Nowa twarz dla Igi

Iga Gawłowska, 17 lat
Czas zbiórki: 20182018
Czas zbiórki: 2018 – 2018

Dzięki Wam zebraliśmy
46 565 PLN

Iga Gawłowska dziękuje z całego serca
 • 22.05.2018. Iga przeszła operację twarzoczaszki. Dr Fearon zapewnia, że zabiegł się udał i przebiegł bardzo dobrze. Idze życzymy dużo siły w powrocie do zdrowia.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja twarzoczaszki w Craniofacial Center w Dallas (2018)

  31 626 zł

  Rehabilitacja

  500 zł

  Sprzęty medyczne

  362 zł

  Przelot do USA, bilety od FRU.PL

  14 076 zł
 • Zastanów się, ilu znasz mężczyzn, którzy zrezygnowali z własnych ambicji, wygody, marzeń, którzy nauczyli się prać, gotować, sprzątać, piec w imię bezwarunkowej, bezgranicznej miłości?

  Pan Piotr potrzebuje Twojego wsparcia!

  Początkowo miała to być wyłącznie historia Igi – 15-letniej dziewczynki, która urodziła się z zespołem Aperta. Każde dziecko jest wyjątkowe, o tym zaświadczy niemal każdy rodzic, jednak w tej historii na szczególną uwagę zasługuje ojciec.

  Piotr Gawłowski samotnie wychowuje trójkę swoich dzieci, które porzuciła jego była żona. Widząc go z dziećmi, wiesz, że kocha je bezmiernie i że są dla niego całym światem. Pragnie ofiarować im coś, czego nie potrafiła dać im matka – bezpieczne, spokojne, pozbawione lęku dzieciństwo.

  Trudy codzienności… 

  Z uwagi na to, że córka pana Piotra,  Iga, jest niepełnosprawna, świadomie zrezygnował z pracy.  Dziewczyna urodziła się z zespołem wad wrodzonych. To rzadka choroba, której rozwój prowadzi do wielu powikłań. W chwili obecnej Iga nie słyszy, widzi tylko na jedno oko, ma kłopoty z chodzeniem (palcozrost), mówieniem, jedzeniem, oddychaniem (rozszczep podniebienia). Pan Piotr bardzo stara się poprawić stan zdrowia swojej córeczki. Niestety NFZ nie pokrywa kosztów dojazdów na leczenie, a także prywatnych konsultacji specjalistów, które są konieczne ze względu na długie kolejki w państwowych placówkach. Pan Piotr oszczędza każdą złotówkę, walczy o każdy grosz, aby móc dalej leczyć córkę. Wsparcie pieniężne, jakie otrzymuje, w całości przekazuje swoim dzieciom.

  Iga przeszła już 11 operacji, obecnie czekają na nią 2 kolejne. Tata jednak podkreśla, że dziewczyna dorasta. Coraz lepiej rozumie to, co się wokół niej dzieje, intensywniej przeżywa ból. Widzi, że córka zaczyna odczuwać lęk przed zabiegami, ale dociera do niej również ta świadomość, że jest inna.

  Wielką szansą jest dla niej operacja twarzy – wykonana metodą Lefort III. To skomplikowany zabieg polegający na oderwaniu twarzoczaszki od podstawy czaszki z równoczesnym jej złamaniem. Dzięki operacji będzie możliwe udrożnienie dróg oddechowych Igi, będzie możliwe uchronienie jej również przed ślepotą w przyszłości, a być może uda się wpłynąć na poprawę słuchu dziewczynki.  Zabieg również poprawi wygląd jej twarzy sprawiając, że uda się uniknąć wykluczenia Igi ze społeczności przez to jak wygląda. Być może Iga  w przyszłości poczuje się jak kobieta?

  Prośba o pomoc…

  Zabieg jest trudny. Może wystąpić wiele komplikacji, dlatego, aby przeprowadzić go bezinwazyjnie, musi ją wykonać bardzo doświadczony chirurg.

  Dr Jeffrey Fearon specjalizuje się w zabiegach tego typu i wykonuje je w Dallas. Koszt zabiegu jest jednak  olbrzymi – 79 tys. USD (276 000 zł).

  Drugi zabieg szacuje się na ok. 30 tys. USD (ok. 105 000 zł) – to osteotomia grzbietowa stóp. Panu Piotrowi zależy, aby wykonać go również w klinice w Dallas. Dlaczego? Jak sam zaznacza: „W stanach chcą podjąć się leczenia stóp Iguni, w Polsce mówią o amputacji jej palców”. To byłby prawdziwy cud, gdyby oba zabiegi udało się przeprowadzić podczas jednej wizyty. Termin wyznaczono na 22 maja 2018 r.

  Koszty jednak są niewyobrażalnie wysokie, dlatego ojciec, który na utrzymaniu ma trójkę dzieci zwraca się o pomoc w zebraniu środków na przeprowadzenie operacji w Stanach. Prosi o szanse dla swojej małej córeczki.

  Na chwilę obecną udało mu się zebrać 200 000 zł, ale brakuje jeszcze 180 000 zł .

  W jego imieniu prosimy Was o pomoc. Bez Was się nie uda! Wpłacajmy i pomagajmy, wspólnymi siłami możemy uczynić życie Igi szczęśliwszym, życie Pana Piotra nieco lżejszym.


  Iga w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
46 565 PLN

Iga Gawłowska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *