Uleczmy niepełnosprawny świat braci

Hubert i Kamil Gollan, 12 lat
Czas zbiórki: 20182022
Czas zbiórki: 2018 – 2022

Dzięki Wam zebraliśmy
9 350 PLN

Hubert i Kamil Gollan dziękuje z całego serca
 • 26.09.2023 r. Dzisiaj z powodu zatrzymania krążenia odszedł od nas Hubert. Pozostała potworna pustka i ból. Już nie cierpisz Aniołku.

  2018 r. dzięki pomocy Darczyńców sfinansowaliśmy wózek inwalidzki dla jednego z braci oraz opłacaliśmy comiesięczną rehabilitację dla obu braci.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Wózek inwalidzki

  4 940 zł

  Rehabilitacja

  4 410 zł
 • Hubert i Kamil urodzili się 29 lipca 2010 r. Od początku życie bliźniaków do najprostszych nie należy. Obaj są niepełnosprawni, u jednego dominuje niepełnosprawność ruchowa, drugi boryka się z niepełnosprawnością intelektualną.

  Jak wygląda ich życie?

  Zdiagnozowany u Kamila zespół Aspergera sprawia, że często czuje się on wystraszony, towarzyszy mu lęk, niepewność, nieufność w stosunku do otoczenia. Nadmiernie reaguje na bodźce zewnętrzne, dźwięki go drażnią, dotyk sprawia ból. Kamil nie potrafi opowiedzieć, jak bardzo źle się czuje, dlatego często wycofuje się w swój wewnętrzny, bezpieczny świat. Stymulacja rozwoju u Kamila wymaga od niego systematycznej rehabilitacji sensorycznej i logopedycznej, żeby w przyszłości bardziej świadomie radził sobie z własną nadpobudliwością i lepiej komunikował swoje potrzeby.

  Jego brat bliźniak – Hubert w ogóle nie mówi, nie siedzi, nie chodzi, ponieważ choruje na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe. W marcu 2017 r.  w  wyniku zaistniałej niewydolności oddechowej przeszedł operację udrażniania dróg oddechowych. Jest w stanie, w którym wymaga całodobowej, całkowitej opieki w zaspokajaniu swoich podstawowych potrzeb życiowych. Dwa razy w tygodniu powinien uczęszczać na zajęcia rehabilitacyjne, które pomogłyby mu zachować sprawność mięśni. Niestety w jego przypadku leczenie będzie trwało całe życie.

  Rodzice chłopców nie pracują, obydwoje zajmują się wychowaniem dzieci oraz ich leczeniem. Koszty związane z posyłaniem chłopców na rehabilitacje są bardzo wysokie. Dlatego rodzice zwracają z prośbą do Państwa o pomoc. Każda przekazana kwota jest bardzo cenna.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
9 350 PLN

Hubert i Kamil Gollan dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *