Serduszko Lolka musi być naprawione

Karol Drzazga, 7 lat
Czas zbiórki: 20142014
Czas zbiórki: 2014 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
98 280 PLN

Karol Drzazga dziękuje z całego serca
 • 2 października 2014 r. odbyła się zakończona sukcesem operacja Karolka.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014)

  98 279 zł
 • „Mamo, czy serduszko Lolka jest już naprawione”? – każdego dnia pyta 4-letni Michałek, który martwi się o ciężko chorego braciszka. Mama nie wie, co odpowiadać, bo co tu powiedzieć, kiedy dziecko jest całe sine, ma nienaturalnie głośny oddech i niemal przelewa się przez ręce.

  Karol urodził się na początku kwietnia tego roku, jak to określił lekarz, „cały i zdrowy”. Niestety szczęście i radość rodziców trwała tylko kilka godzin… Nagle ich syn zaczął sinieć i tracić oddech. Jego saturacja spadła ze 100 do 30-40%! Tylko niewiarygodnie silna wola życia uratowała go od śmierci. W trybie pilnym został przewieziony do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

  W szpitalu wykonano mu zabieg cewnikowania, który potwierdził najgorsze – wrodzona wada serca pod postacią atrezji zastawki pnia płucnego z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej i przełożenie wielkich pni tętniczych. W 5 dobie życia Karol został zoperowany – kardiolodzy dokonali prawostronnego zespolenia systemowo-płucnego. Po operacji specjaliści oznajmili rodzicom, że jedynym ratunkiem dla Karola jest stworzenie serca jednokomorowego lub przeszczep!

  “W obawie o życie naszego synka, znając realia polskiej służby zdrowia, skontaktowaliśmy się z kardiochirurgiem o światowej renomie profesorem Edwardem Malcem. Podczas konsultacji Profesor powiedział nam, że istnieje możliwość wykonania całkowitej korekty wady, co oznacza naprawienie chorego serduszka bez żadnego przeszczepu. To jest pierwszy i jedyny lekarz, który dał nam nadzieję na uratowanie serca naszego Karolka”.

  Początkowo termin operacji w klinice w Münster (Niemcy) został wyznaczony na drugą połowę 2014 roku. Jej koszt oszacowano na 37 500 EURO. Rodzice zaczęli prowadzić zbiórki pieniędzy, licząc na to, że operacja chłopca odbędzie się w listopadzie/grudniu. Niestety w ciągu kilku ostatnich dni stan Karolka uległ dramatycznemu pogorszeniu. Saturacja spada nawet do 58%, nasiliła się sinica, Karol cały czas się poci, a każdy gest jest dla niego ogromnym wysiłkiem. Prawie nic nie je, bo nie ma na to siły.

  Profesor kazał rodzicom przyjechać jak najszybciej do Kliniki. 30-ego września Karol przejdzie wszystkie niezbędne badania, 1 października będzie miał cewnikowane serduszko i zaraz potem operację.

  “Bałam się i boję się do dziś. Ciągle krążą po mojej głowie myśli, że nie damy rady. Mieszkamy w małym miasteczku, gdzie nie mam dostępu do kardiologa. Czasami, gdy zostaję z synkiem sama i jest on niespokojny, wybieram na telefonie numer 112… w razie gdyby coś się działo, żebym tylko wcisnęła zieloną słuchawkę. Mamy mało czasu. Bardzo mało. Pomóżcie mi uratować moje dziecko”!
  Kasia Drzazga

  Mamy tylko 2 tygodnie na zebranie brakujących 100 tys. zł! Bez Was nie damy rady… Prosimy, przekazujcie nasz apel swoim przyjaciołom, rodzinie i nie bójcie się wpłacać nawet drobnych kwot! One potrafią cudownie się połączyć w jedną, okrągłą sumę. Połączmy więc nasze wielkie serca dla malutkiego serduszka naszego Lolka!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
98 280 PLN

Karol Drzazga dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *