przeprowadzonych na otwartym sercu. Obecnie oczekuje na III etap leczenia operacyjnego: metodą Fontana.

  Marta urodziła się 27.10.2008 w Łodzi z wrodzoną, bardzo złożoną wadą serca wymagającą wieloetapowego leczenia operacyjnego.

  Dziewczynka ma za sobą dwa etapy leczenia:

  I etap – przewężenie pnia tętnicy płucnej w 15. dobie życia.

  II etap – operacja metodą Glenna w 8. miesiącu życia oraz dodatkowa operacja centralnego zespolenia systemowo-płucnego (29.06.2012).

  Oprócz operacji na otwartym serduszku dziewczynka przeszła trzy cewnikowania, implantację stentu do tętnicy płucnej oraz plastykę balonową zwężenia tętnic płucnych. Podczas wykonywanej w sierpniu pooperacyjnej kontroli zespolenia systemowo-płucnego okazało się, że ostatnia operacja nie udała się. Zespolenie, które było wykonane miesiąc wcześniej zarosło, a połączenie które miało ułatwić przepływ krwi do płuc jest zatkane. Konieczny był zabieg cewnikowania i poszerzenie obu tętnic płucnych oraz wstawienie stentu (siateczki, która ma utrzymać poszerzoną tętnicę). Pomimo tych działań Marta nie otrzymała kwalifikacji do ostatniego, III etapu leczenia operacyjnego, choć korekcja wady powinna być zakończona pomiędzy 3-4 rokiem życia dziecka.

  “Dla świata Marta jest tylko dzieckiem, dla nas jest całym światem” – mówią rodzice dziewczynki. Zwrócili się o konsultację do wybitnego polskiego kardiochirurga, prof. Edwarda Malca, który obecnie operuje w klinice w Münster (Niemcy). Według niego zwlekanie jedynie pogorszy stan dziecka, nasili sinicę, dziewczynka zacznie coraz mocniej się męczyć, zahamuje się wzrost i rozwój. Profesor zakwalifikował Martę do przeprowadzenia ostatniej operacji metodą Fontana w trybie niezwłocznym. Termin operacji został wyznaczony na początek 2013 roku. Koszt operacji oszacowany został na kwotę 36 600 Euro (ok. 150 000 zł).

  Czasu na zebranie pieniędzy na operację jest bardzo niewiele, a ogromna kwota daleko przekracza możliwości finansowe rodziców – “Zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie nam pomocy. Wszelka, nawet najmniejsza wpłata będzie dla nas bezcenna”.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
16 385,65 PLN

Marta Pachucka dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *