Operacja dłoni i stóp

Kaja Więcław, 19
Czas zbiórki: 20112015
Czas zbiórki: 2011 – 2015

Dzięki Wam zebraliśmy
339 838 PLN

Kaja Więcław dziękuje z całego serca
 • Za jednym wyjazdem do USA zostały zoperowane paluszki na rączkach i nóżkach Kai. 6.08.2015 r. odbył się I etap – najpierw jedna stopa i rączka, a po 6 tygodniach druga para. Paluszki Kaja miała rozdzielone już wcześniej, jednak były sztywne, palce nie zginały się, a kciuk rósł w złą stronę. Podczas operacji kciuki zostały wydłużone, a poprzez przecięcie paliczków zostało usprawnione chwytanie. 31.10.2015 r. miała miejsce ostatnia kontrola u dr Fearona i Kaja z nowymi 10 paluszkami wróciła do Polski 🙂

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  2 operacje twarzoczaszki w klinice Craniofacial Center w Dallas (USA) (2012-2014)

  223 838 zł

  2 operacje palców w klinice Craniofacial Center w Dallas (USA) (2015)

  116 000 zł
 • Kaja ma 12 lat i 13 ciężkich operacji za sobą. Choroba, która odebrała dziewczynce dzieciństwo to zespół Aperta – uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, obejmujący wrodzone zarośnięcie szwów czaszkowych oraz palcozrost  Pomimo tego jest niezwykle radosna i jak mówią rodzice: Na jej twarzy zawsze widnieje szczery uśmiech, jej postrzeganie świata oraz serce przepełnione miłością uczy nas codziennie czegoś nowego.

  Dzięki wielu wspaniałym ludziom o ogromnych sercach udało się spełnić marzenia Kai o lepszym życiu, w którym ból związany z chorobą stał się mniejszy. Operacje, które przeszła Kaja w klinice Dallas (USA), sprawiły, że jej życie dzisiaj już w niczym nie przypomina tego wcześniejszego.

  Przed Kają kolejny etap leczenia, który ma na celu usprawnić i polepszyć jej życie oraz zdrowie. Kaja musi przejść operację dłoni oraz stóp. Palce Kai, tak jak każdego dziecka z zespołem Aperta, są sztywne i nie zginają się. Zabieg na dłoniach będzie polegał na przecięciu paliczków palców w celu uzyskania poprawy funkcjonowania dłoni oraz rekonstrukcji zniekształconych kciuków. W czasie operacji stóp lekarze rozdzielą palcozrost u dziewczynki. Dzięki temu Kaja nie będzie czuła przeszywającego ją teraz bólu podczas chodzenia i pozbędzie się związanego z krzywizną palców dyskomfortu.

  Operacje te są niezwykle istotne nie tylko dla jej zdrowia fizycznego. Dziś Kaja żyje z ciągłym bólem i poczuciem, że jej palce nie wyglądają tak, jak place jej rówieśników. I choć nauczyła się pisać „sztywnymi palcami” i nie wstydzić się nienaturalnie wykrzywionych stóp, to jednak jak każda nastolatka pragnie wyglądać ładnie. Koszt operacji w klinice w Dallas (USA) to 29 650 $, czyli ok. 115 000 PLN. I tym razem głęboko wierzymy w to, że uda nam się spełnić marzenie Kai, dlatego kolejny raz bardzo Was prosimy o pomoc!


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Dwuetapowa korekcja twarzoczaszki w Klinice Craniofacial Center w Dallas (USA) (2012).

  Operacja Kai odbyła się 10 grudnia 2012 r. Polegała na wysunięciu środkowej części twarzy do przodu. Zabieg nie tylko miał przywrócić jej prawidłowe proporcje twarzy, ale przede wszystkim ułatwić oddychanie i uchronić wzrok przed uszkodzeniem. Dzień później dziewczynka została wybudzona i rozmawiała z mamą.

  Do 1 lutego 2013r . Kaja musiała nosić dystraktor, po jego zdjęciu była przeszczęśliwa. Cały czas przeglądała się w lustrze i mówiła, że Pan doktor wykonał kawał dobrej roboty 🙂 19 lutego 2013 r. razem z mamą wróciły do Polski. 

  29.01.2014 r. Kaja przeszła w Dallas II etap korekcji twarzoczaszki. Wszystko się udało, dziewczynka po raz kolei pokazała, jak dzielnie walczy z bólem i szybko dochodzi do siebie 🙂 Efekty operacji są zdumiewające!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
339 838 PLN

Kaja Więcław dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *