Karolinka musi pilnie przejść operację czaszki

Karolina Malinowska, 6 lat
Czas zbiórki: 20152016
Czas zbiórki: 2015 – 2016

Dzięki Wam zebraliśmy
377 712 PLN

Karolina Malinowska dziękuje z całego serca
 • Dzięki wpłatom naszych Darczyńców, organizatorom i uczestnikom SEMcampu, Fundacji Wspólna Nadzieja, Fundacji PKO Banku Polskiego i jej Biegaczom, Fundacji POLSAT oraz Pomagaczom z siepomaga.pl między majem a sierpniem 2016 r. Karolinka pomyślnie przeszła 3 operacje w Dallas: operację główki i dwuetapowe rozdzielenie paluszków u rąk i nóg. Pięknie dziękujemy także FRU.PL za ufundowanie biletów lotniczych do Dallas. Bez Waszej cudownej pomocy wylot Karolinki na operację w terminie nie byłby możliwy!

  Operacje się udały. Czaszka została powiększona o 3 cm, aby mózg mógł się rozwijać. Wszystkie palce zostały rozdzielone. Dziewczynka otrzymała szansę na prawidłowy rozwój.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja czaszki oraz rozdzielenia palców w Klinice Craniofacial Center w Dallas, USA (2016)

  366 354 zł

  Badania i konsultacje medyczne

  8 584 zł

  Rehabilitacja

  2 280 zł

  Sprzęt rehabilitacyjny

  495 zł
 • Karolinka urodziła się z niezwykle rzadką wadą genetycznązespołem Aperta. Choroba objawia się przedwczesnym zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją główki, a także zrostem wszystkich palców dłoni i stóp. Karolinka będzie musiała przejść wiele bardzo ciężkich operacji rekonstrukcyjnych.Trzeba jak najszybciej rozciąć szwy czaszki i zrośnięte palce.

  Pierwsza i najbardziej skomplikowana operacja główki musi zostać wykonana, zanim Karolina skończy roczek. Czas odgrywa ważną rolę, bo w wyniku zrośnięcia szwów w czaszce nie ma miejsca dla rosnącego mózgu. Tym samym ciśnienie wewnątrzczaszkowe niebezpiecznie wzrasta, co grozi upośledzeniem umysłowym, utratą wzroku, słuchu, a nawet śmiercią.

  Kolejne operacje główki będzie musiała przejść po kilku latach. Tymczasem pilnej operacji wymagają również paluszki dłoni i stóp, które trzeba rozdzielić. Ważne, by zrobić to odpowiednio wcześnie, póki Karolinka jest jeszcze mała – dzięki temu, przy odpowiedniej rehabilitacji, będzie się nimi mogła posługiwać prawie jak zdrowe dziecko.
  Koszty operacji w USA są ogromne!

  W naszym kraju nie ma szpitali specjalizujących się w leczeniu dzieci z zespołem Aperta. Natomiast w Stanach Zjednoczonych, w Klinice Craniofacial Center w Dallas, operuje dr Jeffrey Fearon, jeden z najlepszych chirurgów leczących dzieci z tym zespołem z całego świata. Zgodził się podjąć leczenia Karoliny. Całkowity koszt zabiegów to 94 000 USD czyli ok. 365 000 PLN.

  Przed Karoliną skomplikowane i bolesne leczenie, ale dzięki niemu będzie miała szansę na normalne dzieciństwo. Jest o co walczyć! Dlatego prosimy, pomóżcie nam ratować jej zdrowie i życie!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
377 712 PLN

Karolina Malinowska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *