Rekonstrukcja paluszków

Iga Ręglewska, 10 lat
Czas zbiórki: 20112012
Czas zbiórki: 2011 – 2012

Dzięki Wam zebraliśmy
105 205 PLN

Iga Ręglewska dziękuje z całego serca
 • 2016. W 2013 r. rodzina wyemigrowała do Niemiec. Tam, w ramach ubezpieczenia, Iga ma zapewnione: leki, opatrunki, rehabilitację, sprzęt medyczny,  turnusy rehabilitacyjne. Za kilka lat dziewczynkę czeka jeszcze jedna operacja, ale póki co chodzi do przedszkola i nadrabia czas, jaki straciła przez wszystkie pobyty w szpitalach.

  W sierpniu 2012 r. wpłaciliśmy do kliniki 8 590 EUR, sama operacja odbyła się 21 sierpnia.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  2 operacje twarzoczaszki w Klinice Bogenhausen w Monachium

  69 760 zł

  2 operacje palców w Klinice Wilhelmstift w Hamburgu

  35 500 zł
 • 1,5-roczna Iga urodziła się z zespołem Aperta – deformacją czaszki związaną z przedwczesnym zarośnięciem szwów czaszkowych oraz palcozrostem.

  Dziewczynka w swoim krótkim życiu przeszła już dwie operacje twarzoczaszki w specjalistycznej Klinice w Monachium oraz pierwszy z etapów rozdzielenia paluszków rąk w Klinice w Hamburgu.

  Dzięki ofiarności wielu darczyńców Iga miała szczęście trzykrotnie trafić w ręce najlepszych fachowców. Teraz znowu potrzebuje pomocy.

  Zrost paluszków u Igi jest skomplikowany. Nie tylko trzeba je rozdzielić, ale dokonać częściowej ich rekonstrukcji. Dzięki kolejnej operacji dziewczynka będzie miała szansę na poznawanie świata dłońmi i odpowiedni rozwój psychoruchowy. Poza tym zrośnięte palce powodują ciągły ból i utrudniają proces rehabilitacji.

  Termin najbliższej operacji wyznaczono na 21 sierpnia 2012 r. Jej koszt klinika oszacowała na 8 590 EUR. “To ogromna suma dla naszej pięcioosobowej rodziny. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc do wszystkich ludzi o otwartych sercach” – proszą rodzice dziewczynki.


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Dwie operacje twarzoczaszki w Klinice Schwabing w Monachium (2011).

  21 września 2011 r. Iga przeszła pierwszą z dwóch operacji w klinice w Monachium. Operacja trwała sześć godzin, podczas niej lekarze oddzielili kości twarzy od kości czaszki. Dzięki temu twarz Igi została wyciągnięta do przodu i nabrała bardziej naturalnych kształtów. (W Polsce żaden lekarz tego nie wykonuje u tak małych dzieci.) Dodatkowo kształt głowy się poprawił, ustąpiły problemy z oddychaniem, zniknął wytrzesz oczu, a lewe oko dziewczynki nareszcie zaczęło się domykać. Mózg został uwolniony i wypełnił całą czaszkę. Po bokach jej główki zainstalowano śruby, które będą rozkręcane, by rozszerzać kości czaszki. W połowie października Iga wróciła do Polski po zakończonym pierwszym etapie leczenia.

  Kolejny etap (wyciągnięcie śrub) odbył się w styczniu 2011 r. Zabieg się udał, wszystko poszło zgodnie z planem. 

  2. I etap rozdzielenia palcozrostu w Klinice Wilhelmstift w Hamburgu (2012).

  14.03.2012 r. odbyła się operacja oddzielania kciuków Igi. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Dwa tygodnie później dziewczynka mogła opuścić klinikę.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
105 205 PLN

Iga Ręglewska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *