Lenka chce chodzić

Lenka Przytuła, 7 lat
Czas zbiórki: 20142017
Czas zbiórki: 2014 – 2017

Dzięki Wam zebraliśmy
44 427 PLN

Lenka Przytuła dziękuje z całego serca
 • 2014-2017. Lenka jest po dwóch zabiegach korekcji stóp i bioder. Codziennie ma zakładane ortezy, które są dla niej bardzo uciążliwe, lecz znosi to dzielnie:) Dzięki wpłatom od darczyńców oraz środkom z 1%, mogliśmy opłacać dziewczynce comiesięczną rehabilitację i leki (2014-2017), sfinansować zakup pionizatora oraz sprzętu wspomagającego rehabilitację (fotelik, akumulator do wózka, taśmy rehabilitacyjne, okulary korekcyjne).

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Rehabilitacja

  33 740 zł

  Sprzęt rehabilitacyjny

  10 035 zł

  Leki

  651 zł
 • Lenka (ur. 24.12.2013), jak przystało na jej wiek, najbardziej lubi spanie i kąpiele. Na razie nie zdaje sobie sprawy ze swojej poważnej choroby i wielu trudności, z jakimi muszą się borykać jej rodzice. Każdy dzień to dla nich ciężka praca i mnóstwo stresu – problemy z karmieniem, bolesna rehabilitacja i wsłuchiwanie się w każdy nierówny oddech dziecka.

  Mama Lenki przez całą ciążę czuła się bardzo dobrze, także badania prenatalne nie wykazały żadnych nieprawidłowości. W 7. miesiącu zaniepokoiły ją słabe ruchy dziecka i udała się do lekarza. Ten jednak kolejny raz potwierdził, że dziecko rozwija się prawidłowo.

  Lenka urodziła się w 34. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Niestety chwilę po porodzie obawy mamy potwierdziły się. Lenka otrzymała tylko 1 punkt w skali Apgar, potem specjaliści zadecydowali, iż musi zostać w szpitalu na oddziale neonatologicznym. Tam też zdiagnozowano u niej wrodzoną sztywność stawów – artrogrypozę (przykurcze rączek i nóżek) oraz skrzywienie kręgosłupa. Dodatkowo Lenka ma problemy z żuchwą i słaby odruch ssania, więc musi być częściowo karmiona przez sondę oraz odśluzowywana. Lenka przez miesiąc walczyła – walkę o życie wygrała, teraz czeka ją długa i ciężka walka o zdrowie i sprawność.

  Rodzice cały czas konsultują się ze specjalistami, którzy diagnozują dziewczynkę i planują jej dalsze leczenie oraz rehabilitację. Już dziś wiadomo, że Lenka będzie musiała zostać poddana intensywnym ćwiczeniom, aby w przyszłości móc zoperować jej nóżki.

  “Nasza córeczka ma tyle siły do walki, że obdziela nią całą naszą rodzinę i rodzeństwo. Zrobimy wszystko, aby zapewnić jej godne warunki życia i pomożemy w uzyskaniu sprawności. Wiemy, że z pomocą dobrych ludzi damy radę przezwyciężyć wszystko! Dlatego zwracamy się do wszystkich osób, które chciałyby pomóc naszej Kruszynce i już teraz dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę”!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
44 427 PLN

Lenka Przytuła dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *