Bez Twojej pomocy Maja będzie niepełnosprawna

Maja Niedźwiecka, 12 lat
Czas zbiórki: 20182022
Czas zbiórki: 2018 – 2022

Dzięki Wam zebraliśmy
59 920,79 PLN

Maja Niedźwiecka dziękuje z całego serca
 • Dzięki przebytym operacjom, a także dobrze dopasowanym nowym ortezom, Maja będzie mogła samodzielnie chodzić i nie będzie skazana na wózek inwalidzki.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  2 operacje stóp w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2018)

  11 620 zł

  Sprzęty rehabilitacyjne (ortezy)

  40 122 zł

  Badania i konsultacje ortopedyczne

  72 893 zł
 • 4.03.2021 r. Dziś rano otrzymaliśmy rozpaczliwy telefon od mamy Mai! Okazało się, że stare ortezy, na bazie których miały być wykonane nowe, są za krótkie o 5 cm. Specjaliści muszą zrobić wszystko zupełnie od początku i koszt wzrósł – po długich i trudnych negocjacjach  – o 1836,56 euro, czyli ok. 8 300 zł. Bez ortez Maja nie będzie chodzić, jej świat się zawali. Mama jest załamana, po pokryciu kosztów wyjazdu do Niemiec, noclegu, testów na COVID, nie ma już własnych środków, a teraz może się okazać, że wróci z niczym… Do jutra musimy zapłacić brakującą kwotę, każdego, kto może nam pomóc, bardzo prosimy o wsparcie!


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI

  Potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której jednego dnia wstajesz, siadasz, chodzisz, biegasz a następnego już nie? Czujesz, jak stopniowo tracisz władzę nad własnym ciałem, które pomimo podejmowanych przez Ciebie prób staje się wiotkie i absolutnie nad nim nie panujesz? Taki los spotkał Maję!

  Iskierka, która się tli…

  Życie tej 9-letniej dziewczynki od początku nie szczędziło bólu. Urodziła się jako wcześniak z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Pierwszą swoją operację Maja przeszła, gdy była jeszcze w brzuchu swojej mamy, kolejną – 3 miesiące po urodzeniu. Lekarzom udało się  pomyślnie zamknąć przepuklinę. Dziewczynka miała dobre wyniki, rozpoczęła ciężką, lecz i skuteczną rehabilitację, dzięki której rozwijała się prawidłowo. Prawdziwym cudem był moment, kiedy to Maja zrobiła swój pierwszy krok  i zaczęła samodzielnie chodzić. Radość i nadzieja, że dziewczynka będzie w pełni sprawna nie trwała jednak długo.

  Kontrolny rezonans wykazał zakotwiczenie rdzenia kręgowego, narastał także tłuszczak, który zaczął wchodzić do kanału kręgowego. Niezbędna okazała się kolejna interwencja chirurgiczna. Reagować należało szybko, ponieważ dziewczynka zaczęła poruszać się na ugiętych kolanach. Zabieg, który przeprowadzono w Krakowie nie udał się.  Stan zdrowia dziewczynki zmienił się diametralnie. Po operacji wystąpił u Mai niedowład kończyn dolnych, osłabło czucie w stópkach, pojawił się brak zgięcia grzbietowego obu stóp, pęcherz pogorszył się na tyle, że wymagał stałego pampersowania.

  Maja z biegającego, dobrze funkcjonującego dziecka,  w jednej chwili musiała walczyć o każdy kolejny krok. Było coraz gorzej, nóżki bardzo osłabły i wymagały zaopatrzenia ich w ortezy, plecy dziewczynki zaczęły się nienaturalnie wykrzywiać, nie mogła samodzielnie siedzieć, przestała rosnąć. Na domiar złego kolejny rezonans ponownie wykazał zakotwiczenie i napięcie rdzenia kręgowego, co wymagało następnej operacji.

  Maja trafiła na salę operacyjną w czerwcu 2015 r., gdzie pod okiem wybitnych specjalistów przeszła wielogodzinny zabieg, który uratował jej zdrowie. Wprawdzie interwencja nie naprawiła uszkodzonych wcześniej nerwów, jednak okazała się na tyle skuteczna, że dziewczyna przestała odczuwać nieustanny ból, ponownie zaczęła rosnąć a po kilku dniach mogła stanąć na własnych nóżkach.

  Nie pozwólmy tej iskierce zgasnąć…

  Dziś dziewczynka wymaga operacji transplantacji mięśni obu stóp w klinice w Aschau. Jest to dla niej ogromna szansa na sprawność w przyszłości. Pieniądze również są ogromne, kwota sięga wysokości 105 000 zł. Czasu do zabiegu jest coraz mniej – pierwsza operacja już 28 lutego 2018 r., kolejna 25 kwietniaa nam brakuje jeszcze 50 000 zł!

  Bez Waszej pomocy i wsparcia nadzieja Mai na przyszłość bez bólu, cierpienia, kalectwa jest znikoma. Maja przeszła bardzo trudną drogę. Zmierzyła się w niewyobrażalnym doświadczeniem: ze sprawnej dziewczynki, której rozwój przebiegał prawidłowo, stała się niepełnosprawna. Pozwólmy jej znowu swobodnie biegać, skakać, chodzić, bawić się z rówieśnikami.

  Operacja jest dla niej realną szansą na sprawność, samodzielność, niezależność.

  Pomóżmy – liczy się każda złotówka!


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Dwie operacje stóp w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2018–2019).

  28.02.2018 r. Maja przeszła pierwszą z planowych operacji, podczas której udało się szczęśliwie przetransplantować mięśnie obu stóp. 28.12.2018 r. odbył się kolejny zabieg – transpozycja mięśni. Lekarze usunęli również śrubę ze stopy i wstawili drut. W kolejnych miesiącach Maja jeździła regularnie na konsultacje do niemieckiej kliniki, żeby kontrolować stan stóp po operacji. Niezbędny był również zakup nowych ortez, bez których efekty operacji mogłyby zostać zaprzepaszczone.


  Maja w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
59 920,79 PLN

Maja Niedźwiecka dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *