Lidia cierpi na zespół Treachera Collinsa

Lidia Chmielewska, 16 lat
Czas zbiórki: 20122014
Czas zbiórki: 2012 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
19 032,87 PLN

Lidia Chmielewska dziękuje z całego serca
 • W latach 2011-2014 nasza Fundacja dofinansowała Lidii turnusy rehabilitacyjne. Zakupiliśmy także dziewczynce drobny sprzęt medyczny, tj. rurki tracheostomijne, ssak, filtr, nawilżacz powietrza.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Turnusy rehabilitacyjne

  16 507 zł

  Sprzęt medyczny

  2 525 zł
 • 5-letnia Lidia urodziła się z zespołem Treachera Collinsa, zwanym także dyzostozą żuchwowo-twarzową. Choroba ta objawia się m.in. rozległymi wadami twarzoczaszki, niedorozwojem kości żuchwy, zniekształceniem małżowin usznych, zarośnięciem przewodów słuchowych zewnętrznych i zarośnięciem nozdrzy tylnych.

  Zaraz po urodzeniu, z powodu niewydolności oddechowej, dziewczynce założono tracheotomię, przez którą oddycha do dzisiaj. Gdy miała 3 miesiące, wykonano u niej operację antyrefluksową (fundoplikację) i założono gastrostomię (niewielki otwór prowadzący do żołądka, przez który wprowadza się dren celem podawania posiłków). Miesiąc później, w Instytucie Matki i Dziecka, przeprowadzono operację udrożnienia nozdrzy tylnych.

  Bardzo wcześnie u Lidii stwierdzono także obustronny niedosłuch stopnia średniego. W październiku 2010 r. przeszła pierwszy etap implantacji, potrzebny do wszczepienia tytanowego zaczepu do aparatu słuchowego typu BAHA. Kolejny etap leczenia przypadnie na drugi kwartał 2011 r.

  Dziewczynka ma ponadto mniejsze obydwie gałki oczne, rozszczep powiek dolnych, widoczny ubytek tęczówki i rozszczep nerwu wzrokowego. Nosi okulary (+7 i +9 dioptrii). Obecnie czeka na operację plastyczną powiek.

  Poza fizycznymi objawami choroby, Lidia, tak jak większość dzieci dotkniętych zespołem TCS, rozwija się prawidłowo pod względem fizycznym i psychicznym. Mimo to czeka ją jeszcze długa droga do względnej normalności. Dziewczynka wymaga nie tylko kolejnych zabiegów operacyjnych, ale także stałej rehabilitacji. Wszystko to wiąże się jednak z ogromnymi wydatkami. Dlatego mama dziewczynki zwraca się z prośbą o pomoc finansową: Wpłacając choćby niewielką kwotę, zwiększą Państwo jej szansę na przeprowadzenie potrzebnych operacji, niezbędną rehabilitację i stopniowy powrót do zdrowia.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
19 032,87 PLN

Lidia Chmielewska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *