Maciek musi pojechać na turnus rehabilitacyjny

Maciek Dąbrowski, 15 lat
Czas zbiórki: 20142014
Czas zbiórki: 2014 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
6 000 PLN

Maciek Dąbrowski dziękuje z całego serca
 • W dniach 6-18.07.2014 Maciek był na opłaconym przez Fundację turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku w Worlinach.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Turnus rehabilitacyjny

  6 000 zł
 • Maciek urodził się 12.04.2006 r. Zaraz po porodzie rodzice dowiedzieli się, że lekarze podejrzewają u niego zespół Downa. Wyniki badań kariotypu potwierdziły tę diagnozę – Maciek ma trisomię 21.

  W szóstym miesiącu życia chłopiec dostał pierwszych ataków padaczki. Lekarze postawili kolejną diagnozę – zespół Westa. Do 4 roku życia Maciek przyjmował leki przeciwpadaczkowe, dzięki którym nie miał napadów. Następnie zgodnie z zaleceniami lekarzy rodzice odstawili leki i wtedy napady powróciły. Mimo stałego leczenia niestety trwają do dziś. Padaczka spowodowała, że chłopiec bardzo cofnął się w rozwoju – zdiagnozowano u niego głębokie upośledzenie umysłowe. Maciuś mimo swoich 8 lat nie mówi i dopiero niedawno zaczął stawiać pierwsze kroki, choć nadal są one bardzo niepewne i wymagają asekuracji.

  Chłopiec wymaga intensywnej i systematycznej rehabilitacji. Niestety ilość godzin oferowana przez NFZ, przy tak wielu dysfunkcjach, jest niewystarczająca. Rodzina chłopca wszystkie fundusze przeznacza na bieżące wydatki oraz na rehabilitację i leczenie Maciusia. Trudno więc im zebrać dodatkowe pieniądze na turnusy rehabilitacyjne, które są niezbędne, aby chłopiec mógł się dalej rozwijać. Dzięki nim Maciek nie tylko robi bardzo duże postępy w rozwoju fizycznym, ale także w rozwoju umysłowym. Lepiej i dłużej się koncentruje, nie ucieka wzrokiem, kiedy się na niego patrzy, jest bardziej zainteresowany ludźmi i przedmiotami, zaczyna nawet reagować na własne imię. Jednak, aby tego nie zaprzepaścić trzeba kontynuować terapię co 3 miesiące. Cena jednego turnusu to 6 800 zł. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
6 000 PLN

Maciek Dąbrowski dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *