Gabrysia chce chodzić

Gabrysia Wojtuń, 16 lat
Czas zbiórki: 20122016
Czas zbiórki: 2012 – 2016

Dzięki Wam zebraliśmy
21 720 PLN

Gabrysia Wojtuń dziękuje z całego serca
 • 21 lipca 2012 r. Gabrysia przeszła zabieg fibrotomii przeprowadzony w Instytucie Rehabilitologii Klinicznej w Łucku na Ukrainie. Całkowity koszt 800 EUR (3 500 PLN) udało się pokryć dzięki Organizatorom i uczestnikom konferencji branży SEM (marketingu internetowego) – SEMcampu.

  Nasza Fundacja dofinansowała w roku 2012, 2014 i 2015 turnusy rehabilitacyjne dla Gabrysi, w 2015 r. udało się także zakupić dla dziewczynki ortezy, obuwie ortopedyczne oraz w 2016 r. sfinansować rehabilitację.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Zabieg fibrotomii w Instytucie Rehabilitologii Klinicznej na Ukrainie (2012)

  3 500 zł

  Rehabilitacja

  15 370 zł

  Sprzęt ortopedyczny

  2 850 zł
 • Gabrysia (ur. 10.04.2005) urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, niedoczynnością tarczycy, głębokim obustronnym niedosłuchem. Ostatnio wykryto u niej padaczkę. Dziewczynka jest po trzech operacjach: wszczepienia implantu wewnątrzślimakowego (obecnie słyszy i jest rehabilitowana w poradni surdologopedycznej), operacji zeza oraz podcięciu ścięgien Achillesa. W niedalekiej przyszłości planowany jest kolejny zabieg – podcięcie ścięgien pod kolanami.

  Gabrysia nie chodzi, porusza się raczkując. Podejmuje próby samodzielnego wstawania przy podparciu, ale przykurcze nad kolanami i koślawe ustawienie stóp stanowią dużą przeszkodę. Dziewczynka została zakwalifikowana do operacji metodą Ulzibata w Krakowie, niestety nierefundowanej przez NFZ. Jej koszt to 10 900 zł. Zabieg pomógłby Gabrysi osiągnąć większy zakresu ruchu, poprawić ogólną kondycję fizyczną i dałby szansę na większą niezależność.

  Poza leczeniem operacyjnym Gabrysia wymaga także wielokierunkowej rehabilitacji: słuchowej, logopedycznej, psychologicznej, ruchowej. Zapewnienie odpowiedniej ilości godzin terapii jest poza zasięgiem finansowym jej rodziców. Pomimo to robią wszystko, co w ich mocy, by mogła odzyskać sprawność ruchową i zdolność mowy, aby kiedyś stała się samodzielna. W ich imieniu bardzo prosimy o pomoc.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
21 720 PLN

Gabrysia Wojtuń dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *