Bez Twojej pomocy Maja będzie niepełnosprawna

Maja Niedźwiecka, 12 lat
Czas zbiórki: 20232023
Czas zbiórki: 2023 – 2023

Dzięki Wam zebraliśmy
43 149,22 PLN

Maja Niedźwiecka dziękuje z całego serca
 • 02.10.2023 r. Znów udało się dzięki Wam! Maja ma już nowe, specjalnie dopasowane ortezy oraz 3 pary specjalnych butów do ortez. Może chodzić sama do szkoły. Dziękujemy z całego serca!

  Dzięki przebytym operacjom, a także dobrze dopasowanym nowym ortezom, Maja będzie mogła samodzielnie chodzić i nie będzie skazana na wózek inwalidzki.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty rehabilitacyjne - ortezy i buty (2023)

  44 167 zł

  2 operacje stóp w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2018)

  11 620 zł

  Sprzęty rehabilitacyjne (ortezy)

  40 122 zł

  Badania i konsultacje ortopedyczne

  72 893 zł
 • 12.07.2023 r. Majeczka znów potrzebuje pomocy… Dzięki Wam zaszła już tak daleko, nie możemy tego zaprzepaścić. W czerwcu skończyła piątą klasę. Mimo ciągłych rehabilitacji, operacji i kontroli lekarskich jest dzielną wojowniczką, która z uśmiechem idzie do przodu i odnosi małe-wielkie sukcesy!

  W grudniu 2022 roku Maja miała wizytę w klinice ortopedii dziecięcej w Aschau u dr Dussy, który wcześniej operował stopy Mai. Doktor, po obejrzeniu zdjęć RTG bioder, kręgosłupa i stóp stwierdził, iż Maja jest naprawdę w dobrej kondycji! Jednak jej utrzymanie zależy od właściwej rehabilitacji oraz odpowiednich ortez. Doktor również poinformował, że w miarę wzrostu Mai stopy ulegają stopniowej deformacji i wymagana będzie kolejna operacja stóp – musi pod kontrolą doktora, aby sprawdzać, czy jest szansa przetrwać do zakończenia okresu wzrostu Mai, czy jednak deformacje będą się pogłębiać i operacja będzie konieczna wcześniej.

  Obecne ortezy były wykonane w maju 2022 roku i niestety są już za ciasne – Maja sporo urosła i konieczne są nowe ortezy, dopasowane do jej obecnego wzrostu, aby mogła samodzielnie zacząć od września szóstą klasę. Koszt nowych ortez  wzrósł ogromnie i w tym roku wynosi aż 8 573, 61 euro, czyli ponad 38 000 zł, do tego dochodzą opłaty za rehabilitację oraz wizyty lekarskie…

  Maja od urodzenia jest rehabilitowana metodą Vojty, dodatkowo ma terapię czaszkowo-krzyżową, terapię osteopatyczną, ćwiczenia ogólnorozwojowe, masaż nóg oraz basen. W maju tego roku nauczyła się również utrzymywać równowagę i zaczęła jeździć na rowerze bez bocznych kółek – co jest ogromnym krokiem w jej samodzielności i sprawności oraz dowodem na to, że dobra rehabilitacja, zaopatrzenie ortopedyczne w postaci właściwie dobranych ortez przynosi ogromne sukcesy!
  Za Mają trudna droga podczas której szliście ramię w ramię razem z nią! Prosimy, bądźcie przy niej i teraz, kiedy znowu pojawiły się kolejne kłody pod jej nóżkami! Nie możemy pozwolić, by to co osiągnęła zostało stracone!


  PONIŻEJ HISTORIA MAI

  Potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której jednego dnia wstajesz, siadasz, chodzisz, biegasz a następnego już nie? Czujesz, jak stopniowo tracisz władzę nad własnym ciałem, które pomimo podejmowanych przez Ciebie prób staje się wiotkie i absolutnie nad nim nie panujesz? Taki los spotkał Maję!

  Iskierka, która się tli…

  Życie tej 9-letniej dziewczynki od początku nie szczędziło bólu. Urodziła się jako wcześniak z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Pierwszą swoją operację Maja przeszła, gdy była jeszcze w brzuchu swojej mamy, kolejną – 3 miesiące po urodzeniu. Lekarzom udało się  pomyślnie zamknąć przepuklinę. Dziewczynka miała dobre wyniki, rozpoczęła ciężką, lecz i skuteczną rehabilitację, dzięki której rozwijała się prawidłowo. Prawdziwym cudem był moment, kiedy to Maja zrobiła swój pierwszy krok  i zaczęła samodzielnie chodzić. Radość i nadzieja, że dziewczynka będzie w pełni sprawna nie trwała jednak długo.

  Kontrolny rezonans wykazał zakotwiczenie rdzenia kręgowego, narastał także tłuszczak, który zaczął wchodzić do kanału kręgowego. Niezbędna okazała się kolejna interwencja chirurgiczna. Reagować należało szybko, ponieważ dziewczynka zaczęła poruszać się na ugiętych kolanach. Zabieg, który przeprowadzono w Krakowie nie udał się.  Stan zdrowia dziewczynki zmienił się diametralnie. Po operacji wystąpił u Mai niedowład kończyn dolnych, osłabło czucie w stópkach, pojawił się brak zgięcia grzbietowego obu stóp, pęcherz pogorszył się na tyle, że wymagał stałego pampersowania.

  Maja z biegającego, dobrze funkcjonującego dziecka,  w jednej chwili musiała walczyć o każdy kolejny krok. Było coraz gorzej, nóżki bardzo osłabły i wymagały zaopatrzenia ich w ortezy, plecy dziewczynki zaczęły się nienaturalnie wykrzywiać, nie mogła samodzielnie siedzieć, przestała rosnąć. Na domiar złego kolejny rezonans ponownie wykazał zakotwiczenie i napięcie rdzenia kręgowego, co wymagało następnej operacji.

  Maja trafiła na salę operacyjną w czerwcu 2015 r., gdzie pod okiem wybitnych specjalistów przeszła wielogodzinny zabieg, który uratował jej zdrowie. Wprawdzie interwencja nie naprawiła uszkodzonych wcześniej nerwów, jednak okazała się na tyle skuteczna, że dziewczyna przestała odczuwać nieustanny ból, ponownie zaczęła rosnąć a po kilku dniach mogła stanąć na własnych nóżkach.

  W 2018 roku Maja przeszła jeszcze dwie operacje transplantacji mięśni obu stóp w klinice w Aschau.

  Bez Waszej pomocy i wsparcia nadzieja Mai na przyszłość bez bólu, cierpienia, kalectwa jest znikoma. Maja przeszła bardzo trudną drogę. Zmierzyła się w niewyobrażalnym doświadczeniem: ze sprawnej dziewczynki, której rozwój przebiegał prawidłowo, stała się niepełnosprawna. Pozwólmy jej znowu swobodnie biegać, skakać, chodzić, bawić się z rówieśnikami.

  Pomóżmy – liczy się każda złotówka!


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Dwie operacje stóp w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2018–2019).

  28.02.2018 r. Maja przeszła pierwszą z planowych operacji, podczas której udało się szczęśliwie przetransplantować mięśnie obu stóp. 28.12.2018 r. odbył się kolejny zabieg – transpozycja mięśni. Lekarze usunęli również śrubę ze stopy i wstawili drut. W kolejnych miesiącach Maja jeździła regularnie na konsultacje do niemieckiej kliniki, żeby kontrolować stan stóp po operacji. Niezbędny był również zakup nowych ortez, bez których efekty operacji mogłyby zostać zaprzepaszczone.


Słowa wsparcia

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Dasz radę!

 2. Tomasz Zweryfikowany

  Powodzenia Maju!

 3. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymam kciuki, żeby się udało

 4. Asia Zweryfikowany

  Trzymaj się Majuniu

 5. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymaj się dzielnie Majeczko, jesteś prawdziwym Zuchem !

 6. Mia Zweryfikowany

  Do przodu, Majusiu🙂💋

 7. Kuba Zweryfikowany

  <3

 8. Tomasz

  trzymamy kciuki, JAKIDOM.PL 😉

 9. Bogusław Zweryfikowany

  Trzymaj się!

 10. Marek Zweryfikowany

  Powodzenia

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
43 149,22 PLN

Maja Niedźwiecka dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

 1. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Dasz radę!

 2. Tomasz Zweryfikowany

  Powodzenia Maju!

 3. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymam kciuki, żeby się udało

 4. Asia Zweryfikowany

  Trzymaj się Majuniu

 5. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymaj się dzielnie Majeczko, jesteś prawdziwym Zuchem !

 6. Mia Zweryfikowany

  Do przodu, Majusiu🙂💋

 7. Kuba Zweryfikowany

  <3

 8. Tomasz

  trzymamy kciuki, JAKIDOM.PL 😉

 9. Bogusław Zweryfikowany

  Trzymaj się!

 10. Marek Zweryfikowany

  Powodzenia

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *